ebook Ziemia nieświęta
3.69 / 5.00 (liczba ocen: 828)

Ziemia nieświęta
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 27.90
wciąż za drogo?
empik#EMPIK GO BOOK
empik#EMPIK GO BOOK
33.48 złpremium: 21.60 zł Lub 21.60 zł
27.90 zł Lub 25.11 zł
30.60 zł
36.00 zł
36.00 zł Lub 32.40 zł
28.00 zł
28.98 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Bardzo udane połączenie mrocznego thrillera i SF o podróżach w czasie w realiach alternatywnego świata. „Istnieją pisarze fantastyki, dobrzy pisarze fantastyki i istnieje Lavie Tidhar. Autor powieści «Ziemia nieświęta» szuka materiału w innych gatunkach literatury i w ruinach pozostawionych przez stulecia, by stworzyć coś mrocznego i absolutnie niepowtarzalnego. Nie ma na świecie drugiego podobnego autora. «Ziemia nieświęta» zachwyca i wprawia w oszołomienie” – Ian McDonald, autor książek „Rzeka bogów” i „Luna: Wilcza pełnia”

Gdy autor pulpowych powieści kryminalnych Lior Tirosh wraca do ojczyzny, przekonuje się, że wiele się tam zmieniło. Palestyna – żydowskie państwo powstałe w początkach XX wieku na pograniczu Kenii i Ugandy – buduje potężny mur, mający odgrodzić ją od afrykańskich uchodźców. W stolicy, Ararat City, dochodzi do gwałtownych napięć społecznych i zamieszek...

Szukając zaginionej siostrzenicy, pisarz zostaje wplątany w serię tajemniczych zbrodni, w wyniku czego zaczynają go ścigać bezlitośni agenci państwowej służby bezpieczeństwa. Równocześnie Lior odkrywa groźny spisek i prawdę o naturze rzeczywistości, która go otacza. Możliwe, że istnieje więcej niż jedna Palestyna, a bariery między światami zaczynają pękać…

O e-booku Ziemia nieświęta blogerzy napisali: 

Ziemia nieświęta to interesujący thriller osadzony w klimatach science fiction, wykorzystujący motyw alternatywnych rzeczywistości. Autor pokazuje w książce jak wyglądałaby historia Żydów, których nie dotknąłby Holocaust i gdyby stworzyli własne państwo w Afryce. - Łukasz Marciniak - Świat fantasy 

Ziemia nieświęta od Lavie Tidhar możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Ziemia nieświęta jest napisana lekkim językiem, czyta się bardzo dobrze i trudno się temu dziwić. W końcu mamy tutaj do czynienia z interesującym thrillerem osadzonym w klimatach science fiction. Autor bazuje na popularnym motywie alternatywnych rzeczywistości, a inspiracją do tego była pewna opowieść zasłyszana w dzieciństwie. Mowa o nieudanej ekspedycji do Uasin Gishu, ziem leżących wówczas w granicach Brytyjskiej Afryki Wschodniej, zorganizowanej przez Theodora Herzla, której celem było sprawdzenie terenów gdzie mogłoby powstać państwo żydowskie. Obecnie to tylko ciekawostka, ale w powieści na terytorium graniczącym z Ugandą osiedlili się Żydzi, którzy wznoszą w książce mur przed plemionami Masajów.

W takiej dość niecodziennej rzeczywistości autor osadził fabułę swojej powieści. Z początku śledzimy losy Liora Tirosha i z jego perspektywy poznajemy jak wygląda ta rzeczywistość. Z czasem jednak zaczynają się dziać dziwne i niepokojące rzeczy oraz poznajemy punkty widzenia innych bohaterów. Dzięki nim dowiadujemy się wielu nowych faktów na temat innych światów, możliwości przemieszczania się między nimi i zagrożeń. Z jednej strony Tidhar wykorzystuje motyw alternatywnych rzeczywistości i zacierania się granic między nimi do zastanowienia się nad Żydami, których nie dotknął Holocaust i którzy znaleźli nowy dom w Afryce. Pochyla się nad ich historią i rozdrapuje stare rany i krzywdy. Z drugiej zaś strony jest to thriller z elementami science fiction z wartką akcją, w którym główny bohater jest pulpowym pisarzem. Co ciekawe Lior Tirosh to takie alter ego Laviego Tidhara, co sam autor podkreśla na końcu książki i co dodaje całości dodatkowego uroku.

Ziemia nieświęta to interesujący thriller osadzony w klimatach science fiction, wykorzystujący motyw alternatywnych rzeczywistości. Autor pokazuje w książce jak wyglądałaby historia Żydów, których nie dotknąłby Holocaust i gdyby stworzyli własne państwo w Afryce.

Ocena: 5/6
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć