ebook Niekończąca się historia
4.1 / 5.00 (liczba ocen: 2794)

Niekończąca się historia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 33.85
wciąż za drogo?
41.76 złpremium: 26.94 zł Lub 26.94 zł
33.85 zł Lub 30.47 zł
33.90 zł
36.28 zł
38.17 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Jedenastoletni Bastian żyje w świecie książek, starając się zapomnieć o szkolnych prześladowcach. Pewnego dnia kradnie z antykwariatu „Niekończącą się historię” i na szkolnym strychu zatapia się w lekturze. Baśniowy świat Fantazjany pochłania go bez reszty. Magicznej krainie grozi zagłada, a ku swojemu zdumieniu Bastian przekonuje się, że tylko on może ją uratować. Jak to możliwe?

Powieść stworzona przez Michaela Endego, mistrza literatury dziecięcej, autora m.in. „Momo”. Jego przetłumaczone na kilkadziesiąt języków książki zajęły zasłużone miejsce na półkach z klasyką literatury dziecięcej i znajdują się wśród ukochanych książek z dzieciństwa zarówno dzieci, jak i ich rodziców na całym świecie.

O e-booku Niekończąca się historia blogerzy napisali: 

Niekończąca się historia jest z pewnością tak samo dla dorosłych, jak dla dzieci. Zabawa dla czytelnika polega częściowo na wielkim rozmachu archetypowej przygody, ale także na drobnych szczegółach i sugestywnych poboczach, fascynujących opisach mitycznych stworzeń i fantastycznych miejsc oraz na intrygujących wątkach filozoficznych i psychologicznych rozważaniach. - Paulina Kaleta - Reading My Love

Niekończąca się historia od Michael Ende możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Jedna z najbardziej nostalgicznych historii i filmów, które oglądałam dorastając, i nigdy nie zauważyłam, że to książka, aż do momentu wypatrzenia tego obłędnie pięknego wydania od Wydawnictwa Mamania! Coś fenomenalnego. Teraz, gdy ją czytam, książka jest znacznie mroczniejsza, ale równie fantastyczna jak film, który pamietam z dzieciństwa. Nie chcę robić porównań, ale myślę, że są cudowne.

Pokochałam pierwszą połowę historii, przełączając się zarówno z Bastiana Balthazara Buxa w naszym świecie, jak i Atreyu, Falkora i innych postaci z Fantazjany w „Niekończącej się historii”, zanim obaj spotkają się i opowiedzą drugą połowę, bardziej dramatyczny świat. choć w pierwszej połowie też buduje się świat, druga połowa opowiada zupełnie inną historię. Co więcej, odnosi się również do szczytowego pytania: co byś zrobił w zupełnie innym własnym świecie? Czy zostałbyś i zacząłbyś od nowa, ryzykując zapomnienie o swoim starym życiu?

Niekończąca się historia jest z pewnością tak samo dla dorosłych, jak dla dzieci. Będąc opowieścią na prawie 500 stronach, jest to epicka fantazja. Zabawa dla czytelnika polega częściowo na wielkim rozmachu archetypowej przygody, ale także na drobnych szczegółach i sugestywnych poboczach, fascynujących opisach mitycznych stworzeń i fantastycznych miejsc oraz na intrygujących wątkach filozoficznych i psychologicznych rozważaniach.

Niekończąca się historia to bardzo dobra i wciągająca historia do przeczytania i przemyślenia. To wspaniała opowieść, w której można pomyśleć o historiach, o tym, czym one są i dlaczego je opowiadamy.

Ocena: 6/6
©Reading My Love
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć