ebook Sen na pogodne dni
3.95 / 5.00 (liczba ocen: 103)

Sen na pogodne dni
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Wydawnictwo Luna
Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 22.90
Audiobook - najniższa cena: 19.95
wciąż za drogo?
empik#EMPIK - WTK
empik#EMPIK - WTK
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
22.90 złempikGO: 24.99 zł z Empik Go 24.99 zł
25.52 zł Lub 22.97 zł
27.12 zł
31.90 zł
24.45 zł
24.88 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Anna H. Niemczynow – autorka wielu poczytnych powieści obyczajowych – podejmuje kolejny trudny temat – miłości ponad wszystko, nawet wtedy gdy zaczynają blednąć wspomnienia. „Sen na pogodne dni” to również piękna i ujmująca fabuła o tym, jak dziwnymi drogami może biec życie, oraz o tym, jak ważne dla człowieka są jego korzenie.

Leonie i Helmut są idealnym małżeństwem. Przeżyli wiele lat, planując, że u schyłku życia wrócą do miejsc, które niegdyś należały do ich kraju.

Liza przed kilkunastu laty zmuszona była wyemigrować do Ameryki, by syn wychowywał się przy ojcu. Czas poświęcania się rodzinie nie przyniósł jednak zamierzonych
efektów.

Martin po latach życia na obczyźnie utracił wszelkie nadzieje na to, że jego małżeństwo da się uratować.

Losy tych czworga przetną się w zupełnie niespodziewanym dla każdego z nich miejscu…

Anna H. Niemczynow, Polka na emigracji w Niemczech, ze znaną jej czytelnikom delikatnością i wyczuciem w swojej dziesiątej książce podejmuje kolejny trudny temat – miłości ponad wszystko, nawet wtedy, gdy zaczynają blednąć wspomnienia. „Sen na pogodne dni” to również opowieść o tym, jak dziwnymi drogami może biec życie, kiedy ma się miłość i gdy nadal się jej poszukuje, a także o tym, jak ważne dla człowieka są korzenie – i że jedno z najważniejszych pytań, z jakimi przychodzi nam się mierzyć na co dzień, brzmi: „Skąd mnie wiedzie droga?”.

Rekomendacje e-booka Sen na pogodne dni:

Spodziewaj się rozbudzenia nadziei. - Gabriela Gargaś

Śnimy tytułowy sen wszyscy. O wierności, czułości, bezpieczeństwie i miłości. Niemczynow wzruszająco opowiada o takich snach. Śnią różni ludzie, w różnych językach, na różnych kontynentach, ale to są nasze sny.  - Janusz L. Wiśniewski

O e-booku Sen na pogodne dni blogerzy napisali: 

To piękna, mądra i dojrzała książka o miłości, podejmowaniu trudnych wyborów i poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. Uwielbiam książki które wzruszają, a przy Śnie na pogodne dni zmuszona byłam niejednokrotnie sięgnąć po chusteczkę. - Małgorzata Cichocka - Biblioteczka u Rudej

Sen na pogodne dni od Anna H. Niemczynow możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Istnienie ludzkie jest czystą miłością. My, ludzie, jesteśmy miłością i właśnie dlatego nie powinniśmy się bać samych siebie. Bycie miłością i bycie sobą to jedno i to samo.
Anna H. Niemczynow wydała właśnie dziesiątą książkę, a ja przeczytałam słownie sztuk jeden. Gdzie byłam, że przespałam poprzednie książki autorki? Nie wiem, ale wiem że muszę koniecznie nadrobić braki. Nawet jedną już zaczęłam i mam nadzieję, że do końca roku uda mi się przeczytać choćby połowę. Dlaczego? Ano dlatego że Pani Ania pisze genialnie i rewelacyjnie, pięknym językiem z dopracowanym każdym szczegółem, ale mądrze i dojrzale. Sen na pogodne dni okazał się być niesamowicie bliski mojemu sercu dlatego, że sama pracuję w Domu Opieki w Niemczech właśnie.

To ciężka, trudna i wyczerpująca praca, ale i dająca wiele satysfakcji. Ja lubię starszych ludzi, lubię swoją pracę, chociaż nieraz jest ciężko i trudno. To tutaj w Niemczech jest tak, że starszych ludzi oddaje się do Heimu. Jeszcze pół biedy jak rodzina odwiedza i pamięta, ale niejednokrotnie spotkałam się z ludźmi którzy siedzą i godzinami wypatrują najbliższych. na próżno, bo nikt się nie pojawia. To boli nawet mnie, choć jestem obca.

Wróćmy jednak do najnowszej książki Anny H. Niemczynow, w której początkowo poznajemy trzy zdawałoby się odrębne historie, które w trakcie czytania łączą się w jedną całość. Całość naszpikowaną emocjami i wyciskającą łzy.

Leonie i Helmut to małżeństwo w podeszłym wieku mieszkające na Bawarii. Ich życie toczy się utartym rytmem do momentu, gdy w ich życie wkrada się Alzheimer. Choroba atakuje Leonie, kobieta nie poznaje swoich najbliższych i życie z nią staję się coraz trudniejsze. Helmut nie chce jednak oddać ukochanej do Domu Opieki, bo nie wyobraża sobie ani jednego dnia bez niej. Czy da się żyć bez wody i powietrza? Przekonajcie się sami i sięgnijcie koniecznie po Sen na pogodne dni. Poznajcie koniecznie piękną i dojrzałą miłość Leonie i Helmuta, miłość wieczną i niezniszczalną.

Liza to Polka mieszkająca w Ameryce. Trzydziestoparolatka po trudnym rozwodzie próbuje stanąć na nogach i znowu poczuć że żyje. Czy jej się to uda? Czy spełni swój amerykański sen, a może znajdzie inne miejsce na ziemi?

Jest i Martin. Polak mieszkający na stałe w Niemczech. Tkwi w toksycznym małżeństwie i pracy której nie lubi.

Losy bohaterów w pewnym momencie się krzyżują i przeplatają. Gdzie i kiedy? Tego dowiecie się, sięgając po Sen na pogodne dni Anny H. Niemczynow. To piękna, mądra i dojrzała książka o miłości, podejmowaniu trudnych wyborów i poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. Uwielbiam książki które wzruszają, a przy Śnie na pogodne dni zmuszona byłam niejednokrotnie sięgnąć po chusteczkę.

Na koniec nie pozostaje mi nic innego, jak polecić Wam Sen na pogodne dni. Chciałam też serdecznie przeprosić autorkę, że przegapiłam jej powieści, ale obiecuję że nadrobię swoje gapiostwo najszybciej jak to możliwe.

Ocena: 5+/6
©Biblioteczka u Rudej
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć