ebook Ciało poniekąd ponętne
3.31 / 5.00 (liczba ocen: 46)

Ciało poniekąd ponętne
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 34.81
Audiobook - najniższa cena: 25.90
wciąż za drogo?
40.00 zł
40.00 zł
34.81 zł
36.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Miejscowe zwłoki? Rarytas!

Alicja i Julka na wakacjach nigdy się nie nudzą, nawet w czasie pandemii. Jakoś dziwnym trafem kryminalne śledztwa same je znajdują, tym razem w postaci zwłok zmarłego mieszkańca Władysławowa. Nowa przygoda się zaczyna, zagadka goni zagadkę, a dziewczyny bawią się w najlepsze, choć nie zabraknie też mrożących krew w żyłach zdarzeń.

„Książki Agnieszki Pruskiej, i te mroczne, i te lżejsze biorę w ciemno! Ta zaspokoi nawet najwybredniejsze (detektywistycznie) podniebienia, ukoi, rozbawi i zadziwi. Szczerze polecam”. Iwona Banach

„Agnieszka Pruska wylądowała z telemarkiem. Poprawka: z Alicją i Julką, ale jak zwykle w świetnym stylu”. Kazimierz Kyrcz

O e-booku Ciało poniekąd ponętne blogerzy napisali: 

Jeśli szukacie komedii kryminalnej, przy której nie trzeba roztrząsać zawiłości kryminalnych, a głównie się relaksować, to myślę, że Ciało poniekąd ponętne spełnia te warunki. - Katarzyna Chojnacka-Musiał - Bibliotecznie

Ciało poniekąd ponętne od Agnieszka Pruska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Ciało poniekąd ponętne Agnieszki Pruskiej to czwarty tom serii o przygodach dwóch nauczycielek, Alicji i Julii. Kobiety mają nietypową umiejętność, mianowicie przyciągają ciała, najczęściej martwe. Gdzie się nie pojawią, by odpocząć po wyczerpującym roku szkolnym, tam trafiają na zwłoki. Zaprawione w bojach, nie panikują, tylko przeprowadzają własne śledztwo.

Tym razem przyjaciółki wyruszają do Władysławowa, aby tam poleniuchować u znajomych rodziców Alicji. Wraz ze swoimi połówkami spędzają kilka sympatycznych dni w wynajętej kwaterze, gdzie mogą również korzystać z ogromnego ogrodu. Kiedy panowie wracają do Gdańska, Ala i Jula chronią się przed wszechobecnym wirusem i pandemią właśnie w ogrodzie. Kiedy Julka wpada do źle zabezpieczonej ziemianki, w której natrafia na - nie inaczej - zwłoki, tradycji staje się zadość. Żadna z pań w sumie nie jest zdziwiona, to była tylko kwestia czasu. Policja rozpoczyna śledztwo, to jednak nie koniec atrakcji…

Narratorką w powieści jest Alicja i to z jej perspektywy obserwujemy rozgrywające się wydarzenia. Tempo akcji nie jest zawrotne. Miałam wrażenie, że ciągłe dyskusje głównych bohaterek nawet je trochę spowalniają, ponieważ samozwańcze śledcze po kilka razy wałkowały te same wątki. Ostatecznie na dłuższą metę długie rozmowy były trochę męczące. Jak nie przepadam za dłużącymi się opisami w powieściach, tak tutaj w końcu zaczęło mi ich brakować. W samych dialogach zaś trochę irytowało mnie dosłowne traktowanie niektórych wypowiedzi. Kobiety wyjaśniały każdą grę słów lub dwuznaczność. To nie pozwoliło mi do końca cieszyć się humorystycznymi akcentami.

Miłośnicy obserwowania działań policji nie znajdą tutaj typowego śledztwa, ponieważ policja prowadzi je, owszem, ale nie zdradza bohaterkom zbyt wiele. Kobiety jednak nie zostają w tyle, rozmawiają z mieszkańcami miasteczka, prowadzą obserwację podejrzanych osób, dokładnie oglądają miejsce znalezienia ciała, a także próbują uzyskać jakieś informacje od policjanta, prowadzącego sprawę, aż w końcu, na podstawie niekończących się domysłów, budują swoją teorię kryminalną.

Jeśli szukacie komedii kryminalnej, przy której nie trzeba roztrząsać zawiłości kryminalnych, a głównie się relaksować, to myślę, że Ciało poniekąd ponętne spełnia te warunki.

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Bibliotecznie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć