ebook Niewybaczalne
3.82 / 5.00 (liczba ocen: 1113)

Niewybaczalne
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 17.55
Audiobook - najniższa cena: 20.30
wciąż za drogo?
17.55 zł
17.55 zł Lub 15.80 zł
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
20.90 zł
28.00 zł
23.90 zł
24.29 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Thriller pióra Izabeli Janiszewskiej – autorki poczytnej serii kryminalnej „Larysa Luboń i Bruno Wilczyński”. Zaginione dziecko, niewybaczalna zbrodnia i jedno kłamstwo, które zniszczy wszystko… Przed nami dwie, nasycone emocjami historie, które dzieli 25 lat, a mimo to łączy bardzo wiele.

Trzyletni chłopiec puszcza rękę mamy i znika bez śladu w centrum handlowym. Wkrótce potem śledczy odnajdują na pobliskich łąkach trzy ofiary pewnej przerażającej zbrodni. Odkrycie to paraliżuje miejscową społeczność. Narasta nieufność i panika, a jednocześnie ktoś bardzo stara się, by prawda o zbrodni nie ujrzała światła dziennego.

Dwadzieścia pięć lat później Zuzannę budzi pukanie do drzwi. Na progu zastaje policjantów, którzy informują ją o śmierci ojca. Niebawem okazuje się, że cała przeszłość kobiety została zafałszowana. By zrozumieć tragedię sprzed lat i raz na zawsze przerwać zmowę milczenia, Zuzanna musi udać się w podróż tam, gdzie zaczęła się ta lawina kłamstw.

Czasami wystarczy jedno kłamstwo, by zacząć wątpić we wszystkie prawdy…

O e-booku Niewybaczalne blogerzy napisali: 

Odkrywając kolejne elementy tej fabuły, atmosfera staję się coraz bardziej mroczna i duszna. Docieranie do najczarniejszych zakamarków ludzkiej psychiki, sprawia, że lektura najnowszej książki Izabeli Janiszewskiej porusza do cna. Ta historia niesie ważne i mocne przesłanie. Ta historia wsiąka w naszą psychikę już na zawsze! Lecz nie zawsze można przeczytać tak fenomenalny thriller. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Niewybaczalne to wielowarstwowa historia, misternie utkana z wielu wątków, która po odkryciu wszystkich kart pozostawia czytelnika w zadumie. Zadumie, jak bardzo człowiek jest przerażający… - Malwina - Zakątek czytelniczy

Niewybaczalne od Izabela Janiszewska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Zbrodnie przerażają bardziej, gdy dzieją się w miejscach, w których dotychczas czuliśmy się bezpieczni i beztroscy.
Żeby iść na przód, musimy patrzeć przed siebie, w przeciwnym razie spotka nas twarde zderzenie z rzeczywistością. To tak jakby jechać samochodem i nieustannie wpatrywać się w lusterko wsteczne; prędzej czy później skończy się to tragedią.
W pewnym sensie wszyscy nosimy przed innymi maski, które zdejmujemy dopiero jak jesteśmy sami. Poza ludźmi tak często korzystającymi z kamuflażu, że zaczeli uważać go za swoje najprawdziwsze ja.
Prawda daje nam szanse, a kłamstwo nie zastawia nam wyboru.
W życiu często zadajemy pytania, nie zdając sobie sprawy, że wcale nie chcemy usłyszeć odpowiedzi.
Niewybaczalne to kolejna powieść Izabeli Janiszewskiej. Autorka buduje w swych książkach interesujące i nietuzinkowe postaci kobiece. Tym razem główną postacią jest Zuzanna, która pewnego dnia dowiaduje się o śmierci ojca. Przeglądając dokumenty, zauważa informacje dotyczące jej matki i ze zdumieniem odkrywa, że kobieta żyła całkiem niedawno. Zaś zginęła w podejrzanych okolicznościach jako pacjentka zakładu psychiatrycznego.

Czego jeszcze Zuzanna nie wie o historii swojej rodziny? Dlaczego ojciec ją okłamywał? Co stało się naprawdę dawno temu w mieście, w którym bohaterka spędziła kilka pierwszych lat życia? Zuzanna udaje się w podróż i zaczyna odkrywać nie tylko swoje tajemnice, co nie zjednuje jej sympatii mieszkańców miasteczka. Nawiązuje kontakt z emerytowaną prokuratorką, która kiedyś prowadziła śledztwo w sprawie tajemniczego zabójstwa trzech chłopców.

Dwadzieścia pięć lat temu mały chłopiec nagle znika z zasięgu wzroku matki w domu towarowym. Choć szybko wszyscy zaczynają szukać, nie mogą znaleźć dziecka. Kilka godzin później poza miastem zostają znalezione zwłoki chłopca. Ale nie tylko jego. Prócz niego ktoś zamordował też dwóch innych nieco starszych chłopców. Policyjne śledztwo kręci się w kółko. Gdy bohaterka po dwudziestu pięciu latach zaczyna drążyć starą sprawę, wychodzą na wierzch różne podejrzane okoliczności.

Niewybaczalne to nie tylko pasjonująca historia kryminalna, mająca swój początek w czasach, gdy Polska zmieniała się błyskawicznie po upadku PRL. To także ciekawa historia osobista, o tym jak ludzie nieraz najbliżsi okłamują innych, kierując się subiektywnie pojętą troską o dobro rodziny.

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Autorski przewodnik kulturalny
Czytacie kryminały i thrillery?

Ja głównie czytam właśnie te gatunki, choć jak wiecie nie stronię też od obyczajówek, romansów i młodzieżówek, bo jednak kryminały to dość ciężka tematyka. Jak też wiecie, debiut tej autorki uznałam za najlepszy przeczytany przeze mnie debiut 2020 r. – cała seria o Brunie i Larysie zrobiła na mnie duże wrażenie. Autorka postawiła sobie wysoko poprzeczkę, więc z niepokojem sięgnęłam po jej najnowszą książkę i…

Mamy tutaj dwutorowo poprowadzoną narrację – z perspektywy głównej bohaterki Zuzanny w roku 2015 i z perspektywy wydarzeń z roku 1990, gdy trzyletni chłopiec znika w domu towarowym. Zuzanna dowiaduje się, że jej ojciec umarł a czysty przypadek powoduje, że dziewczyna dowiaduje się, iż jej całe życie jest jednym wielkim kłamstwem. Jak te dwie rzeczywistości są ze sobą powiązane? Tego się ode mnie nie dowiecie ;)

Nie zawiodłam się, choć częściowo rozwiązanie zagadki mnie mocno zaskoczyło i miałam mieszane uczucia, jak podejść do tematu. Jest mocno, nie będę Wam mydlić oczu. Jednak autorka robi to dalej w swoim stylu – początkowo byłam nieco przerażona liczbą stron, ale jak tylko zaczęłam czytać, to przepadłam i nie mogłam się oderwać od lektury. Jest tak intrygująca, że jeśli nie czytałam, to myślami byłam w tej historii i nie mogłam się doczekać, kiedy znowu wrócę do jej bohaterów. Nie da się koło niej przejść obojętnie. Porusza, emocjonuje, smuci, przeraża… Pokazuje, jak wiele ludzka psychika ma obliczy, jak wiele człowiek jest w stanie znieść i zrobić… Niewybaczalne to wielowarstwowa historia, misternie utkana z wielu wątków, która po odkryciu wszystkich kart pozostawia czytelnika w zadumie. Zadumie, jak bardzo człowiek jest przerażający…

Jest tutaj wszystko, co lubię w tego typu książkach – świetnie budowane napięcie, dobrze poprowadzona akcja, odpowiednie tempo, a przede wszystkim fabuła, która intryguje od pierwszych stron. Ja jestem bardzo na tak i czekam na więcej!

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Zakątek czytelniczy
WOW!!!

To niewybaczalne, jeśli przeoczy się najnowszy thriller Izabeli Janiszewskiej. To już czwarta książka, w dorobku autorki. I kolejne potwierdzenie kunsztu w tworzeniu mocnych historii trafiających do najmroczniejszych zakamarków naszej psychiki. Jestem pełen podziwu wobec pomysłowości oraz sposobu poprowadzenia fabuły. To sprawia, że historia rozpisana na kartach Niewybaczalne nie ulatuje z każdą przełożoną stroną, lecz wbija się w naszą pamięć.

Izabela Janiszewska stworzyła historię mocną, przesiąkniętą emocjonalną karuzelą, dzięki której podczas czytania towarzyszy nam permanentne napięcie. A oto właśnie chodzi w doskonałych thrillerach. Niewybaczalne takim thrillerem właśnie jest. Dlaczego? Niech ta recenzja będzie odpowiedzią na te pytanie.

Zatem od początku. A już sam początek poznawania tej historii ukazuje nam wydarzenia tajemniczej nocy. I tutaj od razu Izabela Janiszewska trafia do naszej wyobraźni szczegółowym opisem wydarzeń, które budują w naszym umyśle obrazy zapierające dech w piersiach. Obraz ten sprawia, że nie jesteśmy zwykłymi czytelnikami. Jesteśmy nie tylko świadkami, lecz możemy poczuć emocje bohaterów. Ich strach, obawy i napięcie, które im towarzyszą, udzielają się również nam. To wyjątkowe uczucie jest zasługą Izabeli Janiszewskiej w umiejętnym wrzuceniu nas w wir wydarzeń.

Autorka ukazuje historię z dwóch perspektyw czasowych – przeszłej i teraźniejszej. Wydarzeniem z przeszłości jest zaginięcie trzyletniego chłopca w domu towarowym. Krótko po jego zniknięciu policja odkrywa ciała trzech zamordowanych chłopców. Te makabryczne wydarzenia poruszają społecznością lokalną. Wśród mieszkańców małego miasteczka narasta strach oraz niepewność wobec własnych sąsiadów.

Drugą historią są wydarzenia toczące się dwadzieścia pięć lat później, kiedy to policja informuje Zuzannę o śmierci jej ojca. Jaki jest punkt zaczepienia dla tych dwóch wydarzeń? Pewne jest to, że Zuzanna zrobi wszystko, by dowiedzieć się, dlaczego przez całe życie okłamywana była w kwestii jej przeszłości? Dlatego też musi powrócić do miejsca, w którym ćwierć wieku temu dokonano zbrodni.

Odkrywając kolejne elementy tej fabuły, atmosfera staję się coraz bardziej mroczna i duszna. Docieranie do najczarniejszych zakamarków ludzkiej psychiki, sprawia, że lektura najnowszej książki Izabeli Janiszewskiej porusza do cna. Ta historia niesie ważne i mocne przesłanie. Ta historia wsiąka w naszą psychikę już na zawsze! Lecz nie zawsze można przeczytać tak fenomenalny thriller.

Izabela Janiszewska doskonale czuje się w kryminale. Dziś dowodzi, że thriller to również jej konik. Po przeczytaniu wcześniejszych książek z Luboń i Wilczyńskim w roli głównej (Wrzask, Histeria, Amok) wiele oczekiwałem od twórczości Pani Izabeli. To, co otrzymałem w thrillerze Niewybaczalne sprawia, że po odłożeniu tej książki moje ręce złożyły się do braw. Pani Izabelo gratuluję talentu, dziękuję za emocje i proszę o więcej.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć