ebook Memorial Drive. Wspomnienia córki
4.27 / 5.00 (liczba ocen: 13840)

Memorial Drive. Wspomnienia córki
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.92
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
-19% 23.92 zł Lub 21.53 zł
25.50 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
26.03 zł
29.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)

Jedna z najlepszych książek non-fiction roku m.in. według „Time'a”, „New York Timesa”, „Washington Post”, „NPR”, „Esquire”, „Electric Literature”, „Slate”, „The Los Angeles Times”, „USA Today”. Ebook „Memorial Drive” to wspomnienia laureatki Pulitzera. Natasha Trethewey powraca do przeszłości, by z dystansem, który daje upływ czasu, przyjrzeć się swoim trudnym doświadczeniom i podjąć próbę ich zrozumienia.

Bestsellerowe i wysoko oceniane przez krytyków wspomnienia Natashy Trethewey – laureatki Pulitzera.

Gdy Natasha Trethewey miała 19 lat, jej matka została zamordowana przez byłego partnera. Po latach autorka wraca do tej tragedii, by w pełni zrozumieć swoje doświadczenia. Przygląda się życiu na dalekim Południu, rozstaniu rodziców, przemocy domowej, która ją spotkała ze strony ojczyma i nadchodzącej katastrofie, której nie mogła dostrzec. Opowiada swoją rozdzierającą serce historię, która jest również wyznaniem miłości.

Rekomendacje e-booka Memorial Drive. Wspomnienia córki:

„Ten pamiętnik Wami wstrząśnie. Konstrukcja jest przemyślana, akcja rozwija się spokojnie. Powściągliwość jest po to, by w odpowiedniej chwili uwolnić napięcie” – „The New York Times”

„Jednocześnie piękna i dewastująca” – „The Washington Post”

„Pełne wdzięku, wzruszające wspomnienia… Subtelna proza o tragedii i żalu” – „Kirkus”

O e-booku Memorial Drive. Wspomnienia córki blogerzy napisali: 

Delikatna, a zarazem mocna proza. Prawdziwa i dająca do myślenia. Angażująca i niepozwalająca pozostać obojętnym. - Katarzyna Denisiuk - Na czytniku

Memorial Drive. Wspomnienia córki od Natasha Trethewey możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Spotkanie z literaturą, w której odbijają się wspomnienia autora, jest mostem zbudowanym z emocji. Pojedyncze elementy tej konstrukcji mogą mieć różny wydźwięk i znaczenie, ale zawsze tworzą całość, która zostaje z człowiekiem na zawsze. Te momenty można obracać w głowie do chwili, aż pozwolą rozliczyć się z przeszłością i przyniosą spokój oraz ukojenie.

Memorial Drive. Wspomnienia córki są bardzo subtelnym, cichym, niemal szeptanym wyznaniem Natashy Trethewey, która przelała na papier swoją bolesną przeszłość. Opowiada o życiu w rodzinie dotkniętej przemocą fizyczną i psychiczną. Na kartach powieści ponownie staje twarzą w twarz z tragedią, z obrazem matki zastrzelonej przez ojczyma. Staje w mentalne szranki nie tylko ze złem, którego doświadczyła, ale również z rasizmem.

Skonfrontowanie się ze wspomnieniami poetki (w 2007 roku zdobyła Nagrodę Pulitzera w dziedzinie poezji) oraz zapisami bólu i strachu jej matki jest wstrząsające. Z drugiej strony czytelnik ma poczucie obcowania z literaturą autentyczną, szczerą i nasyconą emocjami.

Memorial Drive. Wspomnienia córki opisuje historię, jakich we współczesnym świecie jest wiele. Natasha Trethewey wraca do traumatycznych wydarzeń. Po co to robi? Aby pomóc sobie? Czy jest to forma autoterapii? Napisanie książki z pewnością wymagało od niej wiele odwagi. Jeśli dzięki podzieleniu się wspomnieniami udało się autorce rozliczyć z przeszłością oraz oddać hołd matce, która za wszelką cenę próbowała chronić córkę, to książka jest wartością dodaną. My, czytelnicy otrzymaliśmy piękną, choć bolesną podróż w głąb siebie.

Delikatna, a zarazem mocna proza. Prawdziwa i dająca do myślenia. Angażująca i niepozwalająca pozostać obojętnym.

Ocena: 5/6
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć