ebook Gdzie jesteś, synku?
4.38 / 5.00 (liczba ocen: 331)

Gdzie jesteś, synku?
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w historii śledzenia
E-book - najniższa cena: 18.42
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
26.31 zł Lub 23.68 zł
26.32 zł Lub 23.69 zł
27.96 zł
32.90 zł
-38% 18.42 zł
25.33 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)

Wczoraj całowałaś go na dobranoc. A dziś twojego małego synka już nie ma. Co wydarzyło się tamtego dnia? „Gdzie jesteś, synku?" to chwytająca za serce, zapierająca dech w piersiach książka, która pokazuje, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami i jak sekrety mogą zniszczyć rodzinę.

Gdzie on jest? Gdzie jest moje ukochane dziecko?
Proszę, niech będzie bezpieczny.

„– Twój syn zaginął – mówią, a życie, które znałam, skończyło się.
– Dokąd mógł pójść? – pyta policja.
– Gdzie może być? – pyta z błaganiem w głosie moja córka.

Serce łomocze mi w piersi, gdy w mojej głowie pojawiają się obrazy. Domek, który wynajmujemy każdej jesieni. Podniesione głosy. Łzy. Rozpadające się małżeństwo. I najgorsze z tego wszystkiego – mój mąż, mówiący naszemu synowi, Theo, żeby uciekał.
Po tym w mojej głowie pojawia się czarna dziura.
Nie tak to miało wyglądać. To miał być cudowny rodzinny czas, z planszówkami, spacerami po górach i naleśnikami na śniadanie.
Zamiast tego zaginął mój synek.
– Szukają go – powiedziała pielęgniarka. – Ale deszcz wszystko spowalnia.
Policja uważa, że Theo wie, co się stało, że wie, dlaczego nasza rodzina się rozpadła. Ale ja nie mam pojęcia, gdzie jest. Nie wiem, czy jest bezpieczny. I to przeraża mnie najbardziej…” – fragment powieści „Gdzie jesteś, synku?”

O e-booku Gdzie jesteś, synku? blogerzy napisali: 

Nicole Trope zarysowała mocną historię, pełną niepewności, napięcia, które towarzyszy nam podczas poszukiwań młodego chłopca. Ta historia skłania nas również do wielu ważnych i głębokich przemyśleń. Jednym słowem ten thriller porusza nasza psychikę, jednocześnie wzruszając nas emocjonalnym przekazem. - Tomasz Kosik - Czyt-NIk

Gdzie jesteś, synku? od Nicole Trope możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Nie ukrywam, że często sięgam po thrillery. Ten gatunek od dawna budzi moje zainteresowanie. Historie w nich zawarte, elektryzują, zapadają w pamięć, pozostawiając ślad w mej psychice.

Nie inaczej było po przeczytaniu książki Nicole Trope. Gdzie jesteś, synku? to mocny thriller, który zdecydowanie mogę polecić fanom gatunku. Znajdziecie w nim to wszystko, co rasowy, dobrze skrojony thriller powinien posiadać. Wciągającą historię, zapierającą dech w piersiach fabułę i zagadkę, którą pragniemy rozwikłać. Jednakże droga wiodąca nas do znalezienia odpowiedzi na pojawiające się pytania wiedzie nas po najmroczniejszych zakamarkach ludzkiej natury.

Nicole Trope dowodzi również temu, że napisanie dobrego thrillera nie jest sztuką, którą posiadają wszyscy pisarze. Jednak autorka tę zdolność posiada. Dzięki czemu do naszych rąk trafia thriller, o którym nie sposób zapomnieć.

Gdzie jesteś, synku? jest zaproszeniem do poznania historii rodziny, której dziecko ma zdiagnozowane spektrum autyzmu. Jedenastoletni Theo Somerton ma trudności w nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji interpersonalnych. Jest zamknięty w swoim świecie. Chłopak nie mówi. Rodzina postanawia wyjechać na urlop. I jak każdej jesieni wynajmują domek z dala od cywilizacji. Pewnego dnia Theo był świadkiem wydarzeń, które cieniem kładą się na losach rodziny. Domowa kłótnia kończy się tragedią. Tragedią, której policja nie potrafi wyjaśnić. Jedynym sposobem jest dotarcie do jedenastolatka. Jednak ten znika bez śladu.

Nicole Trope zarysowała mocną historię, pełną niepewności, napięcia, które towarzyszy nam podczas poszukiwań młodego chłopca. Ta historia skłania nas również do wielu ważnych i głębokich przemyśleń. Jednym słowem ten thriller porusza nasza psychikę, jednocześnie wzruszając nas emocjonalnym przekazem.

Gdzie jesteś, synku? to pierwsza książką australijskiej autorki, która ukazała się na polskim rynku wydawniczym. Tak naprawdę Nicole Trope napisała jeszcze sześć innych powieści. Dlatego z nieskrywaną nadzieją wyczekuję dnia, gdy w księgarniach pojawią się kolejne. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Takie książki chce się czytać. Autorka potrafi zaciekawić czytelnika, skupić jego uwagę. I co ważne skłania nas do myślenia. Zatem miejmy nadzieje, że niebawem powiem „sprawdzam” i będę mógł sięgnąć po kolejną książkę Nicole Trope. Czego sobie i wszystkim czytelnikom życzę.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć