ebook Polowanie na małego szczupaka
4.4 / 5.00 (liczba ocen: 1626) Ilość stron (szacowana): 340

Polowanie na małego szczupaka
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 19.40
wciąż za drogo?
26.97 złpremium: 17.40 zł Lub 17.40 zł
19.40 zł Lub 17.46 zł
29.00 zł
29.00 zł Lub 26.10 zł
19.90 zł
25.84 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)

Wciągająca jak lapońskie bagno powieść pełna czarów i zabobonów, w której realne miesza się z nadprzyrodzonym, chyłki jeżdżą na tylnym siedzeniu samochodu, wodniki grają z ludźmi w karty, a paskudy wchodzą w człowieka, żeby się najeść. „Polowanie na małego szczupaka” (ebook w formacie epub i kindle mobi) to prawdziwa uczta dla wielbicieli beletrystyki, lubiących odkrywać nowe literackie światy.

Laponia Wschodnia to teren, na którym rozciągają się same bagna, mieszkańcy mówią lokalną odmianą fińskiego i dokąd nie ma po co podróżować. To część Finlandii, w której przestają działać telefony i ubezpieczenie na życie. Stąd pochodzi Elina, która co roku przed osiemnastym czerwca musi wyłowić szczupaka ze stawu Oś. Od tego zależy jej życie. Tym razem wszystko idzie nie tak, jak zaplanowała. Czas ucieka, a szczupak wciąż pływa wolno. Do tego Elina podejrzana jest o morderstwo, więc jej tropem podąża policjantka Janatuinen…

O e-booku Polowanie na małego szczupaka blogerzynapisali:

Czytajcie Polowanie na małego szczupaka i dajcie się zatopić w magicznym lapońskim bagnisku pełnym stworów, w książce o czarach, dziwach i o nas samych. Opowieści o zmaganiu człowieka z żywiołem, naszym własnym losem i popełnionymi błędami. - Marta Pyznar - Cuddle up with a good book

Polowanie na małego szczupaka od Juhani Karila możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Polowanie na małego szczupaka fińskiego pisarza Juhaniego Karili to doskonała i szalona, trochę surrealistyczna powieść, która zachwyciła mnie swoją baśniowością, opisami przyrody, językiem, niewymuszonym poczuciem humoru. Jej lektura była dla mnie wielką przyjemnością.

Powieść opowiada o Elinie, młodej dziewczynie, która pochodzi ze z wschodniej Laponii i która z jakiegoś powodu co roku musi wracać w swoje rodzinne strony, aby złapać szczupaka. Od tego zależy jej życie. Jednak w tym roku polowanie idzie nie tak jak zaplanowała dziewczyna.

Pisarz osadził akcję swojej powieści na lapońskich bagnach, które zapełnił demonami, upiorami, duchami i stworami, wyciągniętych z wierzeń i demonologii fińskiej. Zaskakująca jest sielskość i swojskość która panuje między mieszkańcami a często koszmarnymi stworzeniami, które ich nawiedzają i mieszkają obok nich.

Muszę wspomnieć o języku powieści i tłumaczu Sebastianie Musielaku, który brawurowo przełożył napisaną gwarą powieść na język polski. W polskim przekładzie bohaterowie mazurzą, mówią po kaszubsku i pięknie przeklinają.

Polowanie na małego szczupaka dla mnie jest powieścią o sile słowa. Autor sięga do baśniowości i mitów, by pokazać czytelnikowi jaką siłę i energię posiada słowo. Może tworzyć, ale i niszczyć. Dać życie i je zabrać. Może stworzyć świat. To opowieść o tym, że każde wypowiedziane przez nas słowo może być dla nas błogosławieństwem, ale i przekleństwem. Karila zastanawia się również czym jest przekleństwo, do czego może nas doprowadzić i jak możemy się go pozbyć.

Czytajcie Polowanie na małego szczupaka i dajcie się zatopić w magicznym lapońskim bagnisku pełnym stworów, w książce o czarach, dziwach i o nas samych. Opowieści o zmaganiu człowieka z żywiołem, naszym własnym losem i popełnionymi błędami.
Gorąco polecam.

Ocena: 6/6
©Cuddle up with a good book
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć