ebook Lupo
4.22 / 5.00 (liczba ocen: 3986) Ilość stron (szacowana): 304

Lupo
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Wydawnictwo Muza
Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 26.93
Audiobook - najniższa cena: 33.50
wciąż za drogo?
33.39 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
26.93 zł Lub 24.24 zł
27.00 zł
34.10 zł Lub 30.69 zł
35.90 zł
25.13 zł
25.13 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Pierwsza część 3-tomowej sagi o bezwzględnych, nowojorskich gangsterach. Trzymająca w napięciu powieść o mafii i zarazem wzruszająca historia miłosna. Ebook „Lupo” (formaty do pobrania epub i kindle mobi) to „książka, którą czyta się z wypiekami na twarzy” („USA Today”).

„Był diabelsko przystojny.
Był samotnikiem.
W Nowym Jorku miał opinię krwiożerczego i bezwględnego.
I to on postanowił, że zostanę jego żoną. To miał być prosty układ oparty na wymianie przysług. Bez żadnych oczekiwań i warunków. Z wyjątkiem jednego: nigdy nie będę mogła go opuścić. Jednak nie od dziś wiadomo, że życie jest pełnie niespodzianek. Miałam zaledwie dwadzieścia jeden lat, byłam sierotą bez bez domu i grosza przy duszy i już zdążyłam się przekonać, że w życiu nie ma nic za darmo.
Choć Capo był jedynym mężczyzną, który naprawdę mnie rozumiał, obiecałam sobie, że nigdy nie będę wobec nikogo dłużna” – fragment powieści „Lupo”

Mariposa Flores sądziła, że nikomu nic nie zawdzięcza, ale prawda była taka, że wszystko zawdzięczała Capo, na którego mówiono kiedyś Makiaweliczny Książę Nowego Jorku.

O e-booku Lupo blogerzy napisali: 

Razem z bohaterami doświadczamy powolnego i stopniowego rozwoju ich rodzących się uczuć. Wszystko w książce jest przemyślane i dopracowane do najdrobniejszych szczegółów. Lupo to niesamowita i niesztampowa historia, która znacząca wyróżnia się na tle innych mafijnych romansów. - Magdalena Fraszczak vel Jószczak - Książka w autobusie

To pełnokrwista, w wielu znaczeniach, opowieść, mającą w sobie cechy rodzinnej sagi, naznaczonej zawiłymi porachunkami, jakich wynik jest zaskakujący. Pisarka postawiła postacie przed wyborami, którym daleko do prostych wyników, podszyła je podstawowymi potrzebami, takimi jak pragnienie bezpieczeństwa, zaspokojenie głodu, pomocy. Oczywiście jest też miłość, wcale nie będący aż tak jasnym promykiem. - Katarzyna Pessel - Taki jest świat

Lupo od Bella Di Corte możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Przypadki zdarzają się, chociaż nie wszyscy w nie wierzą. Czasem nazywa się je przeznaczeniem, a przed nim człowiek nie ucieknie, ale niektórzy traktują takie słowa z pobłażaniem. Niekiedy jedno i drugie jest tylko dopełnieniem czegoś co okryte jest tajemnicą, bo tylko dzięki niej można zrobić to, co wydaje się niemożliwe.

Nic nikomu nie zawdzięczać, żyć tak jak się potrafi i od czasu do czasu pozwolić sobie na marzenia, bo dzięki nim po raz kolejny da się zacisnąć zęby, gdy znowu jest gorzej niż można było sobie wyobrazić. Mariposa Flores egzystuje w ten sposób od lat, dla kogoś kto od lat próbuje utrzymać się na powierzchni w takim mieście jak Nowy Jork, nie jest ani to proste, ani tym bardziej bezbolesne. Czy szansą jest układ jaki zostaje jej zaproponowany? Wydaje się, że ona nie ma nic do stracenia, nie posiada niczego poza dumą i sercem, lecz jedno i drugie nie nakarmi ją i nie odzieje. Brutalna prawda, którą zna ktoś, kto ma wszystko i nie wie co to bieda. Propozycja Maca nie ma w sobie nic z jałmużny, nie jest również aktem litości, nikt nikomu nie będzie nic dłużny, tego Mariposa by nie zniosła. W innych okolicznościach mogłaby mieć inne wyjście oprócz dwóch jakie tak naprawdę ma do wyboru. Pierwsze oznacza poniewieranie się i patrzenie przez szybę na innych, drugie wejście do gry, gdzie nie ona ustala reguły, lecz co nieco da się wynegocjować. Jaką cenę zapłaci ona, a jaką on? Nie ma nic za darmo, zawsze jest jakiś koszt, bywa, że ukryty głęboko, którego nie jesteśmy do końca świadomi. Ile będą tych dwoje kosztować ich emocje, dawne sekrety i rozgrywka, prowadzona przez jedno z nich?

Jasne zasady, rzeczywistość, gdzie każdy wykorzystuje słabe strony innych oraz dwoje ludzi, będący zupełnie kimś innym niż się wydaje. Bella Di Corte zaprasza czytelników do świata, gdzie brutalność i twarde zasady są tłem dla zagadkowych postaci, działających często zza kulis i przede wszystkim uczucia, jakie od samego początku było zakazane. Dobro i zło mają w Lupo zagmatwane relacje, nie wykluczają się wzajemnie, ale są swoim wzajemnym źródłem. Jednakże na pierwszym miejscu jest związek głównych bohaterów, któremu wydawałoby się daleko do jakichkolwiek romantycznych wzorców. Przynajmniej tak się zdaje w pierwszym momencie, lecz im bardziej zagłębiamy się w tę historię tym lepiej poznajemy zamysł pisarki, ale kryje on w sobie kilka zwrotów akcji. Czytający otrzymują pełnokrwistą, w wielu znaczeniach, opowieść, mającą w sobie cechy rodzinnej sagi, naznaczonej zawiłymi porachunkami, jakich wynik jest zaskakujący. Pisarka postawiła postacie przed wyborami, którym daleko do prostych wyników, podszyła je podstawowymi potrzebami, takimi jak pragnienie bezpieczeństwa, zaspokojenie głodu, pomocy. Oczywiście jest też miłość, wcale nie będący aż tak jasnym promykiem, lecz na tyle zdeterminowanym by palić się wbrew przeciwnościom. Lupo jest historią w jakiej nierozerwalnie splatają się losy dwóch osób, jakie dały sobie szansę na życie, do jakiego odmawiano im prawa.

Ocena: 6/6
©Taki jest świat
Kiedy tylko dostałam Lupo to pomimo ciągle powiększającego się mojego stosiku „hańby” – zaległości książkowych, od razu po otworzeniu przesyłki zabrałam się do lektury i... przepadłam!

Główną bohaterką jest dwudziestokilkuletnia Mariposa, która nie miała lekkiego życia. Jako niespełna pięciolatka straciła oboje rodziców i trafiła do rodziny zastępczej. Niestety i tam niedane jej było szczęśliwe dorastanie, po śmierci jej opiekunki trafiła do kolejnej rodziny, która powinna zapewnić jej bezpieczeństwo i opiekę. Jednakże jako nastolatka o mało nie została tam zgwałcona. Na szczęście udało się jej uciec i odtąd ukrywała się na ulicach Nowego Jorku. Usilnie walczyła o każdy kolejny dzień. Nie było jej łatwo, bez pieniędzy, bez pracy, bez dachu nad głową, dziewczyna znalazła się u kresu swoich sił. Nie miała już nic, a głód i zimno jeszcze bardziej ją dobijało. Gdy pewnego dnia odwiedzając swoją jedyną przyjaciółkę, nadarzyła się okazja skorzystania z zaproszenia w sprawie dobrze płatnej pracy nieżyjącej już współlokatorki koleżanki, nie wahała się nawet przez moment. Mariposa odważnie wyruszyła na spotkanie ze swoim przeznaczeniem w za dużych szpilkach i eleganckiej sukience należącej do zmarłej dziewczyny. Chciała zająć jej miejsce i w końcu odmienić swój los. Nie spodziewała się, że przyjdzie jej za to zapłacić lojalnością do obcego mężczyzny, ponieważ Capo zaproponował jej szaloną propozycję, dzięki której już nigdy więcej nie będzie głodna. Co zrobi młoda dziewczyna? Czy przyjmie ofertę tajemniczego Capo? Kim tak naprawdę jest Capo? Czy w mafijnym świecie jest miejsce na miłość?

Dawno nie czytałam tak dobrej książki. Pomimo, że nie zalicza się ona do cieniutkich książeczek, to czyta się ją jednym tchem. Stworzeni bohaterowie są genialni. Mariposy nie da się nie pokochać. Jej podejście do świata, pomimo zaznanego bólu i cierpienia jest cudowne. Cieszy się z najdrobniejszych rzeczy. Jej pozytywna energia bije od niej na kilometr, nic dziwnego, że udało jej się nawet zdobyć skute lodem serce bezwzględnego mafioza. Jest prawdziwym światłem, do którego przyciąga ludzi jak magnes. Marri to połączenie dorosłej kobiety z bagażem doświadczeń z piękną duszą dziecka. Autorka fenomenalnie oddała klimat włoskiej mafii i włoskiej rodziny, choć mafia była niekiedy tylko tłem i nie zdominowała całego tekstu. Razem z bohaterami doświadczamy powolnego i stopniowego rozwoju ich rodzących się uczuć. Wszystko w książce jest przemyślane i dopracowane do najdrobniejszych szczegółów. Dodatkowym plusem jest również umieszczenie we wstępie krótkiego spisu wszystkich koligacji mafijnych klanów rządzących Nowym Jorkiem.

Jest to niesamowita i niesztampowa historia, która znacząca wyróżnia się na tle innych mafijnych romansów. Nie mogę się doczekać kolejnego spotkania z twórczością autorki i kolejnych tomów tej trylogii.

Ocena: 6/6
©Książka w autobusie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć