ebook Niebo w kolorze siarki
3.79 / 5.00 (liczba ocen: 2470)

Niebo w kolorze siarki
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.94
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
23.94 zł
27.53 zł
31.92 zł Lub 28.73 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
28.73 zł
31.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)

„Niebo w kolorze siarki” (ebook w formacie epub i kindle mobi) to wciągająca powieść o dorastaniu w Finlandii u schyłku XX wieku. „Ogromnie intensywna historia. Czytanie jej jest mieszanką przyjemności, smutku oraz współczucia dla bohaterów i otaczającego nas świata” – Dagens Nyheter

„Mówimy, że istnieje czas niewinności: dzieciństwo. Kiedy człowiek żegna się z dzieciństwem, traci niewinność. A przecież w dzieciństwie wielu ludzi kryją się problemy, mrok i sprzeczne uczucia, nie dla wszystkich jest to bezgrzeszny czas”.

W 1969 roku na wakacjach w Ramslandet niebo ma kolor siarki. To tam chłopiec z Helsinek poznaje Alexa i Stellę, dzieci z bogatej i wpływowej rodziny, zupełnie innej niż jego własna. Wkrótce z rodzeństwem zaczyna łączyć go coraz więcej – wspólne sekrety i rodzące się uczucia. Młodych bohaterów napędzają marzenia, a paraliżuje rozczarowanie. Wraz z upływem lat ich relacje wcale nie staną się mniej burzliwe.

Kjell Westö jest najbardziej cenionym, wielokrotnie nagradzanym fińskim autorem piszącym po szwedzku. „Niebo w kolorze siarki” (ebook w formacie epub i kindle mobi) to stworzona z rozmachem powieść o tym, jak jesteśmy kształtowani przez środowisko oraz czasy, w których przyszło nam żyć

O e-booku Niebo w kolorze siarki blogerzy napisali:

Powieść fińskiego pisarza pięknie się rozwija. Tak jak rozwijają się jej bohaterowie, czyli narrator oraz dwójka przyjaciół z dzieciństwa. Wciąga od pierwszych stron i tak trwa aż do końca.. - Katarzyna Denisiuk - Na czytniku

Niebo w kolorze siarki od Kjell Westö możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Seria Skandynawska wznowiona przez Wydawnictwo Poznańskie to seria powieści, w której wielu czytelników – na pewno nie każdy – znajdzie coś dla siebie. Jestem jej wierną fanką i za każdym razem, gdy ma się pojawić nowa powieść, czekam z niecierpliwością.

Najnowsza książka cyklu to historia napisana przez fińskiego prozaika i poetę, który pisze po szwedzku. Niebo w kolorze siarki to kawał literatury, bo liczącej ponad 500 stron. Nie chciałam, żeby się kończyła. Powieść wpisuję na listę polecanych grubasów, bo jest po prostu świetna!

Kogo ta książka zauroczy? Przede wszystkim czytelników lubujących się w rodzinnych historiach oraz opowieściach rozciągniętych w czasie – od najmłodszych lat, do starości. Kjell Westö w żadnym momencie nie poszedł na skróty, ale konsekwentnie i aktywnie towarzyszył swojemu bohaterowi we wszystkich ważnych i ważniejszych momentach jego życia. Czy było ono pełne fajerwerków i niebywałych zwrotów akcji? Nie. Jednak było złożone, wielowymiarowe i pełne kolein, które należy pokonać. Poza tym burz, które trzeba przetrwać oraz decyzji, które trzeba podjąć.

Kilka słów o fabule

Niebo w kolorze siarki opisuje uniwersalną opowieść o ludziach, których ścieżki życiowe przecięły się w dzieciństwie i trwały w mniejszym, bądź większym kontakcie przez lata. Przyciągali się i odpychali. Kochali i nie cierpieli. Bo życie nie jest prostym rachunkiem, którego wynik jest oczywisty i łatwy do wyliczenia. To równanie o bardzo wielu niewiadomych. Trzeba dołożyć mnóstwo starań, żeby pójść właściwą drogą i dojść do celu.

Kilka słów o wrażeniach

Powieść fińskiego pisarza pięknie się rozwija. Tak jak rozwijają się jej bohaterowie, czyli narrator oraz dwójka przyjaciół z dzieciństwa. Wciąga od pierwszych stron i tak trwa aż do końca.

Czerpałam ogromną przyjemność z wczytywania się w ich historię życia. Z uwagą obserwowałam, jak się zmieniali i jaki wpływ miało na nich środowisko, w którym żyli. Dawno żadna powieść tak mocno mnie nie wciągnęła. Styl autora oraz wykreowane przez niego postaci przyciągały jak magnes. Z przyjemnością przeczytałabym kolejne książki (kontynuację?) Kjella Westö.

Bardzo polecam. Na długie jesienno-zimowe wieczory, jak znalazł!

Ocena: 5+/6
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć