ebook Krwawy Rzeźnik
3.81 / 5.00 (liczba ocen: 226)

Krwawy Rzeźnik
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 24.40
wciąż za drogo?
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
27.92 zł Lub 25.13 zł
27.92 zł Lub 25.13 zł
29.66 zł
34.90 zł
-13% 24.40 zł
26.87 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Historia jednego z najbardziej okrutnych seryjnych morderców XX wieku.

Zanim radziecki seryjny morderca Andriej Czikatiło został postawiony przed sądem w 1992 roku, zabił ponad 50 kobiet i dzieci, często wykorzystując je seksualnie i zostawiając ich ciała potwornie okaleczone. Chociaż aresztowano go już w 1984 roku, policja nie miała wystarczających dowodów, aby oskarżyć Czikatiłę o niewyjaśnione morderstwa. W efekcie morderca mógł torturować i zabić jeszcze dziesiątki innych osób, przed jego ostatecznym skazaniem.

Na podstawie wyłącznych wywiadów i zapisów z przebiegu rozprawy, Peter Conradi – dziennikarz i redaktor londyńskiego „Sunday Times” –  opowiada, jak dziadek i były nauczyciel przeprowadzał swoje okrutne morderstwa przez 12 lat, tuż pod nosem policji.

Dzięki szczegółowym badaniom przeszłości Czikatiły oraz elementów radzieckiej społeczności, które pozwoliły tym zbrodniom pozostać nierozwiązanym tak długo, Conradi zagłębia się w życie jednego z najbardziej przerażających seryjnych morderców. Wywiady z detektywami moskiewskiej policji opowiadają o szaleńczym pościgu za człowiekiem, który prześladował dzieci, prostytutki i uciekinierów. Było to śledztwo z wieloma ślepymi zaułkami i niesłusznymi wyrokami, zanim zakrojona na wielką skalę tajna akcja umożliwiła ujęcie Czikatiły.

Krwawy Rzeźnik to przyprawiające o dreszcze wejrzenie w obłąkany umysł potwora. Jest to wyczerpujący i szokujący zapis prawdziwych zbrodni jednego z najniebezpieczniejszych morderców XX wieku oraz historia prób jego ujęcia.

O e-booku Krwawy Rzeźnik blogerzy napisali: 

Bez wątpienia Peter Conradi wykonał doskonałą pracę dziennikarską. Z dbałością o każdy szczegół ukazał historię, która nie powinna się wydarzyć. Bardzo dobrze się stało, że książka pojawiła się na polskim rynku wydawniczym. Krwawy Rzeźnik to historia seryjnego mordercy, której nie sposób pojąć rozumem. To po prostu w głowie się nie mieści! - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Krwawy Rzeźnik od Peter Conradi możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
W głowie się nie mieści – te słowa kołatały w mym umyśle podczas poznawania historii Andrieja Czikatiły, bestii, szatana, potwora w ludzkiej skórze. Choć myślę, że te określenia, nie są w stanie opisać bestialstwa czynów, których dopuścił się jeden z najbardziej okrutnych seryjnych morderców minionego wieku.

Krwawy Rzeźnik to wyczerpujący opis zbrodni oraz milicyjnego pościgu za radzieckim zbrodniarzem. Peter Conradi z dbałością o każdy szczegół opisuje historię ojca, męża, dziadka, byłego nauczyciela, który przez dwanaście lat dokonywał mordów ze szczególnym okrucieństwem. Czikatiło dopuścił się ponad pięćdziesięciu morderstw. Często swoje ofiary wykorzystywał seksualnie.

Czytając Krwawego Rzeźnika nie byłem w stanie pojąć, dlaczego człowiek dokonuje takich zbrodni? Co siedzi w jego umyśle, że jest w stanie dokonać takiego bestialstwa? Co rodzi takie zachowania?

Próbowałem znaleźć odpowiedzi na te pytania, lecz nie mogłem znaleźć usprawiedliwienia dla tych czynów. Nie mogłem i nawet nie starałem się, ponieważ czyny Andrieja Czikatiły zasługują na potępienie i karę.

Peter Conradi jest dziennikarzem i redaktorem londyńskiego „Sunday Times”. Na podstawie swoich wywiadów oraz zapisów z przebiegu rozprawy ukazuje kulisy morderstw dokonywanych na kobietach, dzieciach i nastolatkach. To czego dowiadujemy się na kartach tej książki przeraża, wprawia w osłupienie. Przerażające jest również to, że można było wcześniej zatrzymać tę spiralę zbrodni. Niestety radziecka propaganda skrzętnie dbała o to, aby informacje o seryjnym mordercy nie ujrzały światła dziennego.

Czytałem wiele książek z gatunku true crime. Każda z nich ukazywała bulwersujące zbrodnie. Lecz te dokonywane przez radzieckiego seryjnego mordercę nie mieszczą się w głowie. Okaleczanie ciał swych ofiar – o tym czytamy w każdej książce ukazującej prawdziwe zbrodnie. Lecz Czikatiło zaspokajał swe chore „mordercze zapędy” w nad wyraz brutalny sposób. To wręcz niewiarygodne. Nie zamierzam przytaczać ich w tej recenzji, gdyż czyny tego zwyrodnialca napawają mnie obrzydzeniem.

Jednak jestem zdania, że warto sięgnąć po tę książkę, by poznać psychikę seryjnego mordercy. To doskonała lektura dla psychologów oraz osób czytających kryminały. Książkę tę mogę zaadresować również czytelnikom o szczególnie MOCNYCH nerwach. Lecz pamiętajmy, że kryminały są wymysłem autorów. Ta książka jest prawdziwą historią, której nie wymyślono. I to jest najbardziej przerażające.

Bez wątpienia Peter Conradi wykonał doskonałą pracę dziennikarską. Z dbałością o każdy szczegół ukazał historię, która nie powinna się wydarzyć. Bardzo dobrze się stało, że książka pojawiła się na polskim rynku wydawniczym. Krwawy Rzeźnik to historia seryjnego mordercy, której nie sposób pojąć rozumem. To po prostu w głowie się nie mieści!!!

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć