ebook Rok 1984 - audiobook
4.16 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 2415273) Ilość stron (szacowana): 412

Rok 1984 - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 11.96
Audiobook - najniższa cena: 13.36
wciąż za drogo?
13.36 zł Lub 12.02 zł
13.46 zł
-28% 14.95 zł Lub 13.46 zł
15.00 zł
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
15.20 zł
17.33 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (12)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Futurystyczna antyutopia angielskiego pisarza i publicysty George’a Orwella należy do ścisłego kanonu literatury światowej. W genialny i przejmujący sposób powieść obnaża istotę systemu totalitarnego, zarówno w tym, co dotyczy mechanizmów jego działania, jak i losu, jaki czeka w nim człowieka, czekającej go niemej tragedii wobec przewartościowania wszystkiego co ludzkie – uczuć, pragnień i prawdy. Bolesnym doświadczeniem, które zainspirowało Orwella, był kontakt z ludźmi Stalina w czasie wojny domowej w Hiszpanii. Jednak powieść ma charakter uniwersalny, kreuje na wzór fantastyki naukowej totalitarny porządek świata w fikcyjnej przyszłości, osadzając akcję powieści w Anglii, w której, w konsekwencji trzeciej wojny światowej, zapanowują rządy państwa dążącego do kontroli wszystkich przejawów życia publicznego i prywatnego.

O ponadczasowym znaczeniu powieści Orwella świadczy nie tylko fakt, że stała się inspiracją dla wielu pisarzy, naukowców czy filmowców, ale przede wszystkim, że wiele sformułowanych w niej pojęć – na przykład Wielki Brat, nowomowa czy nieosoba – przeniknęło do języka potocznego i świadomości powszechnej. W znakomitej interpretacji Andrzeja Wasilewskiego, literacka antyutopia George’a Orwella staje nam przed oczyma w całej swojej dramaturgii i grozie. Niezwykły talent aktorski lektora kreuje jak żywych bohaterów powieści, buduje klimat, przenosi nas do świata wielkiej literatury. Lektura dla szkół średnich.

Audiobooka wysłuchasz w doskonałej interpretacji Andrzeja Wasilewskiego lub Krzysztofa Gosztyły.

Rok 1984 - audiobook od George Orwell możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć