ebook Zazdrość
3.17 / 5.00 (liczba ocen: 737)

Zazdrość
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 23.03
Audiobook - najniższa cena: 27.10
wciąż za drogo?
empik#EMPIK - WTK
empik#EMPIK - WTK
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
-22% 23.03 zł Lub 20.73 zł
25.66 zł Lub 23.09 zł
27.97 zł
32.90 zł
25.58 zł
26.48 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Gdy budzi się zazdrość, zasypia sumienie… Uczta dla fanów literatury kryminalnej! Sprzeczne uczucia i gwałtowne namiętności – bohaterowie zbioru opowiadań Jo Nesbø wpadają w pułapkę emocji, a sam Mistrz Słowa – uznany za literacki fenomen na skalę światową – w brawurowy sposób odsłania motywy ich zbrodni.

O zbiorze opowiadań „Zazdrość; autor: Jo Nesbø

- Opowiadania kryminalne mistrza mrocznej literatury skandynawskiej.
- Błędne poszlaki, niepoparte faktami domysły, spirala emocji – Jo Nesbø, autor kultowego cyklu z genialnym gliną Harrym Hole – odsłania motywy zbrodni.
- Ebook „Zazdrość” nie zawiedzie wielbicieli wyrafinowanej prozy.
- Książka z poczytnej serii Wydawnictwa Dolnośląskiego „Ślady Zbrodni”.
- Przekład Iwony Zimnickiej.

Śledczy z Aten zostaje wezwany do zbadania sprawy zaginięcia niemieckiego turysty na wyspie Kalimnos. W swojej karierze policjanta zyskał renomę, analizując zabójstwa pod kątem motywu zazdrości. Czy i tym razem intuicja go nie zawiedzie?

Kierowca taksówki znajduje na tylnym siedzeniu auta kolczyk. Łudząco podobną parę kolczyków kupił w prezencie swojej żonie. Czyżby ta błyskotka należała do niej? Ale w takim razie skąd się tam wzięła? Niepokojące pytania, zważywszy, że pojazd należy do jego szefa…

Pasażerka lecąca z Nowego Jorku do Londynu postanawia rozstać się z życiem po odkryciu, że mąż ma romans z jej najlepszą przyjaciółką. Czy rozmowa z człowiekiem, który siedzi obok, zmieni jej decyzję?

Bohaterowie zbioru opowiadań „Zazdrość” doświadczają gwałtownych uczuć. Nesbø w typowy dla siebie sposób konfrontuje czytelnika z nieprzewidywalnymi skutkami zazdrości, pożądania i zdrady. I jak zawsze zaskakuje.

O e-booku Zazdrośc blogerzy napisali: 

Trzy opowiadania, które możemy poznać na kartach Zazdrości dowodzą, że autor również i w tej formie potrafi zaintrygować, a my z zaciekawieniem będziemy odkrywać karty tych historii. Jeśli lubicie kryminały z motywem zazdrości, to zachęcam do lektury najnowszej książki norweskiego pisarza. Stephen King przeczytał tę książkę jednym tchem. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Zazdrość od Jo Nesbo możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Sytuacje są jak śruby, pasuje do nich tylko jedna konkretna nakrętka i trzeb tak długo grzebać w szufladzie aż się ją znajdzie.
Jo Nesbo jest pisarzem, którego nie trzeba przedstawiać. Autor swą twórczością zawsze przedstawia się z jak najlepszej strony. Na stronach zbioru opowiadań pt. Zazdrość serwuje nam kryminalne historie, których motywem przewodnim jest zazdrość.

To właśnie ona często pcha nas do zachowań irracjonalnych, zachowań, których żałujemy i często nie da się ich odwrócić czy też wymazać. Zazdrość to pierwszy w dorobku autora zbiór trzech opowiadań. Każde z nich niesie mocny ładunek kryminału, gwarantując nam emocjonującą lekturę. Autor doskonale kreśli schematy ludzkich zachowań, które dyktowane są uczuciem zazdrości.

Poznajemy historię kierowcy taksówki, który pewnego dnia na tylnym siedzeniu samochodu znajduje kolczyki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że owe kolczyki należą do jego żony. Sęk w tym, że nigdy nie jechała z nim w tym samochodzie, który jest własnością jego szefa. Czyżby mężczyzna znalazł dowód zdrady? Jak się zachowa? Do jakich kroków się posunie?

W kolejnym opowiadaniu poznajemy pasażerkę samolotu lecącego z Nowego Jorku do Londynu. Kobieta odkrywając zdradę męża z jej przyjaciółką, postanawia zakończyć związek. Jednak podczas lotu poznaje mężczyznę. Czy rozmowa z nowo poznanym mężczyzną wpłynie na zmianę jej decyzji? Jak bardzo zmieni ona nastawienie kobiety do zdrady swojego męża?

Jo Nesbo kreśli również historię zaginięcia niemieckiego wspinacza na wyspie Kalimnos. W tym celu wyrusza do Aten. Śledczy ma ogromne doświadczenie w badaniu spraw związanych z motywem zazdrości. Czy owe zdolności pozwolą mu doprowadzić tę sprawę do finału? Warto się o tym dowiedzieć i zapoznać z wątkami tej sprawy.

Jo Nesbo pierwszy raz przygotował dla swych czytelników krótszą formę kryminałów. Trzy opowiadania, które możemy poznać na kartach Zazdrości dowodzą, że autor również i w tej formie potrafi zaintrygować, a my z zaciekawieniem będziemy odkrywać karty tych historii. Jeśli lubicie kryminały z motywem zazdrości, to zachęcam do lektury najnowszej książki norweskiego pisarza. Stephen King przeczytał tę książkę jednym tchem, a Czyt-NIK dodaje, że Zazdrość zapiera dech w piersiach.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć