ebook Nieskończenie wiele wszechświatów. Od Einsteina do nieskończoności
0 / 5.00 (liczba ocen: 0) Ilość stron (szacowana): 304

Nieskończenie wiele wszechświatów. Od Einsteina do nieskończoności
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym miesiącu
E-book - najniższa cena: 25.59
wciąż za drogo?
41.76 złpremium: 26.94 zł Lub 26.94 zł
-27% 32.33 zł Lub 29.10 zł
32.33 zł
42.65 zł Lub 38.39 zł
-43% 25.59 zł
34.31 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

Co kryje się pod pojęciem wieloświata? Czy nasz wszechświat jest tylko jednym z nieskończenie wielu? Gdzie kończy się nauka, a zaczyna twórcza fantazja?

Pytanie o wielość (wszech)światów nie jest nowe, ale we współczesnej fizyce powróciło ze zdwojoną siłą. Od kosmologii przez mechanikę kwantową po teorię strun, uczeni coraz śmielej kreślą obraz rzeczywistości, w której oprócz naszego uniwersum istnieją także inne, równie realne wszechświaty. Czy jednak hipoteza wieloświata mieści się jeszcze w granicach nauk empirycznych? Idąc tropem fizyków i filozofów, a także matematyków i logików, Michał Heller przygląda się „kontrowersyjnemu, ale metafizycznie prowokującemu” pojęciu, a właściwie różnym odmianom pojęcia wieloświata. Jak zauważa, pytanie o realność innych wszechświatów, balansujące na krawędzi metody naukowej, jest jednocześnie pytaniem o tożsamość fizyki.

Nieskończenie wiele wszechświatów. Od Einsteina do nieskończoności od Michał Heller możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć