ebook Dylematy polskiego nacjonalizmu: Powrót do tradycji czy przebudowa narodowego ducha
3.47 / 5.00 (liczba ocen: 12) Ilość stron (szacowana): 416

Dylematy polskiego nacjonalizmu: Powrót do tradycji czy przebudowa narodowego ducha
ebook: pdf

E-book - najniższa cena: 31.11
wciąż za drogo?
41.85 złpremium: 27.00 zł Lub 27.00 zł
37.20 zł Lub 33.48 zł
45.00 zł
31.11 zł
37.18 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

Niniejsza książka jest gruntownym przeglądem bogatego zasobu myśli formacji nacjonalistycznych w Polsce okresu rządów sanacji, okupacji i tuż powojennego na szerokim tle porównawczym. Stanowi też pewien wkład zagadnienie metodologii badań nacjonalizmów. Omawia poglądy polskich nacjonalistów na podstawowe zagadnienia polityczno-ustrojowe, geopolityczne, narodowościowe, cywilizacyjne, gospodarcze, społeczne, a nawet historiozoficzne.

Główne pytanie zawarte w treści książki dotyczy tego, czy i w jakim stopniu polski nacjonalizm był adekwatny do ogromu wyzwań wynikających z niezwykle trudnej sytuacji geopolitycznej kraju zagrożonego przez imperializm niemiecki i sowiecki. Czy rozwiązania proponowane zarówno przez zwolenników idei „Katolickiego Narodu Polskiego”, jak i inne ugrupowania, a w szczególności neopogańską Zadrugę, opierały się na realnych przesłankach, oraz czy miały szanse na realizację i akceptację Polaków?

Dylematy polskiego nacjonalizmu: Powrót do tradycji czy przebudowa narodowego ducha od Bogumił Grott możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć