ebook Walizka P. Z. - audiobook
0 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 0)

Walizka P. Z. - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 7.43
Audiobook - najniższa cena: 13.60
wciąż za drogo?
16.65 złpremium: 10.74 zł Lub 10.74 zł
17.01 zł Lub 15.31 zł
17.90 zł
17.90 zł Lub 16.11 zł
13.60 zł
17.90 zł
Inne proponowane

Pierwszy tom serii Baron Teitelberg - autor pierwszego polskiego kryminału pt. „Czerwony Błazen” z 1925 roku.

W willi na Grunewaldzie w Berlinie w tajemniczych okolicznościach zostaje zamordowany baron Teitelberg. Śledztwo w tej sprawie podejmuje radca policji Blindow. Odkrywa on, że Teitelberg był właścicielem zagadkowej teczki z literami „P. Z.”, która została skradziona. Blindow podejmuje nierówną walkę z nieznanym sprawcą, który ciągle wymyka się policji. Szybko okazuje się, że odnalezienie tajemniczej walizki „P. Z” jest dużo ważniejsze niż rozwikłanie sprawy morderstwa. Niestety baron Teitelberg jako jedyny znał prawdziwe znaczenie zaginionej teczki i wszystkie jej sekrety zabrał do grobu. Czy doświadczony detektyw zdoła pochwycić mordercę, odnaleźć walizkę i odkryć jej tajemnicę?

Aleksander Błażejowski był popularnym dziennikarzem, prawnikiem, redaktorem krakowskiego "Gońca" i autorem kilku powieści sensacyjno-kryminalnych. W 1940 roku został aresztowany przez NKWD i rozstrzelany. Po II wojnie światowej wszystkie książki jego autorstwa trafiły na listę książek zakazanych w PRL.

Audiobooka wysłuchasz w doskonałej interpretacji Krzysztofa Plewako-Szczerbańskiego.

Walizka P. Z. - audiobook od Aleksander Błażejowski możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć