ebook Przyczyny i skutki. Rewolucyjna nauka wnioskowania przyczynowego
3.75 / 5.00 (liczba ocen: 2) Ilość stron (szacowana): 496

Przyczyny i skutki. Rewolucyjna nauka wnioskowania przyczynowego
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ciągu miesiąca
E-book - najniższa cena: 55.73
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK CW
EMPIK#EMPIK CW
74.31 złpremium: 47.94 zł Lub 47.94 zł
55.73 zł Lub 50.16 zł
-27% 57.53 zł
71.91 zł Lub 64.72 zł
63.43 zł
69.51 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)

Wybitny informatyk i laureat Nagrody Turinga pokazuje, jak zrozumienie przyczynowości zrewolucjonizowało naukę i jak zrewolucjonizuje sztuczną inteligencję.

Kilkadziesiąt tysięcy lat temu ludzie zaczeli sobie uświadamiać, że jedne rzeczy powodują inne i że manipulowanie tymi pierwszymi może zmieniać drugie. Dzięki temu odkryciu narodziły się zorganizowane społeczeństwa, później miasta i metropolie, a wreszcie cywilizacja oparta na nauce i technice. Wszystko to, ponieważ zadaliśmy proste pytanie: "dlaczego?".

Przyczynowość jest jedną z najszerzej dyskutowanych i najtrudniejszych do wykazania kategorii w nauce i medycynie. Rewolucja Przyczynowa, zainicjowana przez Judeę Pearla i innych badaczy, położyła  kres wiekowi niejasności pojęciowych i oparła przyczynowość na solidnej podstawie naukowej.

Dzieło Pearla ukazuje, jak nowa nauka wnioskowania wpływa na nasze obecne życie i jak wielki może mieć wpływ na przyszłość - od opracowania nowych lekarstw, edukacji i robotyki po kontrolę handlu bronią i globalne ocieplenie.

Przyczyny i skutki. Rewolucyjna nauka wnioskowania przyczynowego od Dana Mackenzie, Judea Pearl możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć