Wrony - audiobook
4.07 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 6239)

Wrony - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 12.15
Audiobook - najniższa cena: 20.08
wciąż za drogo?
26.96 złpremium: 17.97 zł Lub 17.97 zł
23.36 zł
23.96 zł Lub 21.56 zł
29.95 zł
29.95 zł Lub 26.96 zł
20.08 zł
29.95 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Bestseller z Czech! Kameralna opowieść o świetle i mroku.

Dwunastoletnia Basia, jej starsza siostra Kasia oraz rodzice tworzą na pozór typową i szczęśliwą rodzinę. Jednak pod powłoką tak zwanej normalności skrywają się wzajemne pretensje, problemy i brak zrozumienia. Dojrzewająca Basia odkrywa w sobie talent plastyczny, lecz im bardziej próbuje żyć w zgodzie z własną naturą, tym usilniej rodzina ściąga ją ku przeciętności i życiowej bierności.

Czy tak młoda dziewczyna ma szansę ucieczki z życiowej pułapki? Czy jako społeczeństwo wykształciliśmy odpowiedni system pomocy dzieciom? Czy przepaść między córką a rodzicami jest możliwa do przeskoczenia?

Petra Dvořáková, jedna z najważniejszych czeskich pisarek współczesnych, bezkompromisowo porusza ważne tematy społeczne, ubierając je w świetną fabułę. Ta książka to lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy pragną znaleźć klucz do świata dziecięcych emocji.

Audiobooka wysłuchasz w doskonałej interpretacji Ilony Chojnowskiej.

Wrony od Petra Dvořáková możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Autorka postanowiła przedstawić trudny problem, wywołujący określone emocje w czytelniku, podkręcić go nacechowanym negatywnie językiem i na końcu, żeby nie wywoływać u czytelnika uczucia zobojętnienia, dołożyć wstrząsające zakończenie. Prawdopodobnie liczyła na to, że tyle wystarczy i jakoś samo pójdzie....
  W moim odczuciu nie dość, że nie poszło, to dodatkowo ewidentnie nie "pykło".
  Nie rozumiem zachwytów nad tą książką zwłaszcza określeń, że to "książka roku" lub nawet "książka życia". Chyba dla tych, którzy nie wiedzą, że w rodzinach zdarza się przemoc i muszą się tego dowiedzieć z książki, bo jeśli nie spotkali się z przemocą we własnym otoczeniu, to uznają, że nie istnieje.
  To co mnie tutaj najbardziej denerwowało, to cały czas bazowanie na emocjach czytelnika. Autorka nie skupiła się ani na dokładniejszym przedstawieniu postaci, ani na ich motywacjach, nie ma tu też żadnej fabuły. Jest tylko przez całe 190 stron "walenie w czytelnika emocjami" i oczekiwanie na podziękowania i zachwyty, ze tak wybitna proza, podejmuje tak ważne tematy.......
  Ja słuchając tej książki w audibooku spędziłam z nią trzy godziny, które nie uświadomiły mi niczego, czego bym nie wiedziała (chociaż nie mam żadnych osobistych doświadczeń z przemocą), nie zmieniły mojego spojrzenia na poruszaną sprawę i nie spowodują, że będę o tej książce myśleć, czy ją wspominać jeszcze bardzo długo.
  Natomiast kiedy poczytałam opinie innych o tej książce, przepojone infantylnym, fałszywym współczuciem wyrażanym w listach, czy apelach do fikcyjnej bohaterki, w których różne "przytłoczone ogromem cierpienia" osoby pytały jak tak można?, a żadna nie zapytała "dlaczego tak można?", stwierdziłam, że niestety choć wymowę książka ma jednoznaczną, nie dotarła nawet tam gdzie autorka sądziła, że z pewnością dotrze i nie poruszyła tych, których, jak autorka sądziła powinna poruszyć.
  Ocenę obniżyłam dodatkowo za zakończenie, które nie musiałoby być tak wymowne, gdyby autorka dopracowała "środek", a które uświadomiło mi jeszcze dobitniej, to co napisałam wyżej, nie chodziło o napisanie mądrej, poruszającej i otwierającej oczy książki, chodziło o wywołanie szoku. U mnie szoku nie wywołała i pod żadnym innym względem też mnie nie zaskoczyła.

Warto zerknąć