ebook Szelest
3.54 / 5.00 (liczba ocen: 537)

Szelest
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 12.90
Audiobook - najniższa cena: 27.90
-52% 12.90 zł
30.59 zł Lub 27.53 zł
32.39 zł Lub 29.15 zł
28.79 zł
-19% 28.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Nowy thriller kryminalny Małgorzaty Oliwii Sobczak, autorki bestsellerowej serii „Kolory zła” („Czerwień”, „Czerń”, „Biel”), dzięki której została okrzyknięta gwiazdą polskiego kryminału.

Dziennikarka Alicja Grabska dostaje zlecenie przetestowania mobilnej aplikacji „Place to Rest”, prowadzącej do zagadkowych miejsc na mapie Trójmiasta. W czasie jednego z "wypadów" natyka się na ciało zamordowanej kobiety. Śledztwo prowadzone przez detektywa Oskara Kordę wiedzie do mrocznego, pełnego tajemnic świata, w którym przeszłość nigdy nie daje o sobie zapomnieć.

O e-booku Szelest blogerzy napisali: 

Mroczny, wywołujący gęsią skórkę, nieprzewidywalny, nie dający spokoju. Szelest. Lektura najnowszej książki Małgorzaty Oliwii Sobczak ma bardzo wytrawny i mocny smak, nie do pomylenia z jakimkolwiek innym. Niepokojąca, zagadkowa, łącząca dwa plany czasowe oraz osoby, wydawałoby się całkowicie przypadkowe, a jak jest w rzeczywistości? - Katarzyna Pessel - Taki jest świat

Szelest od Małgorzata Oliwia Sobczak możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Małgorzatę Oliwię Sobczak poznałam dzięki jej serii Kolorów zła, która okazała się być dla mnie fenomenalna. Kolejna jej powieść, mimo słabego dla mnie początku na samym końcu jednak się obroniła. Cieszy mnie fakt, że spotykamy w tej powieści bohaterów ze wspomnianej przeze mnie serii i są oni pięknym ozdobnikiem. Lubię takie nawiązania!

Aplikacja Place to Rest pewnego dnia zaprowadza dziennikarkę Alicję Grabską do lasu w Łysej Górze, gdzie kobieta odnajduje ciało zamordowanej kobiety. Aplikacja już wcześniej zaprowadzała kobietę w różne miejsca, ale czy jest możliwe, że te wszystkie miejsca są ze sobą powiązane? Dochodzenie w sprawie zamordowanej kobiety rusza i ma zająć się nim Oskar Korda, który jest wybitny w swojej pracy. Praktycznie od razu łączy ze sobą podobne wątki i mimo że morderca nie pozostawił na miejscu zbrodni żadnych śladów, jest pewien, że znajdzie sposób na jego uchwycenie. Wspólnie z dziennikarką postanawiają odkryć wszystkie tajemnice, które jednocześnie ukazują pewną przeszłość. Przeszłość, która nie pozwala o wszystkim zapomnieć...

Po pewnym krtytycznym momencie w fabule, po którym myślałam, że już tej ksiązki nie doczytam, już nie mogłam się oderwać i chciałam dowiedzieć się jak najszybciej — kim jest morderca i w jaki sposób główna bohaterka jest połączona z tą sprawą. Oczywiście po raz kolejny autorka wodziła mnie za nos i nie było to oczywiste. Dopiero pod koniec dostałam odpowiedzi na wszystkie swoje pytania dotyczące motywu i mordercy.

Szelest cechuje się wyrazistymi bohaterami, a zwłaszcza główną bohaterką, która mimo świetnej pracy i tego, jaka jest zorganizowana, to sama ma problemy w życiu osobistym. Matka ma do niej wiele żalu — można powiedzieć, że jest nią zawiedziona, a były mąż tylko i wyłącznie sprawia jej problemy. Autorka w sprawny sposób manewruje wszystkimi informacjami tak, że nie jest się w stanie ot tak domyśleć zakończenia. Teraźniejszość przeplata się z przeszłością robiąc niezły mętlik. Inni bohaterowie oprócz Alicji też zostali dobrze przedstawieni. Nie spotykamy tutaj ludzi idealnych — wręcz przeciwnie — mamy do czynienia z ludźmi pełnymi wad i tego, że czasem nie wiedzą jak mają postępować. Świetny thriller kryminalny z dobrze wykreowanymi psychologicznie bohaterami.

Książka z pewnością spodoba się fanom gatunku oraz tym, którzy czytali poprzednie powieści autorki. Jeśli chodzi o mnie to wyczekuje już kolejnych propozycji od autorki.

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Zaczytana Majka
Wszystko ma swój początek i koniec. Prawda oczywista, jedno wynika z drugiego, lecz pomiędzy nimi jest krótsza bądź dłuższa historia, składająca się z detali, nie zawsze dostrzegalnych powiązań. Przyczyna, czyn i skutek, tylko lub aż tyle, czasem to wystarczy by zmienić czyjeś życie bezpowrotnie.

To miał być temat na artykuł prasowy, nic więcej. Dla Alicji Grabskiej, doświadczonej dziennikarki, żadne duże wyzwanie. Aplikacja mobilna dla szukających intrygujących punktów w Trójmieście. Wydawałoby się, że przetestowanie jej nie będzie trudnym zadaniem, jak na letni okres w sam raz. Jednak wszystko się komplikuje w momencie gdy zostaje odnalezione ciało zamordowanej dziewczyny. Policja szybko łączy tę śmierć z inną, podobieństwa zdają się być wyraźne, problem w tym, że sprawca nie pozostawił po sobie prawie żadnych śladów. To, co zostało odnalezione wiele nie mówi, lecz detektyw Oskar Korda nie bagatelizuje niczego, podobnie zresztą jak i Grabska. Obydwoje starają się podążyć za tym nikłym strzępem informacji, wiedzie on ich w dość nieoczekiwane obszary. Co chce przekazać morderca? Jaki jest jego motyw? Przypadkowość jest wykluczona, świadczą o tym miejsca zbrodni. Kim jest ich autor? Dlaczego zaatakował właśnie teraz? Jeśli odpowiedzi nie da się znaleźć w tu i teraz może trzeba sięgnąć głębiej?

Mroczny, wywołujący gęsią skórkę, nieprzewidywalny, nie dający spokoju. Szelest. Lektura najnowszej książki Małgorzaty Oliwii Sobczak ma bardzo wytrawny i mocny smak, nie do pomylenia z jakimkolwiek innym. Niepokojąca, zagadkowa, łącząca dwa plany czasowe oraz osoby, wydawałoby się całkowicie przypadkowe, a jak jest w rzeczywistości? Na to pytanie i wiele innych, jakie wprost lub pośrednio zostaną zadane odpowiedzi czytelnik odnajdzie w bestsellerowym thrillerze, gdzie nic nie jest oczywiste i podane na tacy. Pisarka nie komplikuje akcji, a jedynie lub aż mistrzowsko odsłania małe fragmenty niepokojącego obrazu. Kim jest jego twórca? Co jeszcze ma w zanadrzu? Rozdział po rozdziale szukamy z bohaterami kolejnych śladów, które doprowadzą nas do rozwiązania, ale te pierwsze są znikome, nie ma jak wysnuć poszlak, jak więc dotrzeć do tego drugiego? Mordercza zagadka pokazuje się z różnych stron, nie pozwalając o sobie zapomnieć, skłaniając do uważnej obserwacji wszystkiego i wszystkich. Wyraźnie daje się odczuć coraz mroczniejsza atmosfera, w jakiej pobrzmiewają głosy przeszłości i demonów, które gdy raz dojdą do głosu wciąż pozwolą o sobie zapomnieć. Małgorzata Oliwia Sobczak zza kulis steruje emocjami postaci oraz czytających, próbujących odgadnąć tożsamość nieuchwytnego zabójcy, prowadzącego niebezpieczną grę z każdym, kto stanął na jego drodze. Krok po kroku odkrywane jest to, co zostało zapomniane, zepchnięte w najciemniejsze zakamarki ludzkiej pamięci. Jaki będzie finał tak poprowadzonej fabuły? Daleki od prostego wyniku, zerojedynkowego, nieprzewidywalny i przede wszystkim nie uciszający szelestu kart przeszłości.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Powieść w typie "Kolorów zła" Autorki, choć z mojej perspektywy już nie tak porywająca. Książka jest mroczna, pełna niedopowiedzeń i dziwnych dźwięków, wszystko snuje się wokół tajemniczej przeszłości dziennikarki Alicji Grabskiej, która za sprawą testowanej aplikacji trafia do miejsc ściśle związanych z jej przeszłością.
  Zakończenie trochę rozczarowujące i czytając uważnie łatwo można się połapać o co chodzi w tej historii i kto jest potencjalnym zabójcą.
  Przydałaby się kontynuacja,bo wątek Alicji jest jakby nieskończony.

 • Awatar

  „Szelest” to dobry thriller kryminalny z interesującą fabułą, wykorzystującą sztuczną inteligencję. Zachęca dorosłego czytelnika do wgrania aplikacji Place to Rest i oddaniu się nowej rozrywce na terenie Trójmiasta, która podnosi poziom adrenaliny. Mimochodem odkrywa się morderstwo. Detektyw Oskar Korda nie ma punktu zaczepienia oprócz fałszywych tropów i wielu podejrzanych. Alicja Grabska nie odpuszcza – wcześniej była dziennikarką śledczą. Z czasem oboje zanurzają się w przeszłości kobiety. Akcja rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych – w 2018 roku i w 1999, kiedy Alicja uczęszczała do liceum. Mroczna i duszna atmosfera splata przeszłość dziennikarki z bieżącymi wydarzeniami i ludźmi wokół niej. Kobiety świadomej swego ciała i chętnie korzystającej z okazji do przypadkowego seksu. Sceny erotyczne dodają pikanterii całej sprawie, potęgują emocje, podkreślają atrakcyjność kobiety. Męscy bohaterowie zwracają uwagę – bliznami, przeszłością, problemami. Powieść szeleści lasem i liśćmi, potęgując atmosferę napięcia i grozy i prowadząc do zaskakującego zakończenia.

 • Awatar

  Niepokojąca aplikacja mobilna, która prowadzi w dziwne miejsca. Dziennikarka zamieszana w zabójstwa, mroczny klimat i masa sekretów. Brzmi dobrze i taki właśnie był ten kryminał - dobry.

  Czemu nie zachwycił mnie tak jakbym oczekiwała? O ile sama zagadka kryminalna, prowadzenie śledztwa, mylące tropy i atmosfera panująca w powieści były bardzo dobre, tak irracjonalne zachowanie głównej bohaterki i przesadny, nic nie wnoszący do fabuły erotyzm - to już mi się nie podobało. Mam wrażenie, że te wszystkie sceny seksu hamowały akcję, która sama w sobie była dynamiczna i interesująca. Całość czytało mi się świetnie, byłam mocno zaangażowana i zaciekawiona, kto jest tym "złym". Zakończenie okazało się trochę, powiedzmy, "z kapelusza" jednak miało sens i logikę.

  Podsumowując, było dobrze, ale mogło być bardzo dobrze. Trochę nad tym ubolewam, jednak nie żałuję czasu spędzonego przy lekturze.

 • Awatar

  "Szelest" jest książką, o której było głośno już kiedy była zapowiadana, a im bliżej premiery, tym coraz więcej pojawiało się opinii i to pozytywnych, wręcz zachwytów. Dla mnie to czwarta powieść spod pióra autorki, jaką miałam okazję przeczytać. Po serii z kolorami spodziewałam się, że może to być coś genialnego, a czy się nie pomyliłam?

  Ta książka dosłownie od pierwszych czytanych słów powoduje ciarki na całym ciele i ogromny niepokój. Czytając można odnieść wrażenie, że gdzieś z tyłu głowy gra melodia, która w ekranizacjach z reguły zwiastuje, że zaraz zdarzy się coś strasznego i to właśnie to uczucie towarzyszy podczas czytania od początku do końca.

  Tym razem autorka zaserwowała coś nieco innego niż jej cała seria z kolorami i mimo, że to miał być kryminał z thrillerem pomieszany, to raczej powiedziałabym, że więcej tu thrillera psychologicznego niż kryminału. Wadzi mi również to, że bardzo mocno autorka poszła w wątek romansu, erotyzmu, choć w zasadzie nie było potrzeby wkładania w treść aż takiej ilości seksu. Po co? Żeby podkreślić pewne decyzje, pewne momenty, które powinny jeszcze mocniej wstrząsnąć czytelnikiem? Być może.

  Myślę, że jeśli podobały się komuś poprzednie książki autorki, to i ta również się spodoba choć mam obawy, że za moment wejdzie bardziej w erotyki... oby nie. Czyta się szybko, bo w pełnym napięciu, temat jest bardzo aktualny, ale czegoś mi zabrakło.

  Podsumowując, to dobry thriller, ale jednak odczuwam lekki niedosyt. Czekam na kolejne, może będzie lepiej!

  Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem WAB.

 • Awatar

  Ależ to była ekscytująca lektura! Dreszczyk emocji do ostatniej strony!
  Szelest Małgorzaty Oliwii Sobczak to moje pierwsze spotkanie z książką tej autorki. Jako miłośniczka thrillerów i nowoczesnych technologii, nie mogłam oprzeć się książce z motywem tajemniczej aplikacji prowadzącej użytkowników do tajemniczych miejsc.
  Dziennikarka Alicja Grabska dostaje zadanie, by napisać artykuł o aplikacji Place to Rest. Aplikacja ta prowadzi użytkowników w różne tajemnicze miejsca w okolicy Trójmiasta. Podczas jednej z wycieczek Alicja trafia na parę uprawiającą seks. Innym razem na... zwłoki kobiety. Czy aplikacja zrobiła to celowo? Czy ma coś wspólnego z innymi morderstwami z okolicy?
  Co pierwsze rzuciło mi się w oczy podczas lektury, to niesamowicie dopracowany styl autorki. Dzięki niemu bez żadnych problemów mogłam zagłębić się w lekturze i poczuć budowany klimat. A klimat w tej książce jest naprawdę świetny. Autorka stworzyła nastrój niepokoju towarzyszącego przy eksploracji opuszczonych miejsc. Kto choć raz miał do tego okazję, z pewnością wie, co mam na myśli. Przejmująca cisza, przetykana szumem roślin i hulającego wiatru i naszymi własnymi krokami. Aż naszły mnie wspomnienia z czasów nastoletnich, kiedy to z kolegą łaziliśmy po opuszczonych ruinach.
  Szelest był także moją pierwszą książką przeczytaną w 2022 roku i bardzo się cieszę, że mój wybór padł właśnie na nią. Książka ta zachęciła mnie też, aby sięgnąć po inne książki autorki. Polecam!

 • Awatar

  "Szelest", to pozycja, której byłam niezmiernie ciekawa. Nazwisko Małgorzaty Oliwii Sobczak jest już dość znane na polskim rynku książkowym za sprawą jej trylogii "Kolory zła", która przyjęta została bardzo pozytywnie przez czytelników. Mi niestety nie było jeszcze dane się z nią zapoznać, ale po przeczytaniu "Szelestu" jeszcze bardziej czuję, że muszę to jak najszybciej nadrobić.

  Najnowsza książką Sobczak to thriller przeznaczony zdecydowanie dla dorosłego czytnika. W książce zetkniemy się z dość sporą jak na ten gatunek dawką erotyzmu, co dodaje tej pozycji nieco pikanterii, może to jednak również zniechęcać odbiorców, którzy stronią od tego typu treści w literaturze, zwłaszcza popularnej.

  Główna bohaterka "Szelestu" Alicja Grabska zostaje poproszona przez swojego przełożonego o przetestowanie nowej aplikacji, która niedawno trafiła na rynek nowych technologii. Aplikacja „Place to Rest” służy do poznawania przez użytkowników nowych i inspirujących miejsc na mapie ich najbliższej okolicy. Gdy Grabska za sprawą geolokalizacji trafia w miejsce, w którym odnajduje zwłoki zamordowanej, młodej dziewczyny aplikacja przestaje być dla niej już niewinną zabawą, a staje się mrocznym narzędziem w rękach grasującego w Trójmieście mordercy.

  Thriller Sobczak czyta się z zapartym tchem, nie sposób się od niego oderwać. Zakończenie i rozwikłanie całej zawartej w nim zagadki również satysfakcjonuje. Nie brakuje w nim logiki, a wszystkie elementy układanki trafiają idealnie na swoje miejsce.

  Zdecydowanie polecam zarówno fanom Sobczak, jak i osobom, które cenią tego typu powieści, ale jej nazwiska jeszcze nie poznali.

 • Awatar

  Świetny kryminał, który czyta się jednym tchem. Zdecydowanie jest to książka, która zapewni mnóstwo czytelniczych emocji. Trzeba ją poznać.

Warto zerknąć