ebook Stulecie Winnych. Początek
3.91 / 5.00 (liczba ocen: 355)

Stulecie Winnych. Początek
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 21.99
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
-25% 21.99 zł
34.90 złempikGO: 19.99 zł z Empik Go 19.99 zł
29.67 zł Lub 26.70 zł
34.90 zł
26.84 zł
28.70 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

W książce Stuleciu Winnych. Początek Ałbena Grabowska ukazuje pierwsze dekady historii rodu Winnych.

Zdun Antoni Winny osiedla się w Brwinowie i zakochuje w najmłodszej córce Jadwigi i Mariana Wielichnowskich – Bronisławie. Udaje mu się zdobyć względy Broni i w 1874 roku biorą ślub w brwinowskim kościele pod wezwaniem świętego Floriana.

Bronia – mądra, zaradna i życzliwa – cieszy się szacunkiem w całej okolicy. Antoni z kolei uznawany jest za dobrego rzemieślnika. Wydaje się, że czeka ich dostatnia i spokojna przyszłość.

Życie pod rosyjskim zaborem jest jednak pełne trosk, nie tylko tych związanych z represjami ze strony Rosjan. W tragicznych okolicznościach umiera najpierw jedna, potem druga siostra Bronisławy, odchodzą jej rodzice, a za ocean wyjeżdża z synami szwagier Tadeusz.

W rodzinnym gospodarstwie zostają Bronisława i Antoni. Na świat przychodzą ich kolejni synowie – Roman, Władysław, Kajetan, Stefan i Stanisław. Poznajemy ich dzieciństwo, młodość, pierwsze miłosne rozterki. Rodzą się wnuki Broni i Antoniego. Życie toczy się dzień po dniu, Winnych spotykają troski i radości, ale nikt nie spodziewa się, że niebawem spadną na nich nie tylko ogromne osobiste tragedie, ale i wojenna zawierucha.

O e-booku Stulecie Winnych. Początek blogerzy napisali:

Stulecie Winnych. Początek to doskonała lektura dla każdego kto uwielbia poznawać rodzinne historie i lubi zgłębiać wiedzę na temat wydarzeń sięgających połowy XIX wieku. Ałbena Grabowska swą twórczością zapewnia nam wiele emocji. Sprawia, że poznając stworzone przez nią historię odrywamy się od codzienności, aby odbyć emocjonalną podróż do lat naszych przodków.  - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Tym razem udało się Grabowskiej uniknąć elementów tweeta, a lata biegną płynnie, bez poganiania. Samo życie. Dobrze nam je opowiedziano, plastycznie nas w nie wciągnięto i nic nas nie ominęło. Gratulacje dla autorki! To naprawdę dobry prequel! - Stanisłąwa Pakoca - Opowiedziane.pl

Stulecie Winnych. Początek od Ałbena Grabowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Gdy Polska była jeszcze pod zaborami... Od dnia tego najważniejszego ślubu, aż po pierwszą literę pierwszego tomu sagi. Starzy umierają, wiążą się młodzi, rodzą się dzieci. W każdej rodzinie różnie się dzieje. Tym razem udało się autorce uniknąć elementów tweeta, a lata biegną płynnie, bez poganiania. Samo życie. Dobrze nam je opowiedziano, plastycznie nas w nie wciągnięto i nic nas nie ominęło. Gratulacje dla autorki! To naprawdę dobry prequel!Ocena: 4+/6
©Opowiedziane.pl
Ałbena Grabowska jest pisarką, której nikomu przedstawiać nie trzeba. „Stulecie winnych” to powieść historyczna, która w polskiej literaturze ma swoje zasłużone miejsce. Historia rodu Winnych jest tą, którą warto poznać. Myślę, że każdy kto sięgnął po tę serię zgodzi się z moją opinią.

W październiku do księgarń trafiła książka, która ukazuje nam początki historii rodu Winnych z podwarszawskiego Brwinowa. Dzięki temu możemy jeszcze raz spotkać się z tą rodziną i ponownie przeżyć wyjątkowe chwile z odkrywania historii sięgającej połowy XIX wieku.

Winni muszą zmierzyć się z tym, co przygotował dla nich los. Wojenna zawierucha odciśnie piętno w ich życiu. Ale po kolei.

Antoni Winny jest zdunem. Osiedlił się w Brwinowie. Tutaj poznał Bronisławę, najmłodszą córkę Jadwigi i Mariana Wielichnowskich. Młodzi pobierają się w 1874 roku. Bronisława swą życzliwością zdobywa szacunek i uznanie mieszkańców. Wszystko wskazuje na to, że Antoni i Bronisława będą wiedli szczęśliwe życie. Niestety los nie był dla nich łaskawy. W tragicznych okolicznościach umierają siostry Bronisławy. Umierają również jej rodzice, a szwagier Tadeusz wyjeżdża wraz z synami za ocean.

Troski rodzinne nie są jednak jedyny utrapieniem rodziny Winnych. Życie pod rosyjskim zaborem dokłada im dodatkowych zmartwień. Trudna sytuacja polityczna nie odbiera im jednak szczęścia w powiększeniu swojej rodziny. Pojawienie się w ich życiu Romana, Władysława, Kajetana, Stefana i Stanisława jest dla Antoniego i Bronisławy największym szczęściem. A my odkrywając kolejne karty tej powieści historycznej możemy poznawać ich dzieciństwo. Poznajemy troski i szczęśliwe chwile rodziny Winnych.

Ta powieść to kolejny „diament” w twórczości Ałbeny Grabowskiej. Autorka w poruszający sposób ukazuje historię rodu. Mocnym punktem tej powieści jest również tło historyczne, które autorka ukazuje z dbałością o każdy detal.

Stulecie Winnych. Początek to doskonała lektura dla każdego kto uwielbia poznawać rodzinne historie i lubi zgłębiać wiedzę na temat wydarzeń sięgających połowy XIX wieku. Ałbena Grabowska swą twórczością zapewnia nam wiele emocji. Sprawia, że poznając stworzone przez nią historię odrywamy się od codzienności, aby odbyć emocjonalną podróż do lat naszych przodków. Poznajemy rodzinne dylematy – radości i smutki. Poznajemy realia życia pod rosyjskim zaborem.

Jeśli kochacie powieści historyczne i uwielbiacie poznawać rodzinne historie to Stulecie Winnych. Początek jest powieścią, którą zdecydowanie mogę Wam polecić.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć