Dom stu szeptów
3.42 / 5.00 (liczba ocen: 3186)

Dom stu szeptów
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  / /
E-book - najniższa cena: 23.90
Audiobook - najniższa cena: 22.34
wciąż za drogo?
23.94 złpremium: 11.97 zł Lub 11.97 zł
-40% 23.90 zł
24.74 zł
31.92 zł Lub 28.73 zł
35.00 zł
31.52 zł
31.72 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Powieść grozy Grahama Mastertona – brytyjskiego mistrza horroru, autora m.in. takich bestsellerów jak „Festiwal strachu” czy „Wojownicy nocy”. Na smaganych wiatrem wrzosowiskach stare domostwo strzeże swoich sekretów… Przed nami kapitalnie napisana, autorska interpretacja opowieści o nawiedzonym domu. Esencja literatury mroku.

Allhallows Hall jest rozległą rezydencją w stylu Tudorów, położoną na ponurych i mglistych wrzosowiskach w Dartmoor. Niewielu miałoby odwagę, by tu osiąść. A jednak były naczelnik więzienia, Herbert Russell, zdecydował się na to bez wahania. Teraz, kiedy już nie żyje, posiadłość dziedziczą jego dzieci.

Choć ojciec od dawna był z nimi skłócony, wprowadzają się do pozostawionej im w spadku posiadłości. Tymczasem złowieszcza atmosfera wrzosowisk wdziera się do wszystkich pomieszczeń. Podłogi skrzypią, w tajemnych korytarzach odbija się echo, wiatr gwiżdże w kryjówkach przygotowanych niegdyś dla katolickich duchownych.

W dniu, w którym rodzina decyduje się opuścić Allhallows Hall i nigdy już tam nie wracać, we wnętrzu domu przepada bez wieści mały Timmy…
Czyżby w tych starych murach od wieków gnieździło się zło?
A może zło to jedynie wytwór ludzkiego umysłu?

Rekomendacje e-booka Dom stu szeptów:

"Pierwsze miejsce na mojej liście książek, które koniecznie muszę przeczytać w tym roku!" - Stephen King

"Przerażająca i jedyna w swoim rodzaju. Masterton to jeden z najoryginalniejszych i najbardziej przerażających powieściopisarzy naszych czasów." - Peter James

"Jeden z najlepszych brytyjskich autorów horrorów." - "Daily Mail"

"Opowiadanie historii przychodzi mu naturalnie. Masterton ma wyjątkowy dar do zmieniania tego co prozaiczne w przerażająco prawdziwe." - "New York Journal of Books"

"Wyjątkowe ujęcie klasycznej opowieści o nawiedzonym domu." - "Grimdark Magazine"

O e-booku Dom stu szeptów blogerzy napisali: 

Masterton potrafi być przerażająco skuteczny w przerażaniu czytelników. Powieść Dom stu szeptów trzyma w napięciu do samego końca. Przerażający jest nawet ostatni akapit. - Autorski przewodnik kulturalny

Ciekawa dobrze rozbudowana fabuła, interesująca galeria bohaterów i jak dla mnie spełniajace moje oczekiwania zakończenie... Przede wszystkim jednak klimat, który otula tajemniczością. Tego mi było trzeba. - Kocham Cię, moje życie - Monika Lewandowska

Dom stu szeptów od Graham Masterton możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Czasem stajemy oko w oko z czymś, przed czym robimy ze strachu w gacie, lecz życie nie daje nam wyboru, musimy mu stawić czoła.
Powrót po wielu wielu latach do twórczości Mastertona, uważam za udany. Oczywiście, klimatowi książek z lat 90, Dom stu mostów raczej nie dorówna, ale i tak jest kawałem dobrej historii. Mamy tu wszystko czego potrzeba od dobrego horroru - napięcie, intrygujący wątek, „nawiedzony” dom, szepty w ciemności, poruszające się przedmioty, lekko drastyczne momenty i coś na wzór marzeń nastolatków o zatrzymywaniu czasu.

Całość składa się na interesująca i wielowątkowaąhistorię, w której wiele rzeczy i osób jest ze sobą powiązanych, a jej finał idealnie zwieńcza cały wątek, nie pozostawiając żadnych niedomówień. I może ostatni „minuty” opowieści i rajd „historii” przez ulicę okolicznych miejscowości może budzić lekkie wątpliwości, tak dla mnie całość była bardzo udana i warta przeczytania. Choćby po to, żeby wrócić do klimatu twórczości Mastertona, która przez lata nie straciła na jakości.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Czytnikowo
Allhallows Hall, pokaźna rezydencja usytuowana na ponurych wrzosowiskach w Dartmoor. Po śmierci byłego naczelnika więzienia Huberta Russella posiadłość mają odziedziczyć od dawna z ojcem skłócone dzieci. Pewnego dnia we wnętrzu domu przepada mały Timmy. Co stało się z chłopcem? Czyżby w murach Allhallows Hall czaiło się zło?
Jakie sekrety skrywa ta stara, osnuta mgłą posiadłość?

Jestem niesamowicie usatysfakcjonowana lekturą tej książki i muszę powiedzieć, że w sumie nie spodziewałam się, że aż tak wciągnie (to adekwatne słowo) mnie jej fabuła. Od pierwszych stron czuć w tej lekturze niesamowity, mroczny i duszny klimat, który z każdym kolejnym rozdziałem nabiera dodatkowych barw. A jak wiecie takie klimaty to ja lubię najbardziej.

Zmuszona jestem jednak przyznać, że zasiadając do tej książki spodziewałam się więcej grozy w grozie a to co otrzymałam bardziej przypominało groteskę niż grozę a miejcie na uwadze, że nie jestem wytrawnym fanem horrorów więc nie mam zbyt wielkich oczekiwań. Mimo to nie będę przesadnie narzekać bo pomimo tego czas spędzony z tą książką uważam za niezwykle satysfakcjonujący.

Ciekawa dobrze rozbudowana fabuła, interesująca galeria bohaterów i jak dla mnie spełniające moje oczekiwania zakończenie... Przede wszystkim jednak klimat, który otula tajemniczością. Tego mi było trzeba.

Polecam!

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Kocham Cię, moje życie
Tytułowy Dom stu szeptów to ponura stara budowla mieszcząca się nieopodal zakładu karnego Dartmoore. Allhallows Hall to stara rezydencja w stylu Tudorów, która w zwyczajnym świecie kojarzyłaby się co najwyżej ze stęchlizną i wilgocią. Masterton ma jednak niezwykły dar. Potrafi opowiadać o zwyczajnych sprawach w taki sposób, że wywołuje dreszcze u czytelników. A co dopiero dzieje się, gdy zaczyna opowiadać o rzeczach strasznych?

Bracia Martin i Rob oraz ich siostra Grace przybywają do ponurego domiszcza na wieść o śmierci ojca. Mają nadzieję szybko załatwić formalności pogrzebowe, zaś sprzedaż posiadłości zlecić kancelarii prawnej. Nie lubią tego domu, więc wszyscy chcą szybko wrócić do swego spokojnego brytyjskiego stylu życia. Czeka ich jednak niespodzianka. Ojciec ustanowił fundację w celu zarządzania posiadłością, a dom ma odziedziczyć syn Roba.

Rodzeństwo dość zgodnie nie chce się pogodzić z taką opcją. Nie stać ich, by przez następnych kilkanaście lat ponosić koszty utrzymania posiadłości. Zamierzają zaskarżyć testament. Gdy chcą wyjechać z posiadłości okazuje się, że pięcioletni Timmy, syn Roba i wnuk zmarłego, zaginął. Podczas poszukiwań na strychu znajdują się walizki z rzeczami, które należały do więźniów zakładu, w którym stary Herbert Russel był naczelnikiem. Na domiar złego policja, przetrząsająca okoliczne wrzosowiska, nie może znaleźć nawet najmniejszego śladu Timmiego.

W domu dzieją się dziwne i straszne rzeczy, zaczyna się od tajemniczych szeptów i głosów, czasem słychać płacz dziecka. A im dłużej toczy się opowieść, tym straszniej się robi. Masterton potrafi być przerażająco skuteczny w przerażaniu czytelników. Powieść Dom stu szeptów trzyma w napięciu do samego końca. Przerażający jest nawet ostatni akapit.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć