ebook Pozwól odejść
3.97 / 5.00 (liczba ocen: 76424)

Pozwól odejść
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 27.90
Audiobook - najniższa cena: 25.74
wciąż za drogo?
33.95 złpremium: 21.90 zł Lub 21.90 zł
27.90 zł
31.03 zł Lub 27.93 zł
36.50 zł
36.50 zł Lub 32.85 zł
-7% 28.62 zł
29.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

KRISTIN HANNAH – autorka bestsellerów „Słowik” i „Gdzie poniesie wiatr” – prezentuje kontynuację bestsellerowej powieści „Firefly Lane”, na podstawie której powstał popularny serial z Katherine Heigl i Sarah Chalke w rolach głównych. Pokochałaś TullyiKate? Koniecznie przeczytaj „Pozwól odejść”!

Kiedyś – dawno temu – szła sama pogrążoną w ciemności drogą zwaną Firefly Lane. To była najgorsza noc w jej życiu i właśnie wtedy natknęła się na pokrewną duszę. „To był nasz początek”. Ponad trzydzieści lat temu. TullyiKate. „Ty i ja kontra cały świat”. Najlepsze przyjaciółki na zawsze.

Ale opowieści mają swój koniec, prawda?

Traci się tych, których się kocha, i trzeba jakoś żyć dalej…

O e-booku Pozwól odejśc blogerzy napisali: 

Wzruszająca, mocna i bardzo emocjonalna - to słowa, których użyłbym do opisania tej lektury. Fani Firefly Lane mogą chcieć sięgnąć po tę książkę, aby ponownie odwiedzić ulubione postacie. Jednak podobnie jak przy tamtej opowieści, zaopatrzcie się w wiele chusteczek. - Paulina Kaleta - Reading My Love

Sposób przekazania tej historii przez Kristin Hannah sprawił, że mocno sklejamy się z losami jej bohaterów. Autorka ukazując tę historię, dokonała to w sposób jakże realny, namacalny. I choć powieść ta jest fikcją, może dać nam otuchę w sytuacjach smutku i żalu. Bez wątpienia Pozwól odejść jest prawdziwym wyciskaczem łez. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Pozwól odejść od Kristin Hannah możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Pozwól odejść to powieść, od której nie da się odejść bez przemyśleń. Będziemy rozważać nad tym, co wydarzyło się w życiu bohaterek tej poruszającej historii. A te nie było dla nich łaskawe.

Kristin Hannah stworzyła historię, której poznawanie wzbudza wiele emocji. Smutek, żal i rozpacz. Pozwól odejść to druga część Firefly Lane. Historia Tully Hart skłania do wielu rozważań. Los jej przyjaciółki Kate Ryan porusza do łez. Tully po śmierci Kate pragnie spełnić obietnice, którą tuż przed śmiercią złożyła swej przyjaciółce. Obiecała jej, że z całych sił będzie wspierać jej dzieci. Nie ma jednak pojęcia jak ważną i trudną rolą jest macierzyństwo.

Pozwól odejść to również poruszająca historia o radzeniu sobie w żałobie. To próba „załatania” wyrwy po stracie bliskiej osoby. Myślę, że nie sposób ją zakleić. Autora ukazuje nam ból straty przyjaciółki, żony i matki. Tully zawsze żyła intensywnie, jednak strata przyjaciółki coś w niej złamała. Johnny po śmierci żony, nie potrafi odnaleźć się w roli ojca. Marah córka Kate nie jest w stanie pozbierać się po stracie. Ból psychiczny sprawia, że dziewczyna zadaje sobie cierpienie fizyczne.

Sposób przekazania tej historii przez Kristin Hannah sprawił, że mocno sklejamy się z losami jej bohaterów. Autorka ukazując tę historię, dokonała to w sposób jakże realny, namacalny. I choć powieść ta jest fikcją, może dać nam otuchę w sytuacjach smutku i żalu. Bez wątpienia Pozwól odejść jest prawdziwym wyciskaczem łez.

Szczerze przyznam, że takie powieści są nam potrzebne. Choć przepełnione smutkiem, są ważnym przekazem, który może pomóc nam uporać się z podobnymi emocjami w życiu. Ta powieść chwyta za serce. Tę historię warto wziąć do swojego serca. Zdecydowanie polecam i zalecam przygotować coś na otarcie łez.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Kate i Tully byli najlepszymi przyjaciółkami, dopóki Kate nie zmarła na raka. W najnowszej powieści Pozwól odejść ponownie odwiedzamy nasze ulubione postacie z Firefly Lane.

Tully nigdy tak naprawdę nie doszła do siebie po śmierci swojej najlepszej przyjaciółki. Straciła swój popularny program telewizyjny i jest teraz uzależniona od tabletek na receptę i alkoholu. Marah, córka Kate, również walczy i desperacko potrzebuje wskazówek, ale nie znajduje ich u swojego ojca, który po śmierci żony zabiera ich na Hawaje, a po powrocie przeprowadzają się całą rodziną do Kalifornii. Po prostu nie może stawić czoła temu, co się stało…

Ale nie chcę przytaczać całej fabuły. Najnowsza powieść Kristin Hannah to rozdzierająca serce lektura. Jednak przeczytałam książkę w ekspresowym tempie, by dowiedzieć się jak dalej potoczyły się losy moich ulubionych bohaterów.

Jednak cała książka jest po prostu smutna i przygnębiająca. Nikt nie umie pogodzić się ze śmiercią Kate. Życie Tully to aktualnie jeden wielki bałagan. Marah jest na dobrej drodze, by się stoczyć, a Johnny, mąż Kate, nie radzi sobie ze swoim żalem.

Narracja w tej części prowadzona jest w retrospekcjach, a czytelnicy powoli układają w całość wydarzenia po śmierci Kate. Od czasu do czasu zmienia się również perspektywa, dzięki czemu czytelnicy mają pełny obraz sytuacji.

Książka natychmiast chwyciła mnie za serce. przekonująca, mroczna… surowe spojrzenie na to, jak bardzo ludzkie życie może się zmienić z powodu nieprzewidzianych okoliczności… i jak niszczący może być lęk i depresja. Podczas gdy Firefly Lane miał smutne chwile, były też jednak chwile radości. Tutaj mamy ich sporo mniej…

Wzruszająca, mocna i bardzo emocjonalna to słowa, których użyłbym do opisania tej lektury. Fani Firefly Lane mogą chcieć sięgnąć po tę książkę, aby ponownie odwiedzić ulubione postacie, ale podobnie jak tamta opowieść, zaopatrzcie się w wiele chusteczek.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Reading My Love
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć