ebook Ku wolności. Niezwykła historia ucieczki przed koszmarem Holokaustu
4.08 / 5.00 (liczba ocen: 117) Ilość stron (szacowana): 296

Ku wolności. Niezwykła historia ucieczki przed koszmarem Holokaustu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 25.43
wciąż za drogo?
31.53 złpremium: 20.34 zł Lub 20.34 zł
-21% 25.43 zł Lub 22.89 zł
26.44 zł Lub 23.80 zł
33.90 zł
26.42 zł
27.24 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)

Epicka opowieść o odwadze, nadziei, człowieczeństwie i niezłomnej miłości.

Historia o niezwykłej odwadze, wytrwałości i miłości, która nie mogła pozostać przemilczana. - Heather Morris, autorka Tatuażysty z Auschwtitz.

Prawdziwa historia Mindli i jej męża Kubusia Horowitza artysty słynnego Cyrku Braci Staniewskich napisana przez nagradzaną i uznaną autorkę oraz dziennikarkę, Sue Smethurst, której mąż jest wnukiem bohaterów tej historii.

Mindla, próbując odnaleźć męża, którego wybuch wojny zastał poza Warszawą, zostaje aresztowana przez Rosjan w Białymstoku, a jej syn trafia do sowieckiego sierocińca.

Kubuś, który tymczasem wrócił do stolicy, dowiaduje się od teścia o jej wyjeździe i, gdy Niemcy zamykają cyrk, wyrusza na wschód, by odnaleźć swoją rodzinę.

Zaczyna się droga przez mękę

Autorka z niezwykłym pietyzmem opisuje gehennę podróży przez Związek Radziecki, Bliski Wschód i Afrykę do wymarzonej Australii. Ta absolutnie wyjątkowa, prawdziwa historia jest świadectwem tamtych potwornych czasów, a jednocześnie hołdem złożonym wszystkim tym, którym nie udało się przetrwać.

Ku wolności. Niezwykła historia ucieczki przed koszmarem Holokaustu od Sue Smethurst możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć