ebook Blondynka
3.98 / 5.00 (liczba ocen: 11229)

Blondynka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 22.95
wciąż za drogo?
42.69 złpremium: 27.54 zł Lub 27.54 zł
33.05 zł
36.72 zł Lub 33.05 zł
45.90 zł
45.90 zł Lub 41.31 zł
22.95 zł
32.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Ikona seksapilu, jedna z największych gwiazd kina, niespełniona romantyczka, postać kultowa, którą kochały miliony, a która sama przez całe życie tęskniła za miłością. Oto odważna i bezkompromisowa opowieść o Normie Jeane Baker – kobiecie, z której kultura Hollywood zrobiła produkt. Joyce Carol Oates – jedna z kandydatek do Nagrody Nobla – przedstawia historię narodzin i upadku najbardziej błyskotliwej kariery w światowej kinematografii.

W jednym ze swoich najbardziej ambitnych dzieł Joyce Carol Oates odważnie przedstawia wewnętrzne, poetyckie i duchowe życie Normy Jeane Baker – dziecka, kobiety, nieszczęśliwej celebrytki i idealizowanej blondynki, którą świat poznał jako Marilyn Monroe.
Jej życie było naznaczone dramatami, smutkiem i żalem. Oraz ogromną tęsknotą za uczuciem. Lgnęła do mężczyzn, szukała miłości, wchodziła w trudne, niszczące związki. Jej życie dalekie było od bajki rodem ze srebrnego ekranu. Była boginią dla tłumów, a tak naprawdę nieustannie szukała akceptacji, piękna i miłości.

Zaskakująco intymnym i bogatym głosem Norma Jeane opowiada własną historię kultowej amerykańskiej artystki – mocno skonfliktowanej i zdeterminowanej – która w pewnej chwili się zagubiła. To poruszający obraz kultury zahipnotyzowanej przez własne mity, a także niepewnej rzeczywistości kruchych żywotów, które kultura ta pochwyciła w swój drapieżny uścisk.

„Blondynka” (ebook w formacie epub i kindle mobi) to monumentalna epopeja, która jest hołdem dla nieuchwytnej magii i zniszczenia, które stały za kulisami powstania wielkiej amerykańskiej gwiazdy XX wieku.

Blondynka od Joyce Carol Oates możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć