ebook Ukryte na widoku
3.97 / 5.00 (liczba ocen: 8472)

Ukryte na widoku
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 26.44
Audiobook - najniższa cena: 29.43
wciąż za drogo?
31.53 złpremium: 20.34 zł Lub 20.34 zł
26.44 zł Lub 23.80 zł
31.53 zł Lub 28.38 zł
33.90 zł
33.90 zł
24.20 zł
26.37 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Jeffrey Archer wie, jak małymi porcjami dawkować napięcie. Jego „Ukryte na widoku” to nie jest powieść detektywistyczna, to rasowa fabuła o nieszablonowym detektywie. William Warwick, znany już czytelnikom z tomu „Nic bez ryzyka”, otrzymuje awans na detektywa sierżanta i wraz z inspektorem Lamontem zostaje przeniesiony do wydziału antynarkotykowego. Elitarna komórka, do której trafiają, ma jeden cel: schwytanie tajemniczego barona narkotykowego…

William Warwick wraz ze swoją narzeczoną Beth przygotowują się do ślubu. Nie spodziewają się jednak, jaka niespodzianka czeka ich przy ołtarzu…

Pętla wokół siatki przestępczej rozbudowanej na skalę, z jaką dotychczas londyńska policja nie miała do czynienia, stopniowo się zaciska. Ostatecznie ekipa specjalna Williama, wykorzystując to, co ukryte na widoku, zastawia wymyśloną przez niego pułapkę…

Rekomendacje e-booka Ukryte na widoku: 

„Intrygujące fabuły, jedwabiście gładki styl... Jeffrey Archer bawi się z czytelnikami w kotka i myszkę” – „The New York Times”

„Majstersztyk narracyjnego kunsztu, który kończy się nie jednym, lecz dwoma zazębiającymi się procesami sądowymi. Proszę o więcej” – „Kirkus Reviews”

O e-booku Ukryte na widoku blogerzy napisali:

Archer niezawodnie serwuje nam świetnie skonstruowaną, wciągającą opowieść, z zaskakującymi zwrotami. W książce powracają postaci i kryminalne sprawy z pierwszego tomu, wprowadzając w służbowe i prywatne życie Williama Warwicka mnóstwo zamieszania. - Krzysztof Komorek - donos kulturalny

Styl Jeffreya Archera, którym autor „ubrał” tę historię dodaje tej książce pewnego kunsztu, powagi. Warto sięgnąć po tę historię, by poczuć nie tylko te emocje, lecz stan. Ukryte na widoku to powieść detektywistyczna, to powieść o detektywie. A przede wszystkim to powieść wytworna. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Ukryte na widoku od Jeffrey Archer możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Ukryte na widoku to drugie spotkanie z Williamem Warwickiem. Jeśli czytaliście pierwszą część pt. „Nic bez ryzyka” to możecie być pewni, że najnowsza książka Jeffreya Archera również jest godną polecenia.

Autor stworzył postać detektywa, który jak mało kto zna się na swojej pracy. A w ramach uznania otrzymuje on awans na detektywa sierżanta, a także przeniesiony zostaje do wydziału antynarkotykowego. Głównym zadaniem Warwicka jest schwytanie barona narkotykowego, który trzęsie tym biznesem. Niezwykłym urokiem tej historii jest klimat elitarności jednostki do której trafił William. Mam tu na myśli elitarność w znaczeniu nie tylko rangi tej grupy, lecz również fakt, że owa historia ma charakter dżentelmeński wręcz elegancki.

Dodatkowo styl Jeffreya Archera, którym autor „ubrał” tę historię dodaje tej książce pewnego kunsztu, powagi. Warto sięgnąć po tę książkę, by poczuć nie tylko te emocje, lecz stan. Ukryte na widoku to powieść detektywistyczna, to powieść o detektywie. A przede wszystkim to powieść wytworna.

Poznając Williama Warwicka, jawi mi się on, jako dżentelmen w kapeluszu, który z powagą i kulturą wkracza do świata pełnego niebezpieczeństw. Specjalna ekipa z Williamem na czele musi wejść w samą paszczę lwa. Londyńska policja zmuszona jest stoczyć walkę z organizacją przestępczą, której macki sięgają bardzo wysoko. Dlatego też zmuszeni są sięgnąć po to, co ukryte na widoku.

Trzeba przyznać, że tytuł książki może być nieco enigmatyczny. Lecz proszę mi wierzyć, odkrywając jej kolejne karty wszystkie elementy tej układanki rozjaśniają nam znaczenie tytułu drugiej części z detektywem Williamem Warwickiem w roli głównej.

Jeffrey Archer nie tylko porwał mnie wątkiem detektywistycznym. Również elementy życia prywatnego głównego bohatera skupiają naszą uwagę. Warwick przygotowuje się do ślubu z Beth. A niespodzianka jaką autor przygotował dla nich przy ołtarzu, to prawdziwe zaskoczenie, które wprawi nas w osłupienie.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Jeffrey Archer rozpoczął przed dwoma laty nową serię książek, których bohaterem jest William Warwick – postać wzięta z poprzedniej sagi pisarza – Kronik Cliftonów. Pierwszy tom w polskim przekładzie ukazał się przed rokiem, a obecnie otrzymujemy kontynuację tej opowieści.

Główny bohater znany już czytelnikom z książki Nic bez ryzyka, otrzymuje awans na detektywa sierżanta i zostaje przeniesiony do wydziału antynarkotykowego. Elitarna komórka, do której trafia, ma jeden cel: schwytanie tajemniczego barona narkotykowego, który kontroluje handel narkotykami w Londynie. Jednocześnie William wraz z swoją narzeczoną przygotowuje się do ślubu. Oboje nie spodziewają się, że przy ołtarzu czeka ich duża niespodzianka. W książce powracają postaci i kryminalne sprawy z pierwszego tomu, wprowadzając w służbowe i prywatne życie Williama Warwicka mnóstwo zamieszania.

Archer pędzi do przodu z kolejnymi powieściami o Warwicku – anglojęzyczni czytelnicy otrzymali niedawno czwartą (z anonsowanych pięciu) część serii. Miejmy nadzieję, że to pandemiczny nadmiar czasu przyczynił się do zwiększenia tempa publikacji i że nie stoją za tym jakieś zdrowotne tajemnice determinujące chęć szybkiego doprowadzenia całej historii do końca. Na szczęście nie wpłynęło to na jakość opowieści. Autor dalej funduje nam świetnie skonstruowaną, wciągającą opowieść, z zaskakującymi zwrotami.

Polscy czytelnicy muszą jednak uzbroić się w cierpliwość i poczekać na tłumaczenia kolejnych tomów. Wydawca dość nieoczekiwanie zmienił tłumacza i niestety zanotował translatorską wpadkę. Jedną z zalet archerowskich książek jest możliwości poznawania niuansów z czasów i miejsc, w których toczy się opowieść, nie przypuszczam więc by to Sir Jeffrey Archer pomylił się w oryginale pisząc o rozgrywce w snookera. W każdym razie jeden z graczy nie mógł – tu cytuję – ustawić w szeregu białych i czerwonych bil: w snookerze jest tylko jedna biała bila, czerwone nie są ustawione w szeregu, a ich pozycji w trakcie rozgrywki nie zmienia się przed uderzeniem. Ta gra jest popularna również w Polsce i uważny czytelnik od razu wyłapie ten lapsus.

Ocena: 5/6
©donos kulturalny
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć