ebook Upadek Kartaginy. Historia wojen punickich
4.18 / 5.00 (liczba ocen: 3056)

Upadek Kartaginy. Historia wojen punickich
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 35.93
wciąż za drogo?
46.41 złpremium: 29.94 zł Lub 29.94 zł
35.93 zł
37.42 zł Lub 33.68 zł
38.92 zł Lub 35.03 zł
-6% 37.17 zł
38.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Upadek Kartaginy zajmował umysły wielu dziejopisów starożytnego świata. Była to porywająca historia, w której główne role przypadły dwóm wielkim strategom, Hannibalowi i Scypionowi, lecz nie brakowało także barwnych postaci pierwszego i drugiego planu: zdradzieckich wodzów plemiennych, pięknych księżniczek, politycznych intrygantów i twardych zawodowych wojowników. Już wtedy zdawano sobie sprawę, że ów konflikt, największy – tak pod względem zaangażowanych weń sił, jak i liczby ofiar – i najbardziej zacięty w starożytności, był punktem zwrotnym w dziejach, który stworzył podwaliny rzymskiej dominacji w ówczesnym znanym świecie.

Adrian Goldsworthy, jeden z najlepszych i najbardziej popularnych brytyjskich historyków starożytności, wziął na siebie zadanie przybliżenia tej historii współczesnym czytelnikom. Upadek Kartaginyżywo i barwnie przedstawia trzy rundy sławnego pojedynku między Rzymem i jego wielkim afrykańskim rywalem o panowanie w basenie śródziemnomorskim: od wczesnych konfrontacji na Sycylii przez legendarną karierę Hannibala aż po wielkie finałowe oblężenie zakończone zburzeniem Kartaginy.

Upadek Kartaginy. Historia wojen punickich od Adrian Goldsworthy możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć