ebook Obca kobieta
4.03 / 5.00 (liczba ocen: 222)

Obca kobieta
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 12.80
Audiobook - najniższa cena: 35.81
12.80 zł
27.19 zł Lub 24.47 zł
31.99 zł Lub 28.79 zł
23.99 zł
27.17 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

„Obca kobieta” to niezwykle aktualna, poruszająca powieść o blaskach i cieniach współczesnego macierzyństwa. Magdalena Majcher, jedna z najpopularniejszych autorek powieści obyczajowych, na nowo definiuje pojęcie słowa „matka” oraz mistrzowsko gra na czytelniczych emocjach, przekładając na karty książki swoją wyjątkową wrażliwość i empatię.

Weronika ma pewien mroczny sekret, który zdeterminował całe jej życie. Pod maską spokojnej bibliotekarki ukrywa błędy i grzechy młodości. Nie planowała dzieci. Uważała, że nie nadaje się na matkę, ale los zdecydował za nią, stawiając na jej drodze Huberta i jego córkę Oliwię. Dziewięć lat później Hubert znajduje inny obiekt swych uczuć. Weronika z dnia na dzień staje się dla Oliwii tym, kim właściwie zawsze była – obcą kobietą. A może jednak nie? Może wcale nie trzeba urodzić, żeby zostać matką?

Rekomendacje e-booka Obca kobieta: 

"Główna bohaterka „Obcej kobiety” rozstaje się ze swoim wieloletnim partnerem, którego dziecko z poprzedniego związku wychowywała przez lata jak swoje. Jak ocalić tę matczyną miłość? Jak zawalczyć o prawo do wzajemnej relacji? Jak pokonać przeciwieństwa, by nie stracić bezcennej więzi? Przekonacie się, czytając z zapartym tchem tę przejmującą i wzruszającą powieść. Jestem pewna, że pozostanie na długo w waszym sercu, a słowo „matka” już na zawsze będzie miało wiele znaczeń." - Agata Młynarska

"Magdalena Majcher po raz kolejny odważnie dotyka trudnych tematów, skłania do refleksji i porusza serca czytelników. To powieść z cyklu tych, które wstrząsają i na długo zostają w pamięci. Polecam serdecznie!" - Magdalena Kordel

O e-booku Obca kobieta blogerzy napisali: 

Obca kobieta to emocjonująca powieść, która sprawia, że łamie się serce, ale jednocześnie daje też nadzieję, że można walczyć i wygrać. Historia bardzo dobrze przemyślana. Bohaterowie prawdziwi. Tacy, którzy mają wady i zalety. Polecam z całego serca! - Martyna Pokrzywa - Zaczytana Majka

Magdalena Majcher po raz kolejny stworzyła powieść, która nie tylko wzrusza, ale także zmusza czytelników do głębokich refleksji. Czyta się tę książkę niezwykle sprawnie a jednak wywołuje ona tyle emocji, że niekiedy musiałam odłożyć ją na chwilę by złapać oddech i po chwili powrócić do niej, bo musiałam wiedzieć co wydarzy się dalej. - Monika Lewandowska - Kocham cię, moje życie 

Obca kobieta od Magdalena Majcher możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Główną bohaterką książki Obca kobieta jest Weronika, spokojna bibliotekarka, która dziewięć lat temu podjęła decyzję o wejściu w związek z mężczyzną, samotnie wychowującym roczną córkę. Pomimo, że Weronika nie planowała wtedy dzieci, Oliwka niemal od samego początku skradła jej serce. Kobieta z wielkim zaangażowaniem i miłością zajmowała się swoją małą pasierbicą aż pewnego dnia Hubert oświadczył jej, że odchodzi. Z dnia na dzień życie Weroniki wywróciło się do góry nogami. W jednej chwili z matki stała się dla dziewczynki obcą kobietą, bez prawa do kontaktu z dzieckiem. Czy trzeba urodzić by być matką? Czy błędy przeszłości determinują to, jakim rodzicem jesteśmy po latach?

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło, a co jednak trochę mniej…

Ona była jedyną matką, jaką znała. On postanowił ją wymazać z życia swojej córki.

Sięgając po tę książkę i znając poprzednie powieści Magdaleny Majcher wiedziałam, że będzie to niezwykle mocna i emocjonalnie trudna historia. Autorka udowodniła po raz kolejny, że nie boi się ważnych społecznie i trudnych tematów. Tym razem jest to walka o dziecko a przede wszystkim o jego dobro. Czy faktycznie matką może być tylko kobieta, która to dziecko urodziła? Czy może być matką kobieta, która porzuciła swoje dziecko? Ja ze swojego doświadczenia wiem, że biologia zdecydowanie nie jest tu decydującą kwestią.

Najbardziej przejmujące w tej publikacji, jest to, że ta powieść jest do granic prawdziwa. Realizm tej historii, czuć od pierwszych aż po ostatnie jej strony. Pani Magdalena kolejny raz opowiada historię jakby stojąc z boku. W pełni oddając ją swoim bohaterom. Ich przeżyciom, doświadczeniom.

Bardzo podobało mi się podzielenie narracji tej książki na dwie ramy czasowe. W pierwszej poznajemy aktualne wydarzenia od momentu, w którym partner Weroniki oświadcza jej, że odchodzi i kobieta musi zniknąć z życia jego i córki. Druga natomiast stanowi początek relacji i rozwój związku Weroniki z jej partnerem i zapis ich rodzinnej codzienności. Dzięki temu zabiegowi czytelnik otrzymuje szeroki obraz sytuacji, w której znajduje się Weronika i Oliwka.

Bo tak naprawdę w tej historii to właśnie dziesięcioletnia Oliwka jest najważniejszą postacią i to ona płaci największą cenę za zachowanie Huberta.

Podsumowując: Magdalena Majcher po raz kolejny stworzyła powieść, która nie tylko wzrusza, ale także zmusza czytelników do głębokich refleksji. Czyta się tę książkę niezwykle sprawnie a jednak wywołuje ona tyle emocji, że niekiedy musiałam odłożyć ją na chwilę by złapać oddech i po chwili powrócić do niej, bo musiałam wiedzieć co wydarzy się dalej. Jestem też pewna, że ta historia zostanie ze mną na dłużej, możliwe, że nawet na zawsze.

Komu polecam?

Obca kobieta to pozycja dla wielbicieli twórczości Magdaleny Majcher. Znajdziecie w tej powieści wszystko to, co jest niezwykle myślę charakterystyczne dla tej autorki. Trudny i ważny społecznie temat, emocje, pełnokrwistych bohaterów i co najważniejsze wydarzenia, które zostaną z Wami na długo i które skłonią Was do niejednej refleksji.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Kocham Cię, moje życie
Obca kobieta to powieść pełna przeróżnych emocji, które towarzyszą nam już od samego początku. Autorka w bardzo przemyślany i trafny sposób prowadzi fabułę i narrację. Powoli wprowadza elementy zaskoczenia, które mają za zadanie angażować czytelnika, aby utożsamiał się z główną bohaterką. Przedstawienie skrajnych postaci oraz dwóch przedziałów czasowych, które ukazują to jak ich podejścia do życia się zmieniły - zrobiło to na mnie ogromne wrażenie.

Hubert został ukazany niby jako negatywna postać. Napisałam "niby", bo ja go tak nie odebrałam. Był to mężczyzna z problemami, pełen własnych rozterek, więc nie myślał racjonalnie. Będąc tak zawziętym nie brał pod uwagę faktu, że sam najmocniej krzywdził swoją córkę. Weronika z kolei na przestrzeni rozwijania się fabuły rozkwitła i pod koniec była pewną siebie kobietą, która zamknęła za sobą drzwi do przeszłości, a druga sprawa - walczyła o córkę jak lwica.

Magdalena Majcher przedstawiła historię, która z pewnością mogła mieć miejsce w prawdziwym życiu. My nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego ile ludzkich tragedii jest w stanie się wydarzyć w ciągu jednego dnia. Modlimy się w duchu, aby nasz dzień był dobry i bez przykrych niespodzianek. Jednak czasem los bywa przewrotny i taka też jest powieść Magdaleny Majcher. Pokazuje to, że wiele takich historii mniej lub bardziej podobnych dzieje się tuż obok nas. Być może za rogiem na sąsiedniej ulicy. Jest coś pięknego w tym wszystkim... To że zawsze mamy szansę i warto jest walczyć, tak jak Weronika o swoją córkę.

Obca kobieta to emocjonująca powieść, która sprawia, że łamie się serce, ale jednocześnie daje też nadzieję, że można walczyć i wygrać. Historia bardzo dobrze przemyślana. Bohaterowie prawdziwi. Tacy, którzy mają wady i zalety. Polecam z całego serca!

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Zaczytana Majka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć