ebook Niedoskonały
3.67 / 5.00 (liczba ocen: 288) Ilość stron (szacowana): 193

Niedoskonały
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 22.90
Audiobook - najniższa cena: 27.90
wciąż za drogo?
empik#EMPIK GO BOOK
empik#EMPIK GO BOOK
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
22.90 zł
23.93 zł Lub 21.54 zł
23.90 złempikGO: 19.99 zł z Empik Go 19.99 zł
27.12 zł
23.93 zł
24.45 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Nowa rzeczywistość przerosła Simona. Mężczyzna zamknął się w domu, odgrodził się od świata, zerwał kontakty z przyjaciółmi. Został samotnikiem. Ból i wątpliwości dręczyły go jak bezwzględna bestia. Kiedy cierpienie stawało się nie do zniesienia, pomoc nadeszła z najmniej oczekiwanej strony. Majka… Kto by się tego spodziewał? Początkowa niechęć szybko przerodziła się w fascynację, erotyczne napięcie stało się nie do zniesienia.

Ale czy w życiu tych dwojga jest miejsce na szczęśliwe zakończenie? A może okrutna przeszłość wyrwie się jednak na światło dzienne i nadzieja na szczęście pryśnie jak bańka mydlana?

O e-booku Niedoskonały blogerzy napisali: 

Lżejsza warstwa przeplata się z trudniejszymi motywami, taki splot uwidacznia jak ulotne może być szczęście, ile znaczy przyjaźń oraz jak łatwo skupić się na sobie, nie zauważając problemów bliskich. Niedoskonały nie jest bajką dla dorosłych, chociaż można dostrzec pewne subtelne nawiązania, wplecione w fabułę, w ktorej nic nie dzieje się bez powodu. - katarzyna Pessel - Taki jest świat

Z Niedoskonałym nie można się nudzić, a sama lektura wciąga bez reszty. Szykujcie się na nieprzespaną noc! To, że tak bardzo przeżywałam powieść jest dla niej najlepszą rekomendacją. - Magdalena Jarząbek - Czytam w pociągu

Niedoskonały od Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Traumatyczne zakończenie pierwszej części (Nieosiągalny) nie pozostawiło złudzeń, że będzie kontynuacja historii dziejącej się przede wszystkim w królestwie Martagon. Po kilku miesiącach duet Nawara&Falkowska powrócił z powieścią Niedoskonały.

Simon po przejęciu na siebie ataku skierowanego na Olimpię ma poparzoną rękę i szyję kwasem. Zamyka się kompletnie na świat, nic go nie cieszy, przestaje dbać o siebie. Pogłębia się w depresji, na co nie może już patrzeć Manson – jego współpracownik i przyjaciel. Ma jednak plan, który ma dużą szansę, by wypalić.

Majka zostaje na dłużej w Martagonie. Póki co nie ma zamiaru wracać do Polski tym bardziej, że staje przed nią misja ratowania pewnego pokiereszowanego przez los mężczyzny…

Simon i Majka są dwoma ognistymi żywiołami. Wzajemnie sobie dogryzają i w gruncie rzeczy bardzo to lubią. Przecież w głębi serca Majka jest ogromnie wdzięczna mężczyźnie za uratowanie życia przyjaciółki. Niewiele myśląc przystaje na pomysł Mansona i rusza do akcji czując, że może się w ten sposób odwdzięczyć bohaterowi. Simon nie jest jednak zachwycony obecnością dziewczyny. Drażni go i przynosi początkowo odwrotny skutek do zamierzonego. Podświadomie jednak mężczyzna wie, że Majka ma rację i postanawia powoli wracać do dawnego życia. Ciało i mięśnie nie przypominają jednak tych sprzed wypadku. Jeszcze wiele wody w martagońskiej rzece musi upłynąć nim wszystko powróci do normy.

Jednak jak to mówią „nie ma tego złego…”. Dramatyczne w skutkach wydarzenie daje początek głębokiemu uczuciu, do którego jednak żadne z bohaterów się nie przyznaje. Dają za to początek relacji „just friends, just sex”, która mimo teoretycznie prostych zasad wiele skomplikuje…

Pewnego dnia Majka otrzymuje telefon z Polski, który zmusza ją do powrotu do kraju. Przynosi on niespodziewane wieści, które dużo namieszają w życiu bohaterów. Dziewczyna rzuca wszystko bez słowa wyjeżdżając, a niepoinformowany o niczym Simon jest pewien, że Majka uciekła od niego…

Czy tych dwoje dojdzie w końcu do porozumienia, by móc cieszyć się rosnącym między nimi uczuciem? Czy to, co los dla nich przygotował umocni ich w swoich postanowieniach, czy może przewróci życie do góry nogami? Jedno jest pewne – czeka ich egzamin na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim ten z życia.

Co jednak słychać u Olimpii i Willa? Małżonkowie cieszą się sobą i planują powiększenie rodziny. W końcu na Willu ciąży odpowiedzialność spłodzenia następcy tronu. Niestety z nich też los postanawia zakpić sprowadzając nad królestwo czarne chmury, a mnie osobiście doprowadzając do wściekłości i rozpaczy.

Jak na wieści zareagują Ola i Will? Czy Simonowi i Majce również pisane jest „i żyli długo i szczęśliwie”, jak to w bajkach bywa?

Pierwsza część to romans, do którego wzdychamy i czytamy z wypiekami na twarzy. Szczerze kibicujemy bohaterom i tak samo jest w przypadku Niedokonałego. Jednak w tym przypadku dochodzi kilka innych emocji, takich jak szok, niedowierzanie, opad szczęki, a w moim przypadku wściekłość i…łzy. Bardzo utożsamiłam się z bohaterami, zaprzyjaźniłam i poczułam, że znamy się od dawna. I gdy już oczekiwałam happy endu, motylków i serduszek autorki zrzuciły taką bombę, że się na nie szczerze obraziłam. Zrobiło mi się tak przykro, że rozpłakałam się z niemocy. Chciałam wyrwać kilka kartek i napisać własne zakończenie, co jednak nie było możliwe. Wiedziałam, że nie mogę pomóc bohaterom, mimo że tak bardzo bym chciała. Każdy z nich jest dobrym człowiekiem, a spotkało ich zło. Jak widać nawet mając bogactwa i królestwo nie można mieć wszystkiego…

To, że tak przeżywałam powieść jest dla niej najlepszą rekomendacją, o czym same autorki dobrze wiedzą. Ja naprawdę byłam na nie wściekła, co może potwierdzić mój osobisty mąż. Jednak po kilku głębszych wdechach negatywne emocje opuściły moje ciało pozostawiając nadzieję, że w kolejnej części będzie już tylko lepiej.

Jedno jest pewne – z tą pozycją nie można się nudzić, a sama lektura wciąga bez reszty. Szykujcie się na nieprzespaną noc!

Ocena: 6/6
©Czytam w pociągu
Podobno kiedy zamykają się jedne drzwi otwierają się drugie, tyle, że nie zawsze łatwo je dostrzec. Gdy człowiek mierzy się ze stratą nie zawsze jest w stanie skupić się na tym, co jeszcze przed nim, to, czego już nie ma dotkliwie mu brakuje i wciąż o sobie przypomina. Czasem ktoś musi przypomnieć o tym, że to jeszcze nie koniec, a być może czas na nowy rozdział w życiu.

Dobra zabawa, praca, którą uwielbiał, piękne kobiety i oddani przyjaciele, to dla Simona jeszcze niedawno było codziennością, ale to już przeszłość. Teraz żyje przeszłością i tymi kilkoma minutami, jakie zadały mu ból. Nie chce współczucia, a tym bardziej litości, nie zamierza słuchać bezmyślnie wypowiadanych słów przez obcych i tych, jakie mogłyby być dla nie wsparciem od bliskich. Majka poznała go w jednym z najgorszych momentów, wtedy pozwolił jej na zapomnienie o tym, co najgorsze. Pomoc z jej strony daleka jest od miłosiernego wsparcia, bliżej ma raczej czegoś zupełnie odwrotnego, ale wcześniejsze próby zawiodły, więc pozostały jedynie środki radykalne. Trudno im się dogadać, zresztą ich rozmowy przypominają potyczki słowne i rzucanie sobie wyzwań, do tych ostatnich przyłącza się też grono przyjaciół. Co z tego wyniknie? Nie tego, czego spodziewali się, bo za tupetem, pewnością siebie, zgorzknieniem i użalaniem się nad sobą kryje się dwójka ludzi, jacy odkrywają, że coś ich łączy. Czy to jedynie pożądanie i próba odreagowania złej, życiowej, passy? Co zrobią gdy los po raz kolejny wystawi ich na próbę? Tym razem stawka jest duża większa niż wcześniej? Szczęśliwe zakończenia jak do tej pory nie były ich udziałem, lecz mogą to zmienić, tylko czy odważą się?

Lubimy bajkowe historie, z klimatem glamour, wielką miłością i perypetiami, jakie chwytają za serce. Niedoskonały ma w sobie wszystko to i dużo więcej, zadbały o to autorki, pokazując cienie i blaski uczuć oraz stawiania czoła bólowi, strachowi i samemu sobie. Pierwsza część serii pozostawiła kilka otwartych pytań, odpowiedzi na nie mogły być różnorodne, ale Ewelina Nawara i Małgorzata Falkowska udzieliły ich tak by poczuć i satysfakcję podczas lektury oraz kibicować bohaterom, bo jak się okazuje jest w czym. Od samego początku iskrzy pomiędzy Simonem oraz Majką i to nie zmienia się aż do samego finału. Postacie dbają o to, by nie nudzić się z sobą, a dzięki temu również czytający. Mieszanka humoru, emocji, zwrotów akcji i charakternych osób pozwala wraz z tymi ostatnimi na przeżywanie ich rozterek, podejmowania decyzji i przede wszystkim walki o to, co przyszło niespodziewania i zmieniło tak wiele w tak krótkim czasie. Pisarki wplotły w losy głównych bohaterów także wcześniejsze postacie, co jednocześnie pozwala poznać co dzieje się z nimi i pozwala na poszerzenie wątków. Lżejsza warstwa przeplata się z trudniejszymi motywami, taki splot uwidacznia jak ulotne może być szczęście, ile znaczy przyjaźń oraz jak łatwo skupić się na sobie, nie zauważając problemów bliskich. Niedoskonały nie jest bajką dla dorosłych, chociaż można dostrzec pewne subtelne nawiązania, które zostały wplecione w fabułę, w jakiej nic nie dzieje się bez powodu.

Ocena: 6/6
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć