ebook Pewnego razu w Hollywood
3.96 / 5.00 (liczba ocen: 6090)

Pewnego razu w Hollywood
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 17.95
Audiobook - najniższa cena: 28.29
wciąż za drogo?
33.39 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
25.90 zł
28.72 zł Lub 25.85 zł
30.51 zł Lub 27.46 zł
35.90 zł
17.95 zł
-21% 21.54 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Ebook dla fanów znakomitego kina i wielbicieli świetnej literatury. Kto oglądał obsypany nagrodami, oscarowy film Quentina Tarantino „Pewnego razu... w Hollywood” nie przeoczy tej książki. Nie jest to scenariusz filmu. To smakowita opowieść o nieistniejącym już Hollywood. Kinomani znajdą w niej odpowiedzi na pytania nurtujące ich po seansie. Miłośnicy książki – jedyną w swoim rodzaju fabułę – przewrotną, brutalną i zarazem wzruszającą – taką, która mogła wyjść tylko spod pióra Quentina Tarantino. „Znów wychodzi na to, że Tarantino ma czarny pas w prowokacji… A także okazuje się, że ​​jest naprawdę błyskotliwym pisarzem” – Peter Bradshaw, „The Guardian”

Długo oczekiwane pierwsze dzieło fabularne Quentina Tarantino – jednocześnie zabawne, smakowite i brutalne – to nieustannie zaskakująca, czasem szokująca literacka adaptacja nagrodzonego dwoma Oscarami filmu słynnego reżysera.

#1 „New York Timesa”

RICK DALTON (Leonardo DiCaprio) – niegdyś Rick był gwiazdą serialu telewizyjnego, ale stracił popularność i ostatnio gra jedynie role czarnych charakterów w filmach, na których nikomu nie zależy, oraz topi smutki w litrach whisky sour. Czy telefon z Rzymu odmieni jego los, czy raczej go przypieczętuje?

CLIFF BOOTH (Brad Pitt) – kaskader filmowy zastępujący Ricka w niebezpiecznych scenach oraz jeden z ludzi filmu owianych najgorszą sławą, bo możliwe, że uszło mu płazem morderstwo...

SHARON TATE (Margot Robbie) – wyjechała z Teksasu za marzeniami o karierze filmowej, które udało jej się spełnić. Swoje złote lata spędza na Cielo Drive, na wysokim zboczu Hollywood Hills.

CHARLES MANSON (Damon Herriman) – facet po wyroku, stoi na czele grupy naćpanych hippisów, uważając się za ich przywódcę duchowego, ale w każdej chwili jest gotów rzucić ich w cholerę, żeby zostać gwiazdą rocka.

Hollywood w 1969 roku. Musicie tam być.

Rekomendacje e-booka Pewnego razu w Hollywood:

„Powieściowy debiut Tarantino to historia w stylu Elmore’a Leonarda, ale pełna tego, co lubi najbardziej – starych filmów, męskiej przyjaźni, zemsty i odkupienia, muzyki i stylu. Łapie, o co chodzi: popkultura jest tym, co Ameryka ma zamiast mitologii” – Dwight Garner, „The New York Times”

„Ceniony, łebski i kontrowersyjny Tarantino, uwielbiany za scenariusze, okazał się bombą literacką. Jako powieściopisarz ma dar budowania bohaterów i talent do mądrych, dowcipnych i pieprznych dialogów… To dzieło sztuki literackiej. Powieść, która urzeka swoją siłą” – Donna Seaman, „Booklist”

„Podobnie jak film, na którym się opiera, «Pewnego razu w Hollywood», szalony debiut powieściowy Tarantino, jest brawurową mieszanką faktów i fikcji, inspirowaną przemysłem filmowym lat 60. i morderstwami gangu Mansona. Nic na to nie poradzę, ale podziwiam bezczelność Tarantino – podobnie jak Amis, jest mistrzem ryzykanctwa. Co ważniejsze – jest w tym przezabawny” – Ed Potton, „The Times”

O e-booku Pewnego razu w Hollywood blogerzy napisali: 

Quentin Tarantino dowiódł, że w filmie potrafi ująć charakterystycznym dla siebie „gadaniem”. To samo czuć również na kartach tej książki. Czy zatem jest ona przegadana? Nie! Bo w jakiej skali mierzyć owe przegadanie?! Quentin robi to doskonale – zarówno w filmie i książce. Co tu dużo gadać, tę książkę warto przeczytać. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Pewnego razu w Hollywood od Quentin Tarantino możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Quentin Tarantino popełnił książkę. A co ważne nie popełnił z tego tytułu błędu, lecz dopełnił poznania niedopowiedzianych szczegółów z filmu Pewnego razu… w Hollywood. Powieść o tym samym tytule nie jest skopiowaniem scenariusza, jest znalezieniem odpowiedzi, które zrodziły się w naszych głowach po obejrzeniu wspomnianego filmu.

Quentin Tarantino rozbudował wątki, dodając nowe elementy fabuły, wzbogacając tym samym znanych nam bohaterów. Pewnego razu w Hollywood to powieść, w której czuć tak charakterystyczny styl Tarantino. Jego zadziorność w kreowaniu fabuły, pewnego rodzaju unikatowość, czyniąca autora kultowym. Bo nie można odebrać mu tego tytułu.

Niezmiernie cieszę się na powieściowy debiut Tarantino. Z drugiej zaś strony smucę się, że dopiero teraz autor postanowił spróbować swych sił w literaturze. Miejmy tylko nadzieję, że nie był to jednorazowy wyczyn, lecz kolejne jeszcze przed nami.

Jeśli zapytacie mnie, czy lepiej przed przeczytaniem książki, zobaczyć film, to tak jakbyście zapytali mnie, czy przed wyjściem na dwór założyć obuwie? Myślę, że to konieczne, by jeszcze mocniej wejść w buty bohaterów powieści. Jeśli chcecie dowiedzieć się, co słychać u Rickiego Daltona, Cliffa Bootha, Charlesa Mansona i Sharon Tate, to koniecznie sięgnijcie po Pewnego razu w Hollywood.

Warto poczuć klimat, który Tarantiono z dużego ekranu przelewa na format literacki. Quentin Tarantino dowiódł, że w filmie potrafi ująć charakterystycznym dla siebie „gadaniem”. To samo czuć również na kartach tej książki. Czy zatem jest ona przegadana? Nie! Bo w jakiej skali mierzyć owe przegadanie?! Quentin robi to doskonale – zarówno w filmie i książce. Co tu dużo gadać, tę książkę warto przeczytać.

Miłośnicy twórczość reżysera będą zadowoleni. A powieść będzie ciekawym uzupełnieniem zbioru filmowego fanów Quentina Tarantino.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć