ebook Śmierć nie ucieknie
3.72 / 5.00 (liczba ocen: 114)

Śmierć nie ucieknie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - polecana oferta: 19.78
wciąż za drogo?
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
19.78 zł
25.52 zł Lub 22.97 zł
27.12 zł
31.90 zł Lub 28.71 zł
-25% 19.14 zł
22.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Drugie spotkanie z prokurator Gabrielą Seredyńską. „Śmierć nie ucieknie” to rasowy kryminał z rollercoasterem zdarzeń i świetnie dawkowanym napięciem. „Z jednej strony show-biznes, prawnicy i polityka, z drugiej niepowtarzalnie osobisty świat bohaterki, a wszystko w osnowie realiów otaczającej nas współczesności. Wartka i niezwykle wciągająca powieść, w której prawda okazuje się zupełnie inna, niż sądziliśmy na początku” – Igor Brejdygant

Julia Gierszewska jest młodą piosenkarką u progu wielkiej kariery. Pewnego dnia po przebudzeniu zastaje w mieszkaniu martwe ciało swojego menadżera, a po suto zakrapianej nocy kobieta nie potrafi określić, jak doszło do tego, że mężczyzna nie żyje. Kto go zabił? Ona? A może ktoś inny?

W panice Julia wychodzi z domu, wsiada do taksówki i prosi kierowcę, by jechał przed siebie. By wywiózł ją daleko poza Warszawę. Z czasem nabiera podejrzeń – czy ten człowiek, który pomaga jej uciec, jest na pewno jej sprzymierzeńcem?
Stopniowo przestaje być również jasne, kto kogo powinien bardziej się bać: ona jego, czy on jej.

Tymczasem sprawą zamordowanego menadżera zajmuje się prokurator Gabriela Seredyńska, która kiedy raz podejmie trop, nie odpuści, choćby miała to przypłacić własnym życiem.

O e-booku Śmierć nie ucieknie blogerzy napisali: 

Jeśli miałbym zdefiniować twórczość Pana Borkowskiego, to mógłbym ją określić mianem mistrzowskiego dawkowania napięcia, które mocno trafia w naszą psychikę. I tak zastanawiam się, jaki gen należy mieć, aby tworzyć takie historie? Myślę, że naukowcy jeszcze go nie wynaleźli. Ale co tu dużo szukać, warto „zaglądnąć” w twórczość Przemysława Borkowskiego i chłonąć jego powieści. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Śmierć nie ucieknie od Przemysław Borkowski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Życie może i bywa podłe, lecz świat jest naprawdę piękny.
Nie oceniaj przez pryzmat pierwszego tomu.

Borkowski bardzo mnie zaskoczył Rytuałem łowcy. Tak bardzo, że książka automatycznie wskoczyła do moich zeszłorocznych ulubieńców roku, a w tym roku zdecydowałam się jeszcze na przesłuchanie jej fragmentami, żeby lepiej wczuć się w klimat Śmierć nie ucieknie. To mi się nie zdarza, nie mam czasu na takie powroty, więc musicie wiedzieć, że to coś znaczy. No i co? Generalnie trochę słabo, bo spodziewałam się fenomenalnego, brutalnego thrillera, w którym autor przeskoczy poprzeczkę, którą postawił sobie pierwszym tomem. A poza tym moje podejście prawie zrobiło ogromną krzywdę tej książce.

Na szczęście nauczyłam się tego, że jeżeli lecę do kolejnych książek bazując na oczekiwaniach po poprzednich, to zatrzymuję się w momencie, kiedy orientuję się, że nie do końca mi się to zgrywa z moją wizją. Wtedy analizuję – czy to jest złe i nie chcę tego dalej czytać, czy podoba mi się, ale jest inne niż się spodziewałam. Przy Śmierć nie ucieknie potrzebowałam chwili oddechu i stwierdziłam, że miało być inaczej, ale to wcale nie jest zła książka! Tym razem Borkowski zaskoczył mnie umiejętnością rozpisania całej historii, która z jednej strony jest powolna, a z drugiej cały czas się w niej coś dzieje. Na brutalność raczej tutaj nie liczcie, a przynajmniej nie na taką bardzo oczywistą brutalność. Są trupy, jest pościg i kryminalna zagadka, ale mam wrażenie, że co innego jest kluczem. To zdecydowanie thriller psychologiczny, w którym autor sięga głęboko w przeszłość bohaterów i tym razem trochę bawi się z czytelnikiem w psychologa podrzucając myśli, ale też dając czas na własne analizy.

Tak naprawdę jedynym elementem łączącym te dwa tomy jest prokurator Gabriela Seredyńska. Chociaż na początku mocno naciskałam na czytanie kolejnych tomów serii w odpowiedniej kolejności, tak teraz stwierdzam, że w tym przypadku nie jest to aż takie konieczne. A różnią się wszystkim – bohaterami, klimatem i dynamiką. Niektórym się to pewnie może nie podobać, a ja zawsze chętnie podpatruję jak autor sprawdza się w gimnastykach okołogatunkowych. Borkowskiemu idzie to naprawdę nieźle.

Czy polecam przeczytanie tego thrillera? Tak. Czy jestem zadowolona z lektury? Tak. Czy czytelnicze doświadczenia były inne niż przy Rytuale łowcy? Zdecydowanie. Mimo wszystko uważam, że ta książka spodoba się fanom autora, ale też tym, którzy po prostu mają ochotę na dobry, trzymający w napięciu thriller psychologiczny. Czyta się to naprawdę sprawnie mimo tej pozornej mozolności fabuły. A jeżeli czytaliście już Rytuał łowcy, to nie oceniajcie tej części na podstawie tego, jak akcja kręciła się w pierwszym tomie. Dajcie się ponieść, a gwarantuję, że się nie zawiedziecie!

Ocena: 4+/6
©Rude recenzuje
Przeczytałem wszystkie książki Przemysława Borkowskiego. I za każdym razem otrzymuję solidna dawkę emocjonującej lektury. Historie tworzone przez autora wciągają. Pociągają nas w otchłań klimatu niepewności, który sprawia, że czym prędzej chcemy rozwikłać kryminalną zagadkę. Kryminały Przemysława Borkowskiego, to coś więcej niż tylko kryminał. To gatunkowa wysoka półka. To intryga szyta grubymi nićmi, która wiąże nas z bohaterami dążącymi do jej rozwikłania.

Tak samo jest w przypadku historii z udziałem prokurator Gabrieli Seredyńskiej, którą mieliśmy przyjemność poznać w Rytuale Łowcy. Drugie spotkanie w Śmierć nie ucieknie to kolejna historia, która pochłonie nas z ogromną siłą rażenia.

Gabriela Seredyńska podejmie się sprawy wyjaśnienia śmierci menadżera Julii Gierszewskiej. To młoda, obiecująca piosenkarka przed którą drzwi do muzycznej kariery stoją otworem. Niestety jeden dzień przekreśla jej plany na przyszłość, sprawiając, że owe drzwi zamykają się z łomotem. Julia znajduje martwe ciało swojego menadżera. A suto zakrapiana impreza powoduje luki w jej pamięci. Gierszewska nie jest w stanie przypomnieć sobie, co się wydarzyło podczas imprezy? Dlaczego zginął jej menadżer? Kto mógł ją zabić? A co najgorsze, czy ona sama mogła dokonać morderstwa?

Nie czekając ani chwili postanawia wyjechać daleko od Warszawy. Ale czy ucieczka jest najlepszym rozwiązaniem? Czy nie lepiej zmierzyć się z tą zagadką, by rozwiać wszelkie wątpliwości? Pewnie tak byłoby najlepiej, jednak Julia nie ma pewności, czy nie jest umoczona w morderstwo swojego menadżera?

A gdy sprawę w swoje ręce weźmie Gabriela Seredyńska możemy być pewni, że poznamy prawdę o tym, co wydarzyło się na imprezie. Jednak, aby ją poznać będziemy kroczyć drogą, na której czyha wiele niebezpieczeństw. Ale to nic strasznego dla pani prokurator.

Druga część z jej udziałem to kolejne udane spotkanie z piórem Przemysława Borkowskiego. Piórem, które wciąga i uzależnia tak bardzo, że po zakończeniu czytania wypatrujemy kolejnego dzieła autora. Pisarz gwarantuje nam ogromny wyrzut adrenaliny, zapewnia emocjonującą lekturę, która jest prawdziwą ucztą dla fanów kryminałów.

Jeśli miałbym zdefiniować twórczość Pana Borkowskiego, to mógłbym ją określić mianem mistrzowskiego dawkowania napięcia, które mocno trafia w naszą psychikę. I tak zastanawiam się, jaki gen należy mieć, aby tworzyć takie historie. Myślę, że naukowcy jeszcze go nie wynaleźli. Ale co tu dużo szukać, warto „zaglądnąć” w twórczość Przemysława Borkowskiego i chłonąć jego powieści.

Śmierć nie ucieknie jest kolejną książką autora, od której nie sposób się oderwać. Ona zasysa nasze emocje. Ona nie pozwala zasnąć. Wreszcie – ona sprawia, że Przemysław Borkowski jest pisarzem, który w polskim kryminale ma zasłużone miejsce w czołówce mistrzów. Mistrzu – twórz dalej!

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć