ebook Materia doświadczenia i obraz
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Materia doświadczenia i obraz
ebook: pdf

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 9.30
9.30 złpremium: 6.00 zł Lub 6.00 zł
10.00 zł
10.00 zł Lub 9.00 zł
7.94 zł
8.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej treść książki dotyczy relacji pomiędzy sferą materialnego doświadczania rzeczywistości a obrazem. Tryptyk pt. Sceny leśne, na który składają się obrazy malarskie i filmy wideo jest podstawą podejmowanych badań. Trzy różne krajobrazy leśne pełnią rolę tła dla rozgrywającej się wobec nich symbolicznej dramaturgii. Jej oś przebiega na linii człowiek-przyroda.

Obrany proces pracy ujawnia wyraźny układ sił, który wiąże ciało w czasie i przestrzeni z pokrewnym im wizerunkiem. Napięcia równoważą się tworząc zamknięty układ, wokół którego wydziela się kluczowe dla omawianych zagadnień zjawisko aury.

Konstrukcja publikacji wynika z kształtu refleksji nad poruszaną problematyką, zazębiając się z częścią praktyczną w miejscach centralnych splotów znaczeniowych. Całość składa się z trzech części, które dotyczą kolejno: Materii
Ciała
Podmiotu, Czasoprzestrzeni
Śmierci
Transfiguracji, i wreszcie: Światła
Obrazu
Aury. Wyprowadzony z powyższych rozważań schemat ideowy sugeruje, że obraz - na wzór ciała - znajduje się w punkcie granicznym rzeczywistości.

Materia doświadczenia i obraz od Natalia Szostak możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć