ebook Dylematy polskiego nacjonalizmu: Powrót do tradycji czy przebudowa narodowego ducha
3.47 / 5.00 (liczba ocen: 12) Ilość stron (szacowana): 416

Dylematy polskiego nacjonalizmu: Powrót do tradycji czy przebudowa narodowego ducha
ebook: pdf

E-book - najniższa cena: 31.11
wciąż za drogo?
41.85 złpremium: 27.00 zł Lub 27.00 zł
37.20 zł Lub 33.48 zł
45.00 zł
31.11 zł
-11% 32.93 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

Niniejsza książka jest gruntownym przeglądem bogatego zasobu myśli formacji nacjonalistycznych w Polsce okresu rządów sanacji, okupacji i tuż powojennego na szerokim tle porównawczym. Stanowi też pewien wkład zagadnienie metodologii badań nacjonalizmów. Omawia poglądy polskich nacjonalistów na podstawowe zagadnienia polityczno-ustrojowe, geopolityczne, narodowościowe, cywilizacyjne, gospodarcze, społeczne, a nawet historiozoficzne.

Główne pytanie zawarte w treści książki dotyczy tego, czy i w jakim stopniu polski nacjonalizm był adekwatny do ogromu wyzwań wynikających z niezwykle trudnej sytuacji geopolitycznej kraju zagrożonego przez imperializm niemiecki i sowiecki. Czy rozwiązania proponowane zarówno przez zwolenników idei „Katolickiego Narodu Polskiego”, jak i inne ugrupowania, a w szczególności neopogańską Zadrugę, opierały się na realnych przesłankach, oraz czy miały szanse na realizację i akceptację Polaków?

Dylematy polskiego nacjonalizmu: Powrót do tradycji czy przebudowa narodowego ducha od Bogumił Grott możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć