ebook Zapaść. Reportaże z mniejszych miast - audiobook
3.62 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 1163) Ilość stron (szacowana): 208

Zapaść. Reportaże z mniejszych miast - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 27.72
Audiobook - najniższa cena: 30.98
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
30.98 zł Lub 27.88 zł
35.91 zł Lub 32.32 zł
39.90 zł
39.90 zł
30.98 zł
31.03 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

„Marek Szymaniak – autor książki «Urobieni. Reportaże o pracy» – wreszcie oddaje głos Polsce mniejszych miast: piętnasto-, trzydziesto-, czterdziestotysięcznych. Bez takich książek politycy i warszawscy publicyści byliby jak dzieci we mgle” – Grzegorz Sroczyński, Gazeta.pl

Według Polskiej Akademii Nauk niemal połowie z dwustu pięćdziesięciu pięciu średnich miast w Polsce grozi społeczno-ekonomiczna zapaść.
– Wyludnienie, – upadający przemysł, – bezrobocie, – problemy mieszkaniowe, – utrudniony dostęp do ochrony zdrowia, smog, – układy polityczne, – coraz starsi mieszkańcy.

Marek Szymaniak, autor książki „Urobieni. Reportaże o pracy”, próbuje ustalić, co jest przyczyną tak fatalnej sytuacji, a o szczerą odpowiedź prosi tych, którym kryzys zagraża najbardziej.

Podczas podróży po Polsce spotyka się z mieszkańcami i miejskimi aktywistami, rozmawia z samorządowcami, oficjalne statystyki zestawia z rzeczywistością. Nie boi się stawiać trudnych pytań, nie ocenia, ale nie zadowala się też ogólnikowymi diagnozami oderwanymi od lokalnych problemów.
Szukając odpowiedzi, uważnie wsłuchuje się w głosy tych, którzy wyjechali, jak również tych, którzy pomimo ciężkiej sytuacji postanowili zostać. Z reporterską wnikliwością opisuje zastaną rzeczywistość, tworząc realistyczny portret Polski mniejszych miast i ich mieszkańców.

Audiobooka wysłuchasz w doskonałej interpretacji Mikołaja Jodlińskiego.

Zapaść. Reportaże z mniejszych miast - audiobook od Marek Szymaniak możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć