ebook Gomora. Pieniadze, władza i strach w polskim Kościele
3.77 / 5.00 (liczba ocen: 80)

Gomora. Pieniadze, władza i strach w polskim Kościele
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 22.74
Audiobook - najniższa cena: 22.74
wciąż za drogo?
-7% 22.74 zł Lub 20.47 zł
24.90 zł
34.99 zł Lub 31.49 zł
28.00 zł
28.63 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

Stanisław Obirek – teolog i były jezuita, oraz Artur Nowak – adwokat ofiar pedofilii i publicysta, przyglądają się z uwagą polskiemu Kościołowi. Analizują system w nim panujący w oparciu o insajderską wiedzy i dziesiątki rozmów z duchownymi oraz ludźmi Kościoła. Nieprzypadkowo nawiązują tytułem swojej książki do słynnej „Sodomy” Frederica Martela, bo podobnie jak on ujawniają mechanizmy charakterystyczne dla tej instytucji.

O książce „Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele”; autorzy: Stanisław Obirek, Artur Nowak; wydawnictwo: Agora [e-book do pobrania w formacie epub i kindle mobi]:

Zmieniają się księża, zmieniają się biskupi, a patologie w polskim Kościele pozostają. Nierozliczone przestępstwa, w tym pedofilia, brak kontroli nad finansami, arbitralność awansów, wykluczenie kobiet, feudalny model władzy, afery seksualne, skorumpowani biskupi, rozpusta, kolesiostwo, cynizm, związki z władzą, hipokryzja...
Przez media co i rusz przewijają się kolejne skandale, które pokazują, że hierarchowie mają na sumieniu bodaj wszystkie grzechy główne.

To system jest chory – taką tezę stawiają autorzy książki „Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele” (e-book w formacie epub i kndle mobi).

Stanisław Obirek – teolog i były jezuita oraz Artur Nowak – adwokat ofiar pedofilii i publicysta przyglądają się polskiemu Kościołowi z właściwą sobie przenikliwością, odwagą i znajomością tematu. Odpowiadają również przy okazji na pytanie, czy polski Kościół jest w ogóle zdolny do reform.

Gomora. Pieniadze, władza i strach w polskim Kościele od Artur Nowak, Stanisław Obirek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Książka pełna tajemnic polskiego Kościoła - Obirek i Nowak pokazują jak funkcjonuje Kościół w Polsce oraz czego się dopuszcza za naszymi plecami...

  • Awatar

    "Gomora. Pieniadze, władza i strach w polskim Kościele". Niestety, nie dowiedzialem sie więcej o grzechach KK w Polsce niż wczesniej zosatło opublikowane w innych mediach o pedofilii, itd. Ksiażka ma wmiezsane wątki o biskupach ameykańskich, austriackim coś tam o Watykanie. Generalnie słabiutkie, szkoda kasy i czasu.

Warto zerknąć