ebook Gadka. W sześćdziesiąt języków dookoła Europy
3.92 / 5.00 (liczba ocen: 3119)

Gadka. W sześćdziesiąt języków dookoła Europy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 26.54
wciąż za drogo?
34.41 złpremium: 22.20 zł Lub 22.20 zł
26.54 zł Lub 23.89 zł
26.64 zł
33.31 zł Lub 29.98 zł
29.38 zł
30.34 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)

Autor słynnej „Babel” – miłośnik języków i poliglota – o swoim najnowszym tomie pisze tak: „Dziesiątki języków Europy kryją frapujące opowieści. W tej książce postanowiłem opowiedzieć sześćdziesiąt najlepszych”. Przed nami frapująca podróż, która wiedzie przez sześćdziesiąt odległych od siebie krajów i językowych historii.

Z „Gadki" dowiemy się, jak to jest, że francuskim, na pozór tak dojrzałym, w gruncie rzeczy rządzi obsesja na punkcie matki. Odkryjemy, dlaczego hiszpański brzmi jak pistolet maszynowy. A jeśli sądziliśmy, że niemiecki rozprzestrzeniał się po Europie, kładąc ludziom nóż na gardle, przygotujmy się na niespodziankę.

Wyruszymy jeszcze dalej, żeby zbadać osobliwie demokratyczną naturę norweskiego, skłonność niderlandzkiego do przekraczania granic płciowych, krwawe boje toczone o grekę i językowe sieroctwo na Bałkanach. A już najdalej od uczęszczanych szlaków wasz przewodnik wskaże wam prastare rodzinne klejnoty litewskiego, snobizm łużyckiego i zagadkowe zwyczaje baskijskiego. I wierzcie lub nie, ale niektóre z najbardziej niesamowitych opowieści językowych w Europie czekają na odkrycie u samych wrót Wielkiej Brytanii – jakby nie z tego świata, a zarazem jak zza miedzy – w językach celtyckich oraz shelta i anglo-romani. A ponieważ Gaston Dorren od jakiegoś czasu uczy się także polskiego, w książce znajduje się tekst napisany specjalnie do niniejszego wydania „Gadki”.

Gadka. W sześćdziesiąt języków dookoła Europy od Gaston Dorren możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć