Przigody ôd Alicyje we Kraju Dziwōw - audiobook
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Przigody ôd Alicyje we Kraju Dziwōw - audiobook
audiobook (mp3)

Audiobook - najniższa cena: 24.90
wciąż za drogo?
24.90 zł
24.90 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Klasyka światowej literatury po śląsku - dla dzieci i dorosłych - przetłumaczona z angielskiego na śląski przez Grzegorza Kulika.

Nowe tłumaczenie Grzegorza Kulika wypełnia kolejną lukę. Pokazuje, że po śląsku można myśleć i mówić o sprawach abstrakcyjnych, można budować metafory, można opisywać świat czarodziejski i zaczarowany. Kolejne tłumaczenia charakteryzuje coraz bogatsze słownictwo, synonimika, subtelniejsze są struktury syntaktyczne. „Przigody ôd Alicyje we Kraju Dziwōw” to lektura dla śląskojęzycznych fanów powieści i czarodziejskich opowieści, filozoficznych opowiastek i wierszowanych refleksji. - prof. Jolanta Tambor

„Alicyjo niy widziała nic moc niyôbyczajnego ani w tym, iże Krōlik pedzioł do siebie: „O niy! O niy! Byda niyskorny!” (jak potym sie to spōmniała, to spōmiarkowała, iże winna sie udziwić, ale w tym mōmyńcie zdowało jij sie to blank naturalne). (...) Gorko ôd ciekawości poleciała za nim bez pole i na szczyńście doleciała na czas, żeby go ôboczyć wskakować do srogij krōlikowyj nory pod żywym potym.
Za chwila Alicyjo skoczyła za nim i ani niy miarkowała, jakim cudym ôna wyjdzie nazod.”

Śląska wersja audiobooka "Alicja w krainie dziwów" czytana po śląsku przez Annę Bączek-Lieber.

Przigody ôd Alicyje we Kraju Dziwōw od Lewis Carroll możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć