ebook Szkoła twórczego pisania. Jak zostać autorem bestsellerowych powieści
2.67 / 5.00 (liczba ocen: 13) Ilość stron (szacowana): 176

Szkoła twórczego pisania. Jak zostać autorem bestsellerowych powieści
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 16.45
wciąż za drogo?
26.32 zł Lub 23.69 zł
32.90 zł
32.90 zł Lub 29.61 zł
16.45 zł
-37% 16.45 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane
  • Co sprawia, że książka staje się literackim przebojem?
  • Jak napisać książkę, w której zakochają się czytelnicy?
  • Czy istnieje przepis na bestseller?
Geniusz to wynik 1% natchnienia i 99 % wypocenia
Thomas Alva Edison

Napisać powieść jest łatwo. Jednak napisać dobrą powieść - to już zupełnie inna sprawa. Jeśli pragniesz, by Twoje dzieła nareszcie opuściły szufladę biurka lub katalog o nazwie "prywatne, nie czytać", musisz się do tego odpowiednio przygotować. Sam talent, nawet doprawiony twórczą weną, niestety nie wystarczy. Warunkiem niezłego pisarstwa jest doskonałe opanowanie rzemiosła, na które składa się znajomość mechanizmów rządzących światem dzieła literackiego oraz twórcze posługiwanie się językiem.

Z pewnością nie dziwi Cię fakt, że aktorzy, tancerze, graficy doskonalą swoje umiejętności w szkołach i na warsztatach artystycznych. Czemu więc nie kształcić talentów pisarskich? Kreatywne pisanie jest dziedziną niezwykle popularną w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej. "A co z natchnieniem?" - pomyślisz. Otóż, o ile można wyobrazić sobie wiersz powstały pod wpływem nagłej iluminacji, to 500-stronicowa powieść musi być owocem systematycznej pracy.

Nim zaczniesz pisać swoją najlepszą książkę, zapoznaj się ze wskazówkami zawartymi w tym poradniku. Nauczysz się konstruować wiarygodnych bohaterów, tworzyć wciągające fabuły, pisać wartkie dialogi i posługiwać się językiem zmysłów. Dowiesz się także, jak wydawać i promować Twoje dzieło. Odkryjesz, że pisarstwo nie polega na ciągłym zmaganiu się z Muzą. Liczne ćwiczenia z kreatywnego pisania mogą stać się pretekstem do dobrej zabawy, a nawet terapii. A zatem - pisarze do piór!

Zdjęcia do pobrania z ftp

 


blog autorki: poradnikpisania.wordpress.com


Szkoła twórczego pisania. Jak zostać autorem bestsellerowych powieści od Joanna Wrycza-Bekier możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Książka niewarta zakupu. Niestety. Pani Joanna Wrycz-Bakier (autorka książki) prowadzi blog "Poradnik pisania". Jest to bardzo ciekawy blog, na który często zaglądam i który bardzo polecam. Ucieszyłam się widząc, że pani Joanna wydała również książkę o twórczym pisaniu i bez chwili wątpliwości ją kupiłam. Z żalem muszę stwierdzić, że książka jest kopią bloga. Nie ma w niej żadnych dodatkowych treści, nic czego bym już wcześniej nie przeczytała na darmowym blogu autorki, poza obszernym zbiorem ćwiczeń (przydatnym, jeśli ktoś prowadzi warsztaty twórczego pisania albo ma dużo wolnego czasu i nie wie co z nim zrobić) i licznymi fragmentami powieści, przytoczonymi dla przykładu (każdy rozdział kończy się sekcją "Uczmy się od mistrzów"). Dlatego nie polecam zakupu książki, za to bardzo zachęcam do zajrzenia na blog "Poradnik pisania".

  • Awatar

    Zbiór banalnych porad, wielokrotnie powtarzanych w innych tego typu poradnikach. Nic nowego, nic odkrywczego... Ale ja ogólnie nie jestem fanką tego typu poradników.

Warto zerknąć