ebook Na śniadanie tort szpinakowy
4.29 / 5.00 (liczba ocen: 44)

Na śniadanie tort szpinakowy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 31.41
wciąż za drogo?
34.36 złpremium: 22.17 zł Lub 22.17 zł
31.41 zł Lub 28.27 zł
36.95 zł
29.60 zł
29.86 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Joanna znalazła się na życiowym zakręcie – po rozwodzie musi stanąć na własnych nogach i odnaleźć się w roli samotnej matki. Nie jest to proste zadanie. Kobieta przez cały czas trwania małżeństwa była całkowicie podporządkowana mężowi i dziś trudno jej stać się panią swojego losu.

W warsztacie samochodowym Joanna poznaje Szramę – tajemniczego mężczyznę, który od początku budzi w niej lęk. Gdy za sprawą przyjaciółki kobieta zabiera mechanika na wesele byłego męża, nie ma pojęcia, że oznacza to koniec jej mozolnie budowanej równowagi… Ale też początek nowego, lepszego życia.

Opowieść o sile kobiecego ducha, spełnianiu marzeń oraz o tym, że warto czasem pójść pod prąd, nie zważając na opinie innych.

O e-booku Na śniadanie tort szpinakowy blogerzy napisali: 

Książka lekka i przyjemna, którą czyta się błyskawicznie. Ogromny plus za lekki i przyjemny język, za humor, za mądrość, za poprawienie nastroju. Opowieść niesie nadzieję, wiarę w lepsze jutro oraz przekonuje, że czasami warto nie oglądać się na innych tylko iść za głosem serca. - Katarzyna Czarnecka-Kuc - Matka książkoholiczka

Na śniadanie tort szpinakowy od Kamila Mitek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Kiedyś planowałam, że jak będę się zbliżać do 40-stki to obetnę swoje długie włosy na króciutko. Tak zrobiła główna bohaterka książki, choć u niej okoliczności były nieco inne. Joannę polubiłam się od samego początku. Kobieta po rozwodzie została sama i próbuje odnaleźć się w roli samotnej matki 7-letniego Filipka. Czasami dochodzi do zabawnych zdarzeń z powodów jej niezorganizowania i zmiany stylu życia, kiedy musi sama o wszystkim decydować.

Pewnego dnia Joanna przypadkowo poznaje mężczyznę o ksywce "Szrama", wyglądzie kontrowersyjnym, który zwraca uwagę, ale nie w tym pozytywnym aspekcie. Kobieta jest przekonana, że to przelotna znajomość, o której szybko zapomni. Los jednak postanawia inaczej.

Kobieta dostaje zaproszenie na ślub byłego męża i jest tym faktem załamana. Przyjaciele namawiają ją na wystrojenie się, przeistoczenie z matki w piękną kobietę, ale koniecznie z nowym mężczyzną u boku.

Za sprawą przyjaciółki Joanna zaprasza Szramę, choć ma ogromne wątpliwości czy to dobry pomysł Co wyniknie z tej znajomości?

Jeśli lubicie książki obyczajowe to nowa powieść pani Kamili może przypaść wam do gustu.

Podobał mi się sposób pokazania prawdziwych przyjaciół, którzy są zawsze wtedy kiedy jest taka potrzeba. Autorka pokazała także jak ogromnie ważne jest wsparcie rodziny, możliwość choć na chwilę powrotu do domu rodzinnego. I nie ma tu znaczenia fakt, że rodzina jest niepełna, tak jak było w przypadku naszej bohaterki.

Książka lekka i przyjemna, którą czyta się błyskawicznie. Ale nie to jest jej plusem. Historia Joanny niesie ogromne przesłanie dla nas kobiet, że nawet po trudnym rozstaniu życie się nie kończy. Główna bohaterka przechodzi przemianę zewnętrzną i wewnętrzną, odkrywa swoje "ja" i swoje marzenia. Taki wątek zostawia w głowie małą myśl, czy ja, czytelniczka, żyję jak chcę, czy pod dyktando innych. A może warto zaryzykować i wprowadzić zmiany? Kiedy, jak nie teraz?

Ogromny plus za lekki i przyjemny język, za humor, za mądrość, za poprawienie nastroju. Opowieść niesie nadzieję, wiarę w lepsze jutro oraz przekonuje, że czasami warto nie oglądać się na innych tylko iść za głosem serca.

Ocena: 5+/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć