ebook Ogniste serca - audiobook
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Ogniste serca - audiobook
audiobook (mp3)

Audiobook - najniższa cena: 27.86
wciąż za drogo?
37.20 złpremium: 24.00 zł Lub 24.00 zł
34.00 zł Lub 30.60 zł
40.00 zł
27.86 zł
40.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Krew nie woda! 

Do ogarniętego sporami Gdańska przybywa król Jan III Sobieski. Pragnie rozwiązać lokalne konflikty, ale przede wszystkim zawrzeć sojusz ze Szwedami przeciwko Brandenburgii. Zabiera w podróż zaufanego chorążego – Konrada Jezierskiego. 

Tymczasem w bogatej podgdańskiej wsi Stare Szkoty mieszka rodzina Schulzów. Daniel Schulz to człowiek niezrównoważony, dążący za wszelką cenę do wygodniejszego życia. Zachłanność popycha go do niegodziwości, a świadkiem okrutnych uczynków staje się dziesięcioletnia Ludwika. Aby ochronić matkę, postanawia więc podjąć nierówną walkę z mężczyzną i poprosić o pomoc samego chorążego Jezierskiego. 

"Ogniste serca" to druga część sagi rodzinnej znanej z bestsellerowej powieści "Pod złą gwiazdą" - wzruszajace dzieje rodziny Sobotków. Serdecznie polecamy!

Audiobooka wysłuchasz w doskonałej interpretacji Olgi Bończyk.

O audiobooku Ogniste serca blogerzy napisali: 

Lektura tej części tylko wzmocniła we mnie przekonanie, że oto na rynek wydawniczy wypływa wspaniała pisarka, która bardzo rzetelnie przygotowała się zanim zasiadła do pisania. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego co wyczytałam w tej pasjonującej powieści. Przepełnia mnie pełen podziw dla autorki za jej dociekliwą pracę i niesamowity reaserch jaki wykonała. - Bookieciarnia

Ogniste serca - audiobook od Ewa Popławska możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3).
Zakończenie pierwszego tomu sagi rodzinnej autorstwa Ewy Popławskiej tak mnie zaskoczyło, że natychmiast zasiadłam do czytania drugiej części. Miałam to szczęście, że na rynku były już obie powieści.

Powieść tę poznałam dzięki akcji promocyjnej wydawnictwa Oficynka i kiedy potwierdzili wysyłkę książki Ogniste serca, zadbałam o ty, by jak najszybciej przeczytać jej pierwszą część. Wspominałam już o tym przy recenzji "Pod złą gwiazdą", którą znajdziecie TUTAJ.

Wzbogacona o wiedzę po lekturze pierwszego tomu, wiedziałam już mniej więcej czego mogę się spodziewać, ale to co zastałam ponownie mnie zaskoczyło. Już na pierwszych stronach autorka zdobyła moje serce, ponieważ fabułę powieści przeniosła na Pomorze, którego historię uwielbiam.

Już na okładce czytelnik dowiaduje się, że, autorka powędrowała wraz z królem Janem III Sobieskie do Gdańska. Władca pragnie rozwiązać lokalne spory i zawrzeć sojusz ze Szwedami przeciwko Brandenburgii. Do Gdańska wraz z królem przyjeżdża jego zaufany chorąży Konrad Jezierski, który jest doskonale znany czytelnikom.
Jednocześnie poznajemy rodzinę Schulzów, którzy mieszkają we wsi Stare Szkoty, tuż pod Gdańskiem. Niestety Daniel Shulz to człowiek niegodziwy i niestety świadkiem jego okrutnych czynów, staje się dziesięcioletnia Ludwika. Dziewczynce zależy na tym, by za wszelką cenę chronić matkę i dlatego postanawia poprosić o pomoc chorążego Jezierskiego.
Dlaczego i jakim cudem dziewczynka z małej wsi, zna tak wysoko postawionego szlachcica, by prosić go o wsparcie.
To jedna z wciągających zagadek, którą przytaczam Wam na zachętę.

Lektura tej części tylko wzmocniła we mnie przekonanie, że oto na rynek wydawniczy wypływa wspaniała pisarka, która bardzo rzetelnie przygotowała się zanim zasiadła do pisania. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego co wyczytałam w tej pasjonującej powieści. Przepełnia mnie pełen podziw dla autorki za jej dociekliwą pracę i niesamowity reaserch jaki wykonała. Powieść wzniosła się dzięki temu na wyżyny, a Ewa Popławska udoskonaliła swój kunszt literacki.
Zachowując realia historyczne, wplotła swoją wyjątkową opowieść obyczajową w autentyczne wydarzenia.

Ponownie zastosowała zabieg z pierwszej części i wręcz plastycznie wmalowała wciągające wątki obyczajowe w wydarzenia historyczne ówczesnych czasów, jednocześnie przeplatając je scenami dramatycznymi, które wywoływały dreszczyk emocji.
Ogniste serca to niezwykle wciągająca powieść historyczna, która pokazuje zarówno Gdańsk, jak i wydarzenia w najdrobniejszych szczegółach. Autorka bardzo obrazowo przedstawiła realia życia w XVII wieku i panujące wówczas zasady.

Podobnie jak w pierwszej części, tak i teraz składam pokłon dla wydawnictwa

Oficynka, które stanęło na wysokości zadania i tę wyjątkową treść ubrało w równie godną szatę. Jeszcze piękniejsza okładka, ale jednocześnie spójna ze swoją poprzedniczką co tworzy uroczą całość. Odpowiednia czcionka i właściwe marginesy sprawiły, że komfort z czytania był tak samo wzorowy.
Tak jak w pierwszej części, tak i tutaj pojawiła się słoniczek na końcu powieści, dzięki któremu z przyjemnością poznałam znaczenie wyrazów staropolszczyzny.

Ogniste serca to drugi tom sagi rodzinnej autorstwa Ewy Popławskiej, którą miałam zaszczyt poznać osobiście, ponieważ przyjechała do nas do Bookiecairni na spotkanie autorskie. O tym jeszcze będzie szerzej w lutym, zatem zaglądajcie do mnie.

Z ogromną przyjemnością stwierdzam, ze druga część sagi rodzinnej zaskoczyła mnie i spodobała mi się jeszcze bardziej niż pierwsza. Natomiast zakończenie Ognistych serc wręcz mną zawładnęło i wywołało odwrotne uczucia niż
u poprzedniczki. Nie mogę powiedzieć, ze to jest przysłowiowy happy and, ale mogę zapewnić, że z wrażenia przytuliłam książkę. Wywarło ono na mnie duże wrażanie i wspaniałe uczucie, iż takie zakończenie zwiastuje kolejną część, a to zdecydowanie uradowało moje czytelnicze serce.

Najlepszą rekomendacją niech będzie fakt, że już odczuwam ogromną tęsknotę za bohaterami powieści Ogniste serca, których zostawiłam na gdańskim wybrzeżu. Gwarantuję również, że kiedy tylko pojawi się statek z trzecią częścią tej sagi rodzinnej, to ja błyskawicznie do niego wsiadam i bez pytania wyruszę w kolejną podróż.
Polecam bardzo gorącą całą sagę rodzinną autorstwa Ewy Popławskie i gwarantuję niezwykłe emocje.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Bookieciarnia
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć