ebook Nadal czterdzieści
3.67 / 5.00 (liczba ocen: 48)

Nadal czterdzieści
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 23.32
wciąż za drogo?
27.90 złpremium: 18.00 zł Lub 18.00 zł
23.32 zł Lub 20.99 zł
30.00 zł
30.00 zł
30.00 zł Lub 27.00 zł
23.32 zł
23.52 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Cztery przyjaciółki z Wrocławia jeszcze nie powiedziały ostatniego słowa. I znowu wypiją za błędy!

Jak zmierzyć szczęście? Liczbą dzieci? Machnięciami ogona ukochanego psa? Ilością piasku na kuźnickiej plaży? A może litrami wypitego z przyjaciółkami wina? Magda, Karola, Anita i Aśka marzyły o szczęśliwym życiu. Ach, miało być tak pięknie!… Jednak los bywa złośliwy, lubi zaskoczyć w najmniej spodziewanym momencie. Potrafi zafundować powrót do przeszłości, o której wolałoby zapomnieć. Obnaża tajemnice, których wolałoby się nie poznać. Stawia przed wyborami, których wolałoby się nigdy nie dokonywać. Czy dziewczyny uporają się z nowymi kłopotami? Czy ich przyjaźń wyjdzie z tego bez szwanku?

Nadal czterdzieści jest kolejną częścią uwielbianej Przez czytelników serii. Bo przecież mieć czterdzieści lat to nie grzech!

O e-booku Nadal czterdzieści blogerzy napisali: 

Poznając historię przyjaciółek poczułem się jak część ich zgranej i szalonej paczki, czułem, że nadajemy na tych samych falach. Przyznam szczerze, że mieć w gronie przyjaciół tak „zwariowane” i pełne pomysłów to sama radość. A radości nie było końca, gdy odkrywałem ich losy. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

U mnie huśtawka emocjonalna podczas lektury była taka, że i śmiałam się, i płakałam na przemian. Katarzyna Kostołowska pisze o zwyczajnych ludziach i ich problemach w sposób niezwykły i daje się też poznać jako wnikliwa obserwatorka otaczającej nas rzeczywistości. Polecam serdecznie i gwarantuję, że pokochacie bohaterki, tak jak ja. - małgorzata Cichocka - Biblioteczka u Rudej

Nadal czterdzieści od Katarzyna Kostołowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Czasem mówić jest trudniej, niż przenosić stukilowe głazy.
Każda normalna rodzina jest normalna tylko na zewnątrz. Bo nie ma rodziny, która nie skrywa tajemnicy. Każdą coś od środka drąży. Każdą coś boli, bo każda składa się z ludzi, a ci nigdy nie bywają wyłącznie wspaniali, za to często zawodzą.
Samo nic się nie dzieje. Ludzie są sprawcami wszystkiego. Ich wybory. Może błędy, może trafienia, ale zawsze wybory.
Uwielbiam, kocham i tęskniłam. Tak nie powinna zaczynać się żadna recenzja, ale to ciśnie mi się na usta po skończeniu kolejnej książki Pani Katarzyny Kostołowskiej. Nadal czterdzieści to czwarta z serii o czterech przyjaciółkach z Wrocławia. Magda, Karola, Anita i Aśka...nawet sobie nie zdawałam sprawy jak ja za nimi tęskniłam. Zżyłam się z tymi dziewczynami i nawet się nie spodziewałam, że będzie kolejna część, a tu proszę niespodzianka. Nie mogłam przejść obok niej obojętnie i gdy tylko dostałam maila z Wydawnictwa to odpisałam natychmiast, że jednej z moich ulubionych pisarek nie mogę po prostu nie przeczytać. O to był jak zwykle strzał w dziesiątkę, bo po raz kolejny autorka udowadnia, że nie tylko potrafi pisać, ale i że wzrusza i bawi. U mnie huśtawka emocjonalna podczas lektury była taka, że i śmiałam się, i płakałam na przemian. Pani Katarzyna pisze o zwyczajnych ludziach i ich problemach w sposób niezwykły i daje się też poznać jako wnikliwa obserwatorka otaczającej nas rzeczywistości. A poza tym tak jak ja jest mieszkanką Dolnego Śląska, a u mnie patriotyzm lokalny jest silnie rozwinięty.

Akcja powieści toczy się w rodzinnym mieście autorki, Wrocławiu. Jest czas pandemii, a jak wiemy z autopsji niejednemu z nas daje on popalić. Na szczęście akcja rozpoczyna się latem i razem z dziewczynami i ich najbliższymi wybieramy się nad morze, a konkretnie do Kuźnicy. Jeśli jednak myślicie, że dla wszystkich będzie to beztroski czas to jesteście w błędzie, bo przeszłość ma to do siebie, że atakuje człowieka w najmniej spodziewanym momencie. Jedna z matek naszych bohaterek odnajduje właśnie podczas letnich wojaży człowieka, o którym chciałaby zapomnieć i chociaż zawdzięcza mu wiele, bo córkę, którą kocha nade wszystko to ta niestety nie wie o jego istnieniu. Czy się dowie i nawiąże relacje córki z ojcem to musicie sami sprawdzić. A jakby Wam tego było mało to młoda mężatka też odkrywa, że jej mąż nie zachowuje się tak jak powinien szczęśliwy człowiek, chodzi zamyślony i sprawia wrażenie nieobecnego. Dlaczego? Co takiego skrywa Adam, ze spędza mu to sen z powiek?

Ja polubiłam się z Magdą, Karola, Anitą i Aśką już od pierwszego spotkania i gdybym miała wybierać, która jest najsympatyczniejsza czy którą lubię najbardziej to miałaby problem, bo one są nierozerwalne i stanowią całość, której nic ani nikt nie jest w stanie rozdzielić. I chociaż każda ma swoje życie i swoje problemy to mogą liczyć na siebie w każdej sytuacji i myślę, że jedna poszłaby za drugą w ogień. Babska przyjaźń jest jednak rewelacyjna. Nie zna ani granic, ani nie liczy się status społeczny. Wśród naszych bohaterek nie ma oceniania czy rywalizacji. One są i trwają przy sobie. Zazdroszczę im tej przyjaźni takiej przez duże P, a autorce gratuluję, że potrafi w tak niezwykły sposób przekazać historię zwyczajnych kobiet, którą równie dobrze mogłabym być ja czy Ty.
Jako miłośnik wszystkich czworonogów, nie bez znaczenia jest dla mnie fakt jak autorka pięknie pisze o przywiązaniu człowieka do zwierzęcia. Sama mam stado kotów i wiem ile każdy z nich dla mnie znaczy i ile jestem w stanie dla nich zrobić. Ostatnio czwórka miała zapalenie oskrzeli i wiem jak drżałam o każdy oddech każdego z nich. Chociaż niejednokrotnie miałabym ochotę je udusić za dewastowanie domu to kocham je wszystkie razem i każdego z osobna.

Nadal czterdzieści jest jak już mówiłam czwartą z kolei częścią, ale myślę, że spokojnie można je czytać nie po kolei. A jak już sięgniecie po którąkolwiek część to jestem przekonana, że przeczytacie je wszystkie. Nie mam pojęcia czy będzie kontynuacja, ale mam nadzieję, że autorka jeszcze mnie zaskoczy, bo o Magdzie, Karoli, Anicie i Aśce mogę czytać bez końca. I jeszcze te przecudne okładki... i jak tu nie kochać rodzimych twórców???

Polecam serdecznie i gwarantuję, że pokochacie bohaterki tak jak ja.

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Biblioteczka u Rudej
Czterdzieści lat to nie grzech. I przyznaje to prawie czterdziestoletni facet, który po przeczytaniu najnowszej książki Katarzyny Kostołowskiej może dodać, że taki wiek to dopiero początek. Początek na to, aby otworzyć się na kolejne czterdzieści.

Otwierając strony tej książki odnajdywałem w życiu bohaterek promyk radości, który promieniował uśmiechem na mej twarzy. Oczywiście metryka z takim licznikiem pozwala nam spojrzeć w przeszłość ocenić ją, lecz co ważne można określić swoje plany i marzenia na przyszłość.

Karola, Magda, Anita i Aśka to bohaterki cyklu Czterdzieści. Kto czytał wcześniejsze książki tej serii doskonale wie, że towarzystwo czterech wrocławianek gwarantuje nam wiele radości. Ale nie brakuje również chwil wzruszenia oraz takich, które pozwalają nam refleksyjnie spojrzeć na nasze życie.

Nadal czterdzieści to historia przyjaciółek, z którymi również i my możemy się zaprzyjaźnić, często nawiązując nić porozumienia. Oczywiście jak w każdej przyjaźni, tak samo ta relacja spotka się z nowymi problemami. I jak to w życiu bywa owa nić może pozwolić przejść te problemy suchą stopą.

Poznając historię przyjaciółek poczułem się jak część ich zgranej i szalonej paczki, czułem, że nadajemy na tych samych falach. Przyznam szczerze, że mieć w gronie przyjaciół tak „zwariowane” i pełne pomysłów to sama radość. A radości nie było końca, gdy odkrywałem ich losy.

Katarzyna Kostołowska zaintrygowała mnie pomysłem i stylem poprowadzenia fabuły. Przyznam, że Nadal czterdzieści to moje pierwsze spotkanie z Magdą, Karolą, Aśką i Anitą. I choć to już czwarta część z ich udziałem chętnie poznam ich historie zapisane na kartach wcześniejszych książek.

Czterdzieści lat to nie grzech – grzechem jest ominięcie tej książki w swych czytelniczych planach. A ja w planach mam powrót do przeszłości i chętnie odkryje to, co bohaterki przeżywały w Czterdzieści minus, Czterdzieści plus, Czterdzieści i co z tego. A ja przypomnę tylko, że Nadal czterdzieści to książką, którą Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje!

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć