ebook Dziedzictwo
4.5 / 5.00 (liczba ocen: 3)

Dziedzictwo
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 24.77
Audiobook - najniższa cena: 27.93
wciąż za drogo?
31.99 złpremium: 20.64 zł Lub 20.64 zł
24.77 zł
26.49 zł Lub 23.84 zł
32.68 zł Lub 29.41 zł
-22% 26.29 zł
26.47 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Drugi tom opowieści o przodkach bohaterów sagi "Kobiety z ulicy Grodzkiej". Korzenie zła i narodziny niewieściej siły w bezwzględnych czasach walki o życie, nadzieję i marzenia.

Rok 1849. Podczas podroży poślubnej Magda spotyka kobietę, która przepowiada jej, że młoda doktorowa osiągnie swój cel, ale nie będzie szczęśliwa. Na razie jednak wszystkie marzenia się spełniają. Magda ma kochającego męża i własną aptekę. Małżonkowie podejmują jeszcze jedną ważną decyzję, która, jak się okaże, odmieni na zawsze ich życie. Mijają kolejne dekady, nad głowami Bernatów zaczynają zbierać się ciemne chmury. W mieście wybucha straszliwy pożar, a potem wszyscy zostają uwikłani w wydarzenia powstania styczniowego.
Ale najgorsze dopiero przed nimi. Marzenia o szczęśliwej rodzinie zostaną poddane poważnej próbie. Czyżby przepowiednia sprzed lat miała się spełnić?

O e-booku Dziedzictwo blogerzy napisali: 

Lucyna Olejniczak porwała mnie od pierwszej chwili. Uczyniła to w sposób wręcz magiczny, sprawiając, że choć poznawałem losy tak odległe od dzisiejszych czasów, mogłem poczuć ich atmosferę. Sugestywny język autorki oraz dbałość o klimat sprawiły, że  mogłem przenieść się do XIX wieku. A cała historia zapisana na kartach tej powieści znalazła miejsce w moim czytelniczym sercu. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Dziedzictwo od Lucyna Olejniczak możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Apteka pod Złotym Moździerzem. Dziedzictwo to drugi tom opowiadający o historii przodków bohaterów, których mieliśmy przyjemność poznać w sadze Kobiety z ulicy Grodzkiej. Lucyna Olejniczak kreśli rodzinną historię naznaczoną walką o nadzieję i marzenia o lepszym życiu.

Poznawanie tej historii rozpoczynamy we wrześniu 1849 roku. Magda odbywając podróż poślubną napotyka na kobietę, która przepowiada jej przyszłość. Wróży jej osiągniecie wymarzonego celu, który niestety nie sprawi, że będzie szczęśliwa. Co zatem wydarzy się w życiu młodej doktorowej, że nie będzie mogła cieszyć się z realizacji swych marzeń? Ma przecież kochającego męża. Prowadzi własną Aptekę pod Złotym Moździerzem. Niestety jedna decyzja zmieni ich życie o sto osiemdziesiąt stopni. Co takiego wydarzy się w rodzinie Bernatów? Czy wybuch powstania styczniowego zmiecie ich plany i marzenia w pył? Czy przepowiednia sprzed lat okaże się prawdziwą? Warto się o tym przekonać i sięgnąć po najnowszą powieść Lucyny Olejniczak.

Autorka porwała mnie od pierwszej chwili. Uczyniła to w sposób wręcz magiczny, sprawiając, że choć poznawałem losy tak odległe od dzisiejszych czasów, mogłem poczuć ich atmosferę. Sugestywny język autorki oraz dbałość o klimat sprawiły, że mogłem przenieść się do XIX wieku. A cała historia zapisana na kartach tej powieści znalazła miejsce w moim czytelniczym sercu. Bo nie sposób ją zapomnieć czy wymazać z pamięci. Historia ta już na zawsze w nią zapada.

Bez wątpienia prequel bestsellerowej sagi Kobiety z ulicy Grodzkiej jest powieścią godną polecenia, którą warto zaprosić do swej domowej biblioteki i umieścić na honorowym miejscu Najlepszych Interesujących Książek. A ja biję się w pierś, przyznając się, że Apteka pod Złotym Moździerzem. Dziedzictwo jest pierwszą książką Lucyny Olejniczak, którą przeczytałem. Pierwszą i nie ostatnią, ponieważ obiecałem sobie, że sięgnę po pierwszą część pt. Apteka pod Złotym Moździerzem. Obca oraz sagę Kobiety z ulicy Grodzkiej (Hanka Wiktoria, Matylda, Weronika, Emilia, Aleksandra). Czuję, że czeka mnie prawdziwa czytelnicza uczta zapewniająca wiele wyjątkowych i emocjonujących chwil.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć