ebook Warkocz spleciony z kwiatów
3.9 / 5.00 (liczba ocen: 181)

Warkocz spleciony z kwiatów
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 19.74
Audiobook - najniższa cena: 22.85
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
-25% 19.74 zł Lub 17.77 zł
25.00 zł
32.90 zł
32.90 zł
-25% 19.74 zł
22.70 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Pełna emocji i uczuć opowieść o tych, którzy się zagubili i muszą odnaleźć swoje miejsce na ziemi. A szczęście jest blisko i czeka. Trzeba tylko szeroko otworzyć oczy, żeby je dostrzec i schwytać.

Zośka Wichocka próbuje wrócić do równowagi po wypadku samochodowym. Nie potrafi odnaleźć się wśród ludzi w codziennym życiu. Koleżanka proponuje jej wypoczynek w swoim domku, w maleńkiej górskiej miejscowości, Nieznajomce.
Zośka poznaje tam niezwykłych ludzi: Mariusza, prowadzącego schronisko dla leśnych zwierząt, starą wróżbiarkę i znachorkę Zazulinę, tajemniczego włóczęgę Aleksego. Zośka odkrywa na nowo świat i samą siebie, zaczyna rozumieć, jak ważna w życiu jest równowaga, dostrzega, że sama może wiele dać innym. Bo jej przyjaciele także mają problemy, i to często – bardzo poważne. W ich życiu również są zadry, blizny, poczucie straty, niespełnione uczucia.

Czy piękno natury i wzajemne zrozumienie mogą ukoić smutki i przynieść radość, spełnienie, a nawet spokój?

O e-booku Warkocz spleciony z kwiatów blogerzy napisali:

Agnieszka Krawczyk ponownie sprawiła, że czytając kolejną książkę jej autorstwa mogłem odbyć niezwykłą podróż po malowniczych rejonach niewielkiej górskiej miejscowości. Lecz co najważniejsze, mogłem poznać nowych ludzi. I choć bohaterzy Warkocza splecionego z kwiatów są fikcyjni, to nie stoi nic na przeszkodzie, by ich historie poruszały i dawały nam oparcie w naszych trudach życia codziennego. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Warkocz spleciony z kwiatów to nie tylko utkany z emocji i uczuć literacki kocyk, zgodnie z zapowiedziami Autorki. To także warkocz spleciony z ważnych, inspirujących i refleksyjnych myśli. Przeplatają się też przyjaźń i zdrada, miłość i zauroczenie. Ta książka to lekcja upadania i powstawania. Po każdym upadku. Nawet takim, który zostawia ślad w postaci blizn. - Paulina Molicka - Recenzje Dropsa Książkowego

Warkocz spleciony z kwiatów od Agnieszka Krawczyk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Cierpienie to istotny element życia. Jak przyprawa, bez której żadne jedzenie nie smakuje. Nie wolno go unikać, nie trzeba się go bać, Z cierpienia wyrastają piękne rzeczy.
Myśl o sobie, w sobie szukaj światła. Gdy je znajdziesz i rozniecisz, przyjdą do ciebie inni, którzy takie światło również mają. Tylko z nimi warto iść. Nie marnuj czasu na tych, co cię ranią.
Ludzie pojawiają się na naszej drodze na dokładnie taki czas, jak trzeba. Czasami mamy poczucie niedostatku, ale powinniśmy cieszyć się tym, co otrzymaliśmy i co dzięki temu się w nas obudziło. Może to było zbyt krótko, a może nie.

Myślę, że nazwiska autorki nie trzeba nikomu przedstawiać, bo Pani Agnieszka Krawczyk ma na swoim koncie wiele książek, które znalazły szerokie grono odbiorców. Warkocz spleciony z kwiatów to pierwszy tom nowej serii autorki Leśne Ustronie. Kiedy ujrzy światło dzienne kolejna część? Nie mam bladego pojęcia, ale wiem, że z pewnością po nią sięgnę. Warkocz spleciony z kwiatów pachniał łąką, ziołami i emanował dobrą energią, która sprawiała, że chciało się czytać bez końca. Zakończenie, które zafundowała autorka swoim czytelnikom choć niebywale smutne i wzruszające to jednak dające nadzieję na kolejne słoneczne dni. W życiu już tak jest, że to co ma początek musi mieć i swój koniec.

Autorka w swojej najnowszej książce zabiera nas do Niezapominajki - małej urokliwej miejscowości położonej w górach. To właśnie do Niezapominajki trafia Zośka Wichocka. Kobieta miała wypadek samochodowy, który zostawił nie tylko blizny na jej duszy. Bez pracy, załamana i zdołowana za namową koleżanki przyjechała tu by znaleźć ukojenie i izolację od ludzi, którzy gardzą tym co nie jest piękne.

Zośka zadomowiła się w domku letniskowym i powoli poznaje sąsiadów, których co prawda nie ma zbyt wielu, ale czasami mniej znaczy lepiej. Jednym z nich jest Mariusz Kalinowski, który prowadzi schronisko dla dzikich zwierząt. To do niego trafiają okaleczone czy pozbawione matek zwierzęta, gdy jednak wydobrzeją czy staną się samodzielne to wracają tam, gdzie ich miejsce, do swoich naturalnych warunków. U Mariusza pomieszkuje jego siostrzenica Laura, którą matka wysłała na dłuższe wakacje, aby dziewczynka nie uczestniczyła w przepychankach rozwodzących się rodziców.

Drugą sąsiadką Zośki jest Zazulina, miejscowa zielarka i to właśnie z nią Zośka nawiązuje bliską więź. To dzięki mądrości Zazuliin, Zośka otworzyła szeroko nie tylko oczy, ale i serce na otaczającą ją przyrodę. Poznaje zioła, rośliny i uczy się nie tylko je rozpoznawać. Rozmyśla dużo nad swoim dotychczasowym życiem i wszystko to spisuje w " Moich źródłach mocy".
Czy uda się Zośce odnaleźć siebie i jaki wpływ na życie dziewczyny będzie miała Zazulina? Tego dowiecie się sięgając po Warkocz spleciony z kwiatów.

Agnieszka Krawczyk stworzyła książkę, która nie tylko pachnie łąką i ziołami podczas czytania, ale i książkę pełną magii i rewelacyjnie wykreowanych bohaterów, których nie sposób nie lubić. Książkę pełną zwierząt ze Skakanką na czele, której wybryki wywoływały uśmiech na twarzy. Nie ukrywam, że zakończenie nie tylko mnie zaskoczyło, ale i wzruszyło.

Warkocz spleciony z kwiatów to książka głęboko przemyślana. Mądra i piękna. Jestem pod ogromnym wrażeniem pióra Pani Agnieszki. Patrzyłam w zapowiedziach wydawniczych, ale niestety nie znalazłam kolejnej części Leśnego Ustronia. Na szczęście jestem cierpliwa.

Jeśli jeszcze nie znacie Zośki to koniecznie sięgnijcie po arko z spleciony z kwiatów. Polecam!

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Biblioteczka u Rudej
Twórczość Agnieszki Krawczyk jest bliska mojemu sercu od lat i nie mam w zwyczaju wartościować jej powieści – wszystkie są dla mnie tak samo ważne, tak samo dobre. Ale chyba tym razem zrobię wyjątek – bo oto moja nowa ulubiona powieść Czarodziejki codzienności, Warkocz splątany z kwiatów to nie tylko utkany z emocji i uczuć literacki kocyk, zgodnie z zapowiedziami Autorki. To także warkocz spleciony z ważnych, inspirujących i refleksyjnych myśli. Przeplatają się też przyjaźń i zdrada, miłość i zauroczenie. Ta książka to lekcja upadania i powstawania. Po każdym upadku. Nawet takim, który zostawia ślad w postaci blizn.

Wypadek, zdrada, samotność – mieszkańcy i goście Nieznajomki zmagają się z różnymi problemami i życiowymi dramatami. Jedni z uśmiechem wystawiają twarz do wiosennego słońca, inni zmuszają się, by unieść wzrok ku niebu, z którego – pozornie – nie płynie żadna nadzieja.

Choć między bohaterami nie brakuje momentów uniesień, a zazdrość dość uparcie próbuje dostać się do środka ich serc, w tej powieści miłość gra drugie skrzypce. Na pierwszy plan, w moim odczuciu, wysuwa się zdecydowanie przyjaźń – pleciona powoli, starannie, by nie przegapić żadnego dobrego gestu. Obecność, słowo wsparcia czy wspólne chwile milczenia, rozmowy – to wszystko sprawia, że bohaterowie powoli się odsłaniają – i wzajemnie, przed sobą, i przed czytelnikiem, który z zainteresowaniem towarzyszącym lekturze kryminałów odkrywa ich przeszłość i teraźniejszość, snując plany na lepsze jutro. Przyjacielem dla postaci jest natura – nieskażona w górskiej okolicy ręką człowieka. Łąki, pagórki, kwiaty – wiosną i ludzie, i przyroda budzą się do życia. Już sama budowa książki wskazuje na to, jak fauna i flora wpływają na człowieka.

Każda część z wyróżnioną nazwą miesiąca (akcja tego tomu toczy się od maja do końca sierpnia) rozpoczyna się od krótkiej ściągi, zawierającej informacje o typowych dla danych tygodni kwiatach, aromatach i zbiorach. Wydaje się, że zbierane zioła i kwiaty mają moc uzdrawiania – nie tylko ciała, ale przede wszystkim duszy. Koją to, co rozedrgane. Co ciekawe, Agnieszka Krawczyk dosłownie sięga gwiazd, przybliżając zagadnienia związane z astrologią.

Nie od dziś wiadomo, że niektórzy od ludzi zdecydowanie wolą zwierzęta. Mariusz – sąsiad głównej bohaterki – prowadzi schronisko dla mieszkańców lasów. Przywraca zdrowie i sprawność tym, którzy w oczach innych ludzi są już straceni. Ptaki, jeże, a nawet koza – każdy z tymczasowych współlokatorów wnosi coś do jego życia, a jeden staje się nawet bohaterem książeczki dla dzieci. Opiekuje się nimi i nieświadomie pozwala się zaopiekować – spokojowi, wdzięczności i pokorze.

Tytuł Warkocz spleciony z kwiatów ma dwa znaczenia – dosłowne i metaforyczne. Dosłownie stanowi osłonę dla blizny Zosi – „pamiątce” po wypadku, który nieodwracalnie zmienił jej życie. Metaforycznie oznacza życie bohaterów. Choć blisko przyrody, w spokoju, nie zawsze jest usłane płatkami róż. Warkocz dróg, emocji, przeżyć, relacji tworzą także kolczaste rośliny. Zadają ból, zostawiają trwały ślad. Na szczęście to, co złe, niepodlewane więdnie. Wystarczy ciepło wypływające z serca, woda, czyli przynoszące oczyszczenie łzy i nawóz w postaci tego, co dobre.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Recenzje Dropsa Książkowego
Agnieszka Krawczyk zaprasza swoich czytelników do poznania historii Zośki Wichockiej. Warkocz spleciony z kwiatów to pierwsza cześć nowej serii pt. Leśne Ustronie.

Autorka w charakterystycznym dla siebie stylu tka poruszającą historię, dbając przy tym o ukazanie każdego szczegółu otaczającego nas świata. Pisarka w pięknym stylu uchwyciła piękno przyrody, sprawiając, że oczami wyobraźni przechadzaliśmy się leśnymi i polnymi ścieżkami.

Wraz z Zośką przybywamy do przepięknej małej wsi Nieznajomka. Kobieta po wypadku samochodowym próbuje powrócić do równowagi. Dlatego też propozycja koleżanki, aby Zośka wypoczęła w jej domku w malowniczej scenerii była nie do odrzucenia. Dzięki temu kobieta poznaje wyjątkowych ludzi. A my wraz z nią poznajemy Mariusza Kalinowskiego prowadzącego schronisko dla leśnych zwierząt Leśne ustronie”. Również znajomość z znachorką Zazuliną będzie dla nas ciekawą przygodą. Lecz to nie koniec zawartych znajomości, gdyż poznamy także pewnego tajemniczego włóczęgę Aleksego.

Jak się okazuje każdy z nowo poznanych bohaterów, tak samo jak Zośka przybyli do Nieznajomki z tych samych powodów – w poszukiwaniu spełnienia. Chcąc odnaleźć siebie, dążyli do równowagi, która jest bardzo ważna w życiu każdego z nas. Dlatego myślę, że każdy z nas w tej historii odnajdzie cząstkę siebie. Znajdzie natchnienie, inspirację. Ta powieść jest pewnego rodzaju książką o samorozwoju o poszukiwaniu siebie, swojej drogi, miejsca na ziemi, gdzie odnajdziemy spokój i harmonię.

Agnieszka Krawczyk ponownie sprawiła, że czytając kolejną książkę jej autorstwa mogłem odbyć niezwykłą podróż po malowniczych rejonach niewielkiej górskiej miejscowości. Lecz co najważniejsze mogłem poznać nowych ludzi. I choć bohaterzy Warkocza splecionego z kwiatów są fikcyjni, to nie stoi nic na przeszkodzie, by ich historie poruszały i dawały nam oparcie w naszych trudach życia codziennego.

Ważnym również akcentem tej powieści, który zasiał we mnie chęć poznania historii zapisanych na jej kartach jest ukazana wiedza z zakresu zielarstwa. Powieść ta bogata jest w wiele mądrości, jej przesłanie ma ogromną wartość. To, co ujmuje mnie w twórczości Pani Agnieszki to czułość wobec opisów przyrody, to delikatność w ukazaniu życiowych historii. Autorka czyni to subtelnie, aczkolwiek mocno trafia do naszych serc. Serc tak bardzo złaknionych obyczajowych historii, na które czekam w kolejnej części cyklu Leśne Ustronie.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć