ebook Mała księga kosmologii
4.27 / 5.00 (liczba ocen: 70) Ilość stron (szacowana): 176

Mała księga kosmologii
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 28.73
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
-27% 28.73 zł Lub 25.86 zł
28.73 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
31.12 zł
31.67 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

Wyprawa do granic wszechświata i granic kosmologii

W każdej sekundzie z samych krawędzi obserwowalnego wszechświata dociera do nas słabe promieniowanie – relikt burzliwej młodości kosmosu – zwane mikrofalowym promieniowaniem tła. W Małej księdze kosmologii czołowy badacz tego promieniowania Lyman Page zabiera nas w oszałamiającą podróż po naszej obecnej wiedzy o rozmiarach, budowie i początkach uniwersum. Łącząc najnowsze ustalenia kosmologii obserwacyjnej z przystępnie wprowadzanymi koncepcjami fizycznymi, Page wyjaśnia, jak na podstawie drobnych nieregularności mikrofalowego promieniowania tła kosmologom udało się precyzyjnie zrekonstruować historię kosmosu, ustalić jego kształt, skład, strukturę i tempo ekspansji.

Z perspektywy tej wiedzy, zebranej w tzw. standardowym modelu kosmologicznym, widać jednak wyraźnie, jak wiele wciąż nie rozumiemy. Docierając do granic kosmologii, Page dobitnie ukazuje, że przed nami jeszcze mnóstwo fascynujących odkryć.

Mała księga kosmologii od Lyman Page możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć