ebook Arabska kochanka
3.63 / 5.00 (liczba ocen: 39)

Arabska kochanka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 25.87
Audiobook - najniższa cena: 27.93
wciąż za drogo?
31.25 złpremium: 20.16 zł Lub 20.16 zł
25.87 zł Lub 23.28 zł
33.60 zł
33.60 zł
33.60 zł Lub 30.24 zł
26.34 zł
27.66 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Jak świat światem, podczas wojny, czy zarazy, ludzie zakochiwali się w sobie i czerpali z życia pełnymi garściami. Kiedy nie wiadomo, czy za chwilę będziemy zdrowi i żywi, oddajemy się uczuciom, dzięki którym zapominamy o otaczającym nas złu.

Tak też robią bohaterowie "Arabskiej kochanki", powieści, której akcja toczy się na Bliskim Wschodzie - w Królestwie Arabii Saudyjskiej i w Izraelu - w czasach przeklętej przez wszystkich pandemii COVID-19. Jakie są arabskie kochanki? Czy każda jest gorąca jak wulkan i piękna jak koraniczna, rajska hurysa? Czy Marysia Salimi zalicza się do tych niezwykłych kobiet? Czy znów zejdzie się z byłym mężem, milionerem Hamidem Binladenem, a może definitywnie oddała serce innemu? Czy Izraelczyk Jakub Goldman jest jej wart i czy zapragnie tak zwariowanej kobiety?

A szara myszka Daria Salimi? Oczyści się z ciężkich zarzutów i urządzi sobie życie? Potrafi jeszcze kogoś pokochać? Może odnajdzie swą młodzieńczą miłość i będzie jednak szczęśliwa?
Co słychać u Doroty, protoplastki rodu i matki tych dwóch nieustannie sprawiających kłopoty dorosłych córek? Czy sprosta wymaganiom męża, doktora al-Ridy, który jako minister zdrowia ma na głowie pandemię w Królestwie Arabii Saudyjskiej? Czy jakaś arabska kochanica nie wkradnie się w jego łaski? Nadia Binladen, córka Marysi i wnuczka Doroty, to już nie dziecko, ale atrakcyjna pannica, a to niesie swoje konsekwencje.

"Wielbiciele sagi spotkają w "Arabskiej kochance" całą rodzinę Salimich w towarzystwie nowych postaci.
Zapraszam również nowych Czytelników do rozpoczęcia przygody z Orientalną serią, gdyż każdą część sagi można czytać bez znajomości poprzednich, kolejne tomy stanowią bowiem zamknięte całości."
Tanya Valko

Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii, a następnie przez prawie dwadzieścia lat asystentką Ambasadorów RP. Mieszkała m.in. w Libii, Arabii Saudyjskiej i Indonezji. Po ponad dwudziestu pięciu latach na obczyźnie w 2018 r. zostawiła za sobą dyplomatyczne życie i wróciła do Polski.

O e-booku Arabska kochanka blogerzy napisali:

To doskonała propozycja dla miłośników orientalnych klimatów oraz tych czytelników, którzy uwielbiają powieści obyczajowe z domieszką sensacji. Świat, który poznajemy w Arabskiej kochance jest daleki od europejskiego. Z jednej strony przeraża. Z drugiej zachwyca i inspiruje. Jednakże co ważne, Tanya Valko przedstawia go takim jakim jest. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Arabska kochanka od Tanya Valko możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Myślę, że każdy kto czyta powieści osadzone w orientalnych klimatach doskonale zna twórczość Tanyi Valko. Mało tego, nie tylko zna, lecz tak jak ja chętnie sięga po książki autorki.

Arabska kochanka to najnowsza powieść, która zabiera nas do arabskiego świata. Możemy ponownie poczuć jego klimat i kolejny raz spotkać się z bohaterami arabskiej sagi.

Akcja powieści rozgrywa się w trudnych czasach pandemii COVID-19. Na kartach tej powieści znajdziemy się w Arabii Saudyjskiej i Izraelu. Poznajemy kolejne losy dwóch sióstr – Marysi i Darii Salimi. Czy Marysia powróci do swojego męża? Czy może jednak jej serce zabije do innego mężczyzny? Czy Daria zdoła oczyścić się z ciążących na niej zarzutów? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w Arabskiej kochance.

Tanya Valko dotyka również ważnej kwestii trudnej sytuacji kobiet mieszkających w arabskich krajach. Autorka ukazuje także bogactwo i przepych na jaki pozwolić mogą sobie bogaci i wpływowi szejkowie. Arabska kochanka to czternasty tom sagi. I co ważne tak samo jak było to w przypadku wcześniejszych, Tanya Valko porywa nas do świata, w którym wspomniane bogactwo i przepych mieszają się z biedą oraz trudną sytuacją kobiet. Kobiet, które same określają się jako przeklęte. Ich los w arabskiej rzeczywistości nie jest łatwy. Dyktowany jest pełnym posłuszeństwem wobec mężczyzn. Żyją one w uzależnieniu od ich woli.

Świat, który poznajemy w Arabskiej kochance jest daleki od europejskiego. Z jednej strony przeraża. Z drugiej zachwyca i inspiruje. Jednakże co ważne Tanya Valko przedstawia go takim jakim jest. Autorka dużo miejsca poświęciła sytuacji w krajach arabskich w dobie pandemii. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, w jaki sposób radzono sobie z Covidem. Muszę przyznać, że ciekawie poznawało się kolejne losy bohaterów arabskiej sagi osadzone w realnym czasie. To sprawiało, że wiele wydarzeń mogłem porównywać z tym co tu i teraz u nas. Ale co najważniejsze mogłem dalej towarzyszyć bohaterom w ich codziennych życiu.

Arabska kochanka to doskonała propozycja dla miłośników orientalnych klimatów oraz tych czytelników, którzy uwielbiają powieści obyczajowe z domieszką sensacji. Jak autorka przyznaje „powieść tę, jak każdą z tej sagi, można czytać, nie znając poprzednich, gdyż stanowi ona zamkniętą całość”. Warto jednak sięgnąć po wcześniejsze części. Zdecydowanie polecam!

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć