ebook Dawne tajemnice
3.63 / 5.00 (liczba ocen: 231)

Dawne tajemnice
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym miesiącu
E-book - najniższa cena: 22.37
Audiobook - najniższa cena: 42.90
wciąż za drogo?
empik#EMPIK - WTK
empik#EMPIK - WTK
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
22.37 zł
25.90 złempikGO: 24.99 zł z Empik Go 24.99 zł
26.32 zł Lub 23.69 zł
32.90 zł
23.03 zł
23.40 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Majka próbuje rozwikłać tajemnicę śmierci ojca. Prawda jednak ma bardzo wysoką cenę, a zaskoczenie staje się chlebem powszednim dla wielu osób.
Tajemnice sprzed lat zaczynają wychodzić na jaw. Burmistrz miasta staje po drugiej stronie barykady gotów na wszystko, wiedząc, ile Majka ma do stracenia. I zna więcej jej sekretów niż ona sama się spodziewa.
Na czym można jeszcze zbudować nadzieję, kiedy okazuje się, że oszukał cię ktoś, kogo najbardziej kochałeś? I czy wśród bezpardonowej walki może pojawić się prawdziwe uczucie?

Rekomendacje e-booka Blizny przeszłości

"Dawne tajemnice" to doskonałe połączenie powieści kryminalnej i obyczajowej. Pełna napięcia i nieprzewidywalna. Nie do przegapienia!" - Justyna Chaber, Ona czyta

"Krystyna Mirek kolejny raz udowadnia, że jest autorką wszechstronną, świetnie łącząc kryminał z powieścią obyczajową. "Dawne tajemnice" to historia, która uświadamia, że każda prawda prędzej czy później wyjdzie na jaw. Must read tej jesieni!" - Joanna Wolf, NIEnaczytana

O e-booku Blizny przeszłości blogerzy napisali: 

Mocnym punktem tego psychologicznego thrillera jest umiejętne dawkowanie emocji. Choć tempo akcji nie jest porównywalne z huraganem, to proszę mi wierzyć poznawanie tej historii określić można mianem rollercoastera. Autorka utkała mocną historię, w której intryga nie pozwala nam oderwać się od lektury. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Dawne tajemnice to nie tylko thriller, lecz również mistrzowsko skonstruowany dramat rodzinny i rozpisany na kilka aktów oraz aktorów. Krystyna Mirek kawałek po kawałku pokazuje upadek człowieka oraz jak łatwo tworzymy mit, oba procesy niekiedy zachodzą jednocześnie i ten mechanizm właśnie został przedstawiony od kulis. Dodając do tego zbrodnię otrzymujemy trzymającą w napięciu fabułę. - Katarzyna Pessel - Taki jest świat

Dawne tajemnice od Krystyna Mirek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Rodzina jest najważniejsza, ale to bliscy krzywdzą najmocniej.
Tajemnica tajemnicy nie jest równa. Bywają takie, które jako samo podejrzenie, że istnieją staje się pierwszym impulsem do tego, by powoli, lecz nieuchronnie uruchomić lawinę. Nie da się zapomnieć o niej, nawet gdy wydaje się teorią, bo gdzieś tam w podświadomości zdajemy sobie sprawę, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Kiedy jej istnienie potwierdza się pozostaje tylko czekać gdy zostanie ujawniona bądź odkryta. Jedno i drugie pokaże prawdziwe oblicze otoczenia.

Powrót do przeszłości dla Majki Sokołowskiej znaczy więcej niż dla większości. W teraźniejszości mierzy się z jej skutkami, od kilkunastu lat podąża za nią, niczym upiorny cień, rodzinna tragedia. Wbrew temu, co sądzą wszyscy nie dużo pozostało do wyjaśnienia, a dziewczyna intuicyjnie czuje, że wydarzenia mogły mieć zupełnie inny przebieg niż ten wykazany w śledztwie. Szybko się przekonuje, iż niektórzy czują się zagrożeni, czego się boją? Może tego, co Majka odkryje? Policjantka nie poddaje się, chociaż osaczają ją trudne wspomnienia i niezbyt chętni do pomocy współpracownicy. Jednak powoli zbiera skrawki informacji, osobno mało znaczące, ale jeśli przyjrzeć się im bliżej to zaczyna się z nich wyłaniać niepokojący obraz. Czy jest gotowa na to, co kryje się za dawnymi sekretami? Czas rzadko kiedy leczy rany, to jedynie iluzja, znikająca w chwili odkrycia prawdy, często zupełnie innej od tej jakiej się spodziewamy. Co faktycznie miało miejsce gdy stracił życie komendant policji Aleksander Sokołowski? Kto miał w tym bezpośredni lub pośredni udział? Jaką rolę odegrała ofiara i sprawca? Dowiedzieć się o tym można na wiele sposobów, lecz jeden bywa najskuteczniejszy – złamanie najsłabszego ogniwa w łańcuchu, tworzonym przez ludzi, ich pragnienia i spojonym bezwzględnością w osiąganiu celów. Ale nie tak łatwo go znaleźć, a jeszcze trudniej odważyć się użyć i rzucić wszystko na jedną szalę!

Spodziewaj się niespodziewanego, lecz to i tak za mało w przypadku cyklu kryminalnego autorstwa Krystyny Mirek. Blizny przeszłości zadały wiele pytań, lecz zamiast odpowiedzi pojawiły się kolejne znaki zapytania, a drugi tom pokazał, że jeszcze dużo przed bohaterami i oczywiście czytelnikami. Dramatyczna przeszłość, zagadki zakamuflowane pod nieszczęśliwego zbiegu okoliczności oraz małomiasteczkowy klimat składają się na historię, która w drugiej części zaskakuje równie mocno jak pierwsza lub nawet więcej. Dlaczego? Pisarka wie jak stworzyć pozory, że już za moment będziemy mieć w garści wszystkie informacje, ale także jednocześnie podsycać wrażenie, iż coś nam umyka, gdzieś tkwi haczyk. Do tego oczywiście postacie, w których kotłują się emocje, stojące przed trudnymi wyborami, czasem obciążone efektami wcześniejszych decyzji, swoich lub cudzych, odkrywające skomplikowaną prawdę o sobie i bliskich. Dawne tajemnice to nie tylko thriller, lecz również mistrzowsko skonstruowany dramat rodzinny i rozpisany na kilka aktów oraz aktorów. Krystyna Mirek kawałek po kawałku pokazuje upadek człowieka oraz jak łatwo tworzymy mit, oba procesy niekiedy zachodzą jednocześnie i ten mechanizm właśnie został przedstawiony od kulis. Dodając do tego zbrodnię otrzymujemy trzymającą w napięciu fabułę, która nie pozwala na brak czujności i wciąż przypomina, że jeszcze niejeden sekret czeka na dogodny moment by dać o sobie znać.

Ocena: 6/6
©Taki jest świat
Dawne tajemnice to bez wątpienia książka, na którą warto było czekać. A Wy nie czekajcie ani chwili dłużej i sięgnijcie po drugą część serii Blizny przeszłości. Jeśli nie czytaliście pierwszej tytułowej części, to warto nadrobić te zaległości, by móc kontynuować poznawanie historii Majki.

Krystyna Mirek zyskała uznanie czytelników powieści obyczajowych. Cyklem Blizny przeszłości również zaskarbi sobie sympatię zwolenników mocniejszych wrażeń. „Dawne tajemnice” to drugi thriller autorki, którym dowiodła, że również w tym gatunku doskonale ukazuje swój kunszt trzymania czytelnika w napięciu.

Majka to bohaterka odważna, nie bojąca się przeszkód. Jest zdeterminowana w poznaniu prawdy o śmierci swojego ojca. I choć mieszkańcy Borek nabierają wody w usta, krzyk Majki w dotarciu do prawdy, sprawia, że każdy z nich obawia się finału. Przyznam szczerze, że także i jak brnąc w głąb fabuły czułem niepewność oraz ciągłe napięcie wobec tego, co odkryje Majka.

Jak wysoką cenę będzie musiała zapłacić za poznanie prawdy? Czy zdoła pozbierać się, gdy ta wyjdzie na jaw?

A prawdą jest to, że Dawne tajemnice trzyma nas w kleszczach niepewności, nie tylko podczas lektury, lecz również po jej zakończeniu. Z niecierpliwością śledzić będę zapowiedzi wydawnicze, gdyż jak najprędzej pragnę poznać finał tej historii.

Jesteśmy świadkami przemiany burmistrza, który w finale pierwszej części postanowił przejść na stronę Majki. Wcześniej nieprzychylny wobec jej działań, teraz jest gotowy pomóc Majce w dotarciu do prawdy. Pytanie tylko, czy kobieta poradzi sobie z wiedzą burmistrza? Ciekaw byłem także relacji Majki z Michałem.

Mocnym punktem tego thrillera psychologicznego jest umiejętne dawkowanie emocji. Choć tempo akcji nie jest porównywalne z huraganem, to proszę mi wierzyć poznawanie tej historii określić można mianem rollercoastera. Autorka utkała mocną historię, w której intryga nie pozwala nam oderwać się od lektury.

Dawne tajemnice to książką, którą mogę zaadresować zwolennikom thrillerów. Choć myślę, że miłośnicy Pani Krystyny, którzy czytają jej powieści obyczajowe, również znajdą w tej historii coś dla siebie. A ja dodam jeszcze od siebie, że „Dawne tajemnice” śmiało można wpisać na listę Najlepszych Interesujących Książek. Natomiast moim zestawieniu najlepszych książek 2021 roku ta powieść plasuje się w ścisłej czołówce. Zdecydowanie polecam!

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć