ebook Almond
4.22 / 5.00 (liczba ocen: 13143)

Almond
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 17.94
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
-25% 17.94 zł Lub 16.15 zł
21.53 zł
25.41 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
-20% 17.93 zł
19.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)

Obsypany nagrodami koreański bestseller, rekomendowany przez BTS – najpopularniejszy boys band na świecie. „Almond” (ebook w formacie epub i kindle mobi) to powieść uznana przez krytyków za wybitną historię o dorastaniu pośród rozmaitych trudności. Przedstawia historię dwóch krańcowo różnych nastolatków, którzy w zupełnie nieoczekiwany sposób stali się dla siebie nawzajem pomocą w oswajaniu swojej osobowości.

Spotykają się dwa potwory. Jednym z nich jestem ja…

Yunjae od urodzenia nie przejawia żadnych emocji. Cierpi na aleksytymię – zaburzenie, które utrudnia odczuwanie radości, smutku czy strachu. To mniejsza niż przeciętnie liczba neuronów w ciele migdałowatym mózgu skazuje go na ten stan i społeczną alienację. W szkole Yunjae jest outsiderem. W domu o tym, że emocje w ogóle istnieją, przypominają mu mama i babcia, rozwieszając karteczki z napisami: „śmiech” lub „płacz”.

W dniu 16. urodzin Yunjae, podczas wspólnego wyjścia do restauracji, mama i babcia stają się ofiarami brutalnego napadu. Świadkiem zdarzenia jest Yunjae, który przygląda się scenie beznamiętnie. Pomoc osamotnionemu chłopakowi ofiarowuje piekarz zwany doktorem Shim, jednak później na drodze Yunjae zjawia się agresywny, nadpobudliwy Gon.

W odpowiedzi na swoje brutalne ataki na Yunjae’go Gon otrzymuje tylko absolutny spokój. Chłopcy zaczynają ze sobą rozmawiać. Okazuje się, że wiele mają sobie do przekazania. Jeden odczuwa aż za dużo, drugi nie czuje nic.

Kiedy pewnego razu Gon znajduje się w niebezpieczeństwie, Yunjae zdobywa się na więcej, niż ktokolwiek mógł się spodziewać…

Almond od Won-Pyung Sohn możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Gdy ktoś smuci się twoim smutkiem, to powód do radości. Dwa negatywy dają pozytyw.wię
Bycie zwyczajnym to najtrudniejsza rzecz na świecie.
Życie w miarę upływu nabiera różnych smaków.
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć