Balwierz
3.59 / 5.00 (liczba ocen: 987)

Balwierz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 23.93
Audiobook - najniższa cena: 29.93
wciąż za drogo?
28.71 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
23.93 zł Lub 21.54 zł
24.88 zł
25.52 zł Lub 22.97 zł
28.90 zł
23.91 zł
25.13 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Po bójce z Kołomyjskim psycholog śledczy Hubert Meyer zaszywa się w leśnej głuszy na Podlasiu. Szuka tam spokoju, ale los nie da mu tej szansy. Okolicą wstrząsa seria krwawych zbrodni. W środku lasu, w kapliczce świętego Huberta – niczym złożone w ofierze – leży ciało kilkuletniego Tymka, syna miejscowej femme fatale. W tym samym czasie od strzału snajpera ginie ksiądz Donat Giza, zapalony myśliwy, prominentny członek koła łowieckiego. A to wcale nie koniec obłąkańczego tańca śmierci…

Wraz z ostatnią kroplą, która wypłynęła z żyły dziecka, narodził się ON. Balwierz z Narwi.

Z ciała martwego Tymka upuszczono krew, w pobliżu torów snajper położył trupem księdza Donata. Kto to zrobił? Hubert Meyer szuka odpowiedzi.

Doświadczony profiler włącza się w działania miejscowych śledczych. Zadanie nie jest łatwe, bo lokalna społeczność ma swoje tajemnice, mroczne sekrety, niejasne powiązania i interesy. I pilnie strzeże ich przed obcymi!

Czy Meyerowi uda się rozwikłać zagadkę tajemniczych zbrodni? Kim jest morderca i co go łączy z miejscowymi notablami?

O e-booku Balwierz blogerzy napisali: 

Mistrzostwo dla Katarzyny Bondy! Bezapelacyjnie! Balwierz to potwierdzenie doskonałej pisarskiej kondycji Autorki. To szóste spotkanie z psychologiem śledczym Hubertem Meyerem. Warto dodać, że to najmocniejsza historia z całego cyklu. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Jako miłośniczkę powieści kryminalnych, Katarzyna Bonda zachwyca mnie coraz bardziej z każdym kolejnym tomem tej serii. Serwuje nieoczekiwane zwroty akcji, interesujące hipotezy i nie pozwala czytelnikowi na nudę. A zakończenie Balwierza, podobnie jak w przypadku poprzedniej części, zapowiada niebanalny ciąg dalszy. -  Okiem Wariatki - Justyna Sawczuk

Balwierz od Katarzyna Bonda możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Dobrze jest zacząć lekturę tej powieści od… przeczytania poprzednich tomów serii, gdyż stanowi ona częściowo kontynuację dwóch wcześniejszych części: Klatki dla niewinnych oraz Nikt nie musi wiedzieć. Zresztą od pewnego momentu moje czytanie książek z Hubertem Meyerem w roli głównej, przypomina trochę oglądanie kolejnego odcinka serialu – zwłaszcza, że Katarzyna Bonda uprawia wyższą formę sadyzmu, zostawiając czytelników w stanie niedosytu i z pytaniem” „Ale co dalej?!”

Jak wspomniałam, Balwierz jest z jednej strony kontynuacją wcześniejszych tomów – za Meyerem ciągną się stare sprawy, a jego wróg dba o to, by psycholog o nim nie zapomniał, z drugiej – Katarzyna Bonda serwuje nam – jak w każdym tomie – całkiem nową, soczystą, kryminalną zagadkę.

Tym razem, Hubert Meyer, po bójce ze swoim szantażystą, zaszywa się na Podlasiu, w leśniczówce Domana w Narwi. Stary przyjaciel zapewniał go, że będzie tu miał święty spokój, lecz Meyer zdaje się przyciągać zbrodnie jak magnes. W okolicy zastrzelony zostaje bowiem, kłusujący ksiądz, kapelan myśliwych, a zarazem honorowy prezes koła łowieckiego „Pelikan” – Donat Giza. Na ołtarzu nowej, jeszcze nie wyświęconej, kapliczki św. Huberta, którą ks. Giza postawił w leśnej głuszy, złożono w ofierze ciało kilkuletniego chłopca. Ktoś spuścił z dziecka krew i przykrył zwłoki myśliwskim ornatem księdza.

Okazuje się, że szefem pobliskiego komisariatu jest Tomasz Domański, czyli Doman junior. Mężczyzna angażuje Meyera do pomocy w rozwiązaniu nietypowej sprawy.

Jak zwykle, Bonda utkała tę historię z wielu wątków. Mamy tu: nielegalne interesy, romanse, zabójstwa, porwanie dziecka i tajemnice, skrywane przez lokalną społeczność.

Akcja dzieje się w Narwi – niewielkiej miejscowości, gdzie każdego z każdym coś łączy, a obcym nie „sprzedaje się” swoich. Meyer musi przedrzeć się przez siatkę wzajemnych zależności, by poznać panującą w grupie hierarchię i motywacje poszczególnych jej członków. Wsparciem służą mu: stary Doman oraz prokurator Weronika Rudy, wiedziona zarówno pragnieniem zapewnienia bezpieczeństwa całej trójce zamieszanej w wyciszenie sprawy zabójstwa gangstera Japy, jak i uczuciami, jakimi obdarza psychologa.

Spośród postaci drugoplanowych wyróżnia się Dobrawa Wątła – matka, złożonego na ołtarzu, sześcioletniego Tymka i lokalna femme fatale. To kobieta niejednoznaczna, pełna sprzeczności. Niewątpliwie uwodzicielka, świadoma swoich kobiecych atutów i sprawnie używająca ich do manipulowania ludźmi wokół, matka – z jednej strony nieznosząca swojego urwisowatego synka, z drugiej – tęskniąca za nim i darząca go miłością, dziecko z patologicznej rodziny, oddane do szkoły zakonnej, by ochronić je przed ojcem alkoholikiem, a także kobieta odrzucona przez miłość swojego życia. Dobrawa wie co jej się opłaca, lecz gdzieś w głębi jest po prostu zranioną i rozpaczliwie pragnącą ciepła, akceptacji i miłości dziewczyną.

W tle sprawy zabójstwa księdza i małego Tymka, rozwija się relacja Huberta i Weroniki. Właściwie nie ma już wątpliwości co oboje do siebie czują, wciąż jednak jest to miłość zakazana, gdyż pani prokurator jest mężatką, a ponadto mąż Weroniki proponuje Hubertowi pracę, która jest spełnieniem zawodowych marzeń profilera.

Jako miłośniczkę powieści kryminalnych, Katarzyna Bonda zachwyca mnie coraz bardziej z każdym kolejnym tomem tej serii. Serwuje nieoczekiwane zwroty akcji, interesujące hipotezy i nie pozwala czytelnikowi na nudę. A zakończenie „Balwierza”, podobnie jak w przypadku poprzedniej części, zapowiada niebanalny ciąg dalszy.

Idealna propozycja na weekend, bo jestem pewna, że nie potrzebujecie więcej czasu, by ją przeczytać. Wciąga tak bardzo, że nie można się doczekać dalszego ciągu.Ocena: 6/6
czytaj więcej
©Okiem Wariatki
Mistrzostwo dla Katarzyny Bondy! Bezapelacyjnie! Balwierz to potwierdzenie doskonałej pisarskiej kondycji Autorki. Balwierz to szóste spotkanie z psychologiem śledczym Hubertem Meyerem. Warto dodać, że to najmocniejsza historia z całego cyklu.

Uderzająca, wciągająca, przygniatająca zbrodniami, które najpopularniejszy polski profiler będzie starał się rozwiązać. A doskonale wiemy, że Meyer nie spocznie, dopóki nie doprowadzi do finału poszukiwań mordercy. A ten wykazał się szczególnym okrucieństwem.

Dokonał on zbrodni na kilkuletnim Tymku, synu miejscowej femme fatale. W leśnej kapliczce świętego Huberta odnaleziono ciało chłopaka, z którego spuszczono krew. Lecz to nie jedyna zbrodnia, która wstrząsnęła mieszkańcami Narwi. Miejscowy ksiądz i zapalony myśliwy Donat Giza ginie od strzału snajpera. Na domiar złego niebawem dochodzi do kolejnych morderstw.

Szczęściem w nieszczęściu jest to, że Hubert Meyer jest na miejscu. Psycholog przyjechał do Narwi, aby zregenerować swoje siły. Po bójce z Kołomyjskim chce uspokoić swoje emocje, nabrać dystansu do życia, by zastanowić się nad swoją dalszą drogą. Niestety spokój nie będzie mu dany. Zbrodnie, które wstrząsnęły Podlasiem budzą w Meyerze profilerski zew. Hubert dzieli się swoim doświadczeniem w tworzeniu profilu psychologicznego sprawcy. Niestety napotyka na ścianę, gdyż mroczne sekrety mieszkańców oraz sieć biznesowych powiązań wiążą mu ręce. Znając jednak upór Meyera możemy mieć pewność, że będzie trzymał rękę na pulsie dążąc do rozwikłania tajemniczych zbrodni.

A jeśli o puls chodzi, to ten podczas czytania Balwierza będzie zawsze wysoki. Katarzyna Bonda jak na mistrzynię przystało zadbała o każdy element, tak aby lektura tej książki była prawdziwą czytelniczą ucztą. Mocna i wbijająca się w psychikę zbrodnia, sieć intryg, oraz osobowość Huberta Meyera są mocnymi punktami szóstej część z jego udziałem.

A ja po odłożeniu tej książki, byłem ukontentowany świadomością, że kolejny raz mogłem ramię w ramię z Hubertem Meyerem uczestniczyć w rozwiązywaniu kryminalnej zagadki uszytej grubymi nićmi. Pani Katarzyno – dziękuję – i liczę na kolejne sprawy przydzielone Meyerowi i miłośnikom Pani twórczości.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć