ebook Jeden krok przed śmiercią
4.27 / 5.00 (liczba ocen: 11650)

Jeden krok przed śmiercią
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.90
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK CW
EMPIK#EMPIK CW
33.39 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
21.90 zł
26.93 zł Lub 24.24 zł
34.10 zł Lub 30.69 zł
35.90 zł
-25% 26.90 zł
27.05 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)

Agentka FBI Macy Crow to twarda sztuka. Niedawno została potrącona przez rozpędzoną półciężarówkę. Kierowca zbiegł z miejsca wypadku, a ona cudem uszła z życiem. Szybko wróciła jednak do pracy i właśnie stara się o posadę w elitarnym zespole profilerów. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej dostaje do wykonania próbne zadanie: ma zająć się śledztwem w sprawie odnalezionych zwłok Tobi Turner – zaginionej 15 lat temu uczennicy liceum…

Ona wyrusza na polowanie. On obserwuje…

Partnerem Macy Crow zostaje miejscowy szeryf Mike Nevada, były kolega z Federalnego Biura Śledczego i niegdysiejszy kochanek. Macy szybko odkrywa powiązania między sprawą Tobi a kilkoma gwałtami z tego samego okresu. Agentka przesłuchuje ofiary i ponownie analizuje stare akta. Z mroku wyłania się postać ponurego stalkera, który w pewnym momencie zaczął gwałcić prześladowane kobiety, a potem je mordować.

Macy i Nevada zaczynają wyścig z czasem: muszę namierzyć potwora, zanim ten znowu wyruszy na łowy. Przestępca miał jednak wiele lat, żeby doskonalić swoje umiejętności, i wkrótce to agentka FBI staje się jego celem.
Macy nie straszne są ból i praca pod presją, ale czy jej pierwsze zlecenie dla zespołu profilerów nie będzie zarazem ostatnim?

O e-booku Jeden krok przed śmiercią blogerzy napisali: 

Jeden krok przed śmiercią to bardzo dobry thriller, w którym sporo się dzieje, ale który też nie przytłacza. Czyta się to świetnie, z ogromnym zaangażowaniem i błądzi się, niemal ganiając własny ogon, aby rozwikłać zagadkę i odnaleźć mordercę w tej stosunkowo niewielkiej społeczności. - Paula Sieczko - Rude recenzuje

Jeden krok przed śmiercią od Mary Burton możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Ale to było dobre!

Doskonale czyta mi się ostatnio takie thrillery. Nie dość, że zaskakują fabułą, to mają jeszcze bohaterów z krwi i kości. No i tym razem był jeszcze morderca, gwałciciel, który wzbudzał we mnie odrazę i ekscytację jednocześnie. Jeden krok przed śmiercią zapewnił mi dużo emocji, ogrom czytelniczej przyjemności i ostatecznie satysfakcję z lektury na wysokim poziomie.

Mimo że dużo się w tej książce dzieje, stosunkowo szybko idzie się połapać kto jest kim i o co chodzi. Pierwsze wrażenie – lekka dezorientacja i przytłoczenie, ale to szybko mija. Mam wrażenie, że to postać mordercy sprawia, że wszystko tak sprawnie się układa, bo ciekawość nie pozwala odpuścić. Już od pierwszych rozdziałów zostajemy wrzuceni na głęboką w gąszcz tajemnic i nieporozumień z przeszłości, a później jest jeszcze lepiej, jeszcze więcej, jeszcze bardziej intensywnie.

Mamy kilka wątków, które sprowadzają się do fabularnej teraźniejszości. Przede wszystkim mamy odnalezione ciało zaginionej przed piętnastu laty dziewczyny. Wszystkie ślady wskazują, że dziewczyna padła ofiarą mordercy, który grasował w okolicy, którego nigdy nie złapano. Sprawa zostaje ponownie otwarta i rusza z kopyta. Pytanie tylko, czy wreszcie uda się znaleźć sprawcę. Poza dowodami pozyskanymi z ciała Tobi Turner śledczy rozgrzebują też rany u innych ofiar, którym udało się przeżyć i zbierają informacje od osób, które piętnaście lat temu brały udział w tej sprawie. Tu się zaczynają prawdziwe schody. Poza tym mamy też agentkę FBI Macy Crow, której życie osobiste staje się równie ciekawym elementem ubarwiającym całą historię. Jej relacja z miejscowy szeryfem, Mikem Nevadą, sprawia, że dzieje się zdecydowanie więcej, ale też dodaje pikanterii i staje się chwilową odskocznią od całej tej mrocznej aury. Autorka zadbała też o to, aby czytelnik mógł bezpośrednio wejść w umysł mordercy – pojawiają się rozdziały pisane z jego perspektywy, chociaż chciałabym ich dużo więcej! Natomiast rozbicie na dwie perspektywy czasowe sprawia, że sami powoli wchodzimy w wydarzenia, poznajemy ich uczestników i zdecydowanie łatwiejsze jest typowanie, kto mógł się dopuścić takich czynów i jaki jest jego motyw.

Jeden krok przed śmiercią to dobry thriller, w którym sporo się dzieje, ale który też nie przytłacza. Czyta się to świetnie, z ogromnym zaangażowaniem i błądzi się, niemal ganiając własny ogon, aby rozwikłać zagadkę i odnaleźć mordercę w tej stosunkowo niewielkiej społeczności. Stróże prawa, którzy prowadzą dochodzenie są postaciami ze sporym życiowym doświadczeniem, co sprawia, że w tej fabule wypadają na wyjątkowo silnych, chociaż nie nieomylnych. Zdecydowanie polecam tę książkę! Czekam na więcej powieści tej autorki!

Ocena: 5/6
©Rude recenzuje
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć