ebook Ciało
3.08 / 5.00 (liczba ocen: 261)

Ciało
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.03
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
25.00 zł
26.32 zł Lub 23.69 zł
32.90 zł
32.90 zł
23.03 zł
24.77 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Nowe, poprawione i zmienione wydanie powieści, która w 2017 roku ukazała się pod pseudonimem Iga Horn.

Co łączy potworne znalezisko z wiedeńskiej plaży i ludzką skórę wyłowioną przed laty z Wisły w Krakowie? Czy Paulina Weber, historyczka interesująca się tematyką okrucieństwa w sztuce, i Henryk Mach, wzięty specjalista od psychopatów, powstrzymają falę przerażających zbrodni?

Koniec lata. Na Gänsehäufel, plaży nad Dunajem, odpoczywają całe rodziny. Kąpiący się młodzi ludzie zauważają w wodzie dziwny przedmiot. Po bliższych oględzinach okazuje się, że jest to ludzka skóra. Paulina Weber, historyczka sztuki na uniwersytecie w Wiedniu, interesuje się tematyką okrucieństwa w sztuce. Jej były mąż, policjant Max Haas, przypomina sobie sprawę sprzed 15 lat, kiedy to w Polsce wyłowiono z Wisły skórę zdjętą z ciała młodej dziewczyny. Wiedeńska komenda prosi o konsultacje analityka z Krakowa, Henryka Macha, okrzykniętego specjalistą od psychopatów. Paulina jest zafascynowana Machem, człowiekiem o niezwykłej inteligencji i wrażliwości na granicy neurozy.

Weber niespodziewanie otrzymuje e-mail z cytatem z Baudelaire’a i zdjęciem wyłowionej przez policję ludzkiej nogi. A to dopiero początek makabrycznego ciągu wydarzeń…

O e-booku Ciało blogerzy napisali: 

Kryminał to nie tylko zbrodnia, to również zagadka, której rozwiązywanie dostarcza nam dodatkowych emocji. A tych w książce Agnieszki Krawczyk nie brakowało. Nie brakowało również odniesień do sztuki, co jeszcze bardziej dodaje tej powieści wartości. - Tomasz kosik - Czyt-NIK

Ciało od Agnieszka Krawczyk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Dotychczas miałem przyjemność poznać obyczajową stronę twórczości Agnieszki Krawczyk. Teraz gdy sięgnąłem po Ciało poznałem kryminalne oblicze pisarki. I muszę przyznać, że ta sztuka autorce się udała.

Nie tylko poprzez nawiązanie do sztuki, lecz również ze względu na zawiązanie zawiłej i intrygującej intrygi. Autorka doskonale połączyła tematykę sztuki z kryminałem.

A wszystko rozpoczyna się pod koniec lata, gdy na plaży nad Dunajem odnaleziono ludzką skórę. Trzeba przyznać, że to nietypowe znalezisko wstrząsnęło plażowiczami wypoczywającymi na Gansehaufel. Wydarzenie to zainteresowało Paulinę Weber, historyczkę sztuki na wiedeńskim uniwersytecie. Kobieta od lat interesuje się tematyką okrucieństwa w sztuce.

Wydarzenie to przypomina sytuację sprzed piętnastu lat. Były mąż Pauliny, Max Haas powraca wspomnieniami do sprawy, gdy z Wisły wyłowiono skórę zdjętą z ciała młodej kobiety. Czy te obie sprawy mogą się ze sobą łączyć?

Na prośbę wiedeńskiej policji do akcji wkracza Henryk Mach, specjalista zajmujący się psychopatycznymi zbrodniami. Kolejnym elementem podgrzewającym atmosferę jest otrzymanie przez Webera maila z zdjęciem wyłowionej nogi. Fotografia ta opatrzona została cytatem z Baudelaire’a.

Agnieszka Krawczyk wprowadziła dreszczyk niepewności związanej z finałem prowadzonej sprawy. Nie ukrywam, że nie prędko wpadłem na właściwy trop. A gdy już w końcowej scenie wszystkie sznurki zawiązały całościowy obraz fabuły byłem pełen podziwu, co do pomysłowości autorki w stworzeniu tej historii.

Kryminał to nie tylko zbrodnia, to również zagadka, której rozwiązywanie dostarcza nam dodatkowych emocji. A tych w książce Agnieszki Krawczyk nie brakowało. Nie brakowało również odniesień do sztuki, co jeszcze bardziej dodaje tej powieści wartości.

Autorka wykazała się nie tylko pomysłowością w skonstruowaniu makabrycznej zbrodni, lecz również dbałością o każdy szczegół zarysowanej historii. Ciało to kryminał, który polecam miłośnikom gatunku. Warto po niego sięgnąć i poczuć ciarki na całym ciele.

Ciało to wznowione i poprawione wydanie powieści, którą w 2017 roku autorka wydała pod pseudonimem Iga Horn. Żywię nadzieję, że Pani Agnieszka jeszcze nie raz uraczy nas kolejną powieścią kryminalną.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć