ebook Przeciw diabłom i infamisom. Przypadki starościca Wolskiego
3.91 / 5.00 (liczba ocen: 35) Ilość stron (szacowana): 464

Przeciw diabłom i infamisom. Przypadki starościca Wolskiego
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Wydawnictwo MG
Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 27.79
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
27.79 zł Lub 25.01 zł
28.73 zł
39.90 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
27.84 zł
27.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Najpierw potyka się z infamisem. Potem z okrutnym Diabłem Stadnickim ma sprawę. Uśmierza zabijaków, łowi opryszków, karze morderców, zmaga się z bezprawiem, nadużyciami, występuje przeciw krzywdzie. Zwycięża i ponosi klęski, pada na duchu, nieraz przywiedziony jest do rozpaczy. Czasem odgrywa rolę pierwszorzędną, czasem pojawia się tylko na chwilę, by potem znowu ukryć się w cieniu. Oto mój bohater: Piotr Wolski, starościc…

Józef Hen

Czy XVII-wieczna Rzeczpospolita była sprawiedliwa? Czy szlachta na swoich włościach mogła czynić, co jej się podoba? Jak działało prawo za Zygmunta III Wazy, kto bronił słabszych?

Piękne, pełne wyobraźni opowiadania awanturnicze – wzięte z prawdziwych historii spisanych w ówczesnych aktach sądowych – o jurydycznym starościcu Wolskim, które oprócz jego przygód i zmagania się ze złem dają nam całkiem poważny ogląd życia społecznego i prawnego wieku XVII.

Przeciw diabłom i infamisom. Przypadki starościca Wolskiego od Józef Hen możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć